نگین شرق

صادرات شیشه


ترجمه صفحه به زبان ترکی

صادرات شیشه به کشور های همسایه

ایران، منبع غنی از انرژی است. همین موضوع نیز باعث می شود تا در مبحث صادرات از کشور های فعال در این زمینه به شمار آید. از جمله صادرات گسترده ای که کشور ایران در آن بسیار پیشرو بوده و قدرتمند عمل کرده است، صادرات شیشه است. منابعی که ایران برای تولید شیشه در اختیار دارد بسیار غنی است و همین موضوع کیفیت بالای شیشه های تولید شده را سبب می شود. حال در ادامه این مقاله قصد داریم تا مطالب بیشتری را در این مورد بررسی کنیم. از شما نیز میخواهیم تا تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید…

صادرات شیشه

صادرات شیشه

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چرا شیشه به دیگر کشور ها صادر می شود؟ آیا دیگر کشور ها خود توانایی ساخت شیشه را ندارند؟

پاسخ به تمامی این سوال ها از چند جهت قابل بررسی است. عوامل زیادی در صادرات شیشه از ایران به دیگر کشور ها تاثیر گذارند. برای مثال تولید برخی از محصولات در یک سری از کشور ها ارزان تر از سایر کشور هاست؛ همین مناسب بودن قیمت می تواند عامل مهمی برای استفاده از محصول کشور دیگری باشد. در کنار قیمت، کیفیت نیز مورد اهمیت است. کشور ایران با به کار گیری جدید ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها، شیشه هایی با کیفیت تولید کرده که طرفداران زیادی هم در کشور های همسایه و هم در کشور های اروپایی دارد. از لحاظ موقعیت جغرافیایی، ایران در موقعیتی قرار دارد که کشور های همسایه دسترسی مناسبی به ایران دارند و همین مسئله می تواند تعاملات با ایران را تسهیل کند.

به طور کلی می توان گفت توانایی و شرایط مناسبی که کشور ایران در تولید شیشه دارد، آن را به کشوری سرآمد در صادرات شیشه تبدیل کرده است. کیفیت بالای شیشه های تولید شده در کارخانه های شیشه ایران و قیمت نهایی پایین، مناسب ترین شرایطی است که یک کشور می تواند برای صادرات شیشه داشته باشد.

عمده صادرات شیشه از ایران به کشور های همسایه مثل ترکیه، عراق، هند و … است؛ اما صادرات شیشه تنها به این کشور ها محدود نمی شود و کشور های اروپایی نیز از شیشه های با کیفیت کشور ایران استفاده می کنند.

استفاده از شیشه، تنها محدود به حوزه ساختمان سازی نمی شود. با کمی دقت در اطراف خود متوجه آن می شوید که تقریبا در اکثر صنایع از شیشه به طرق مختلف استفاده شده است و هیچ گاه بازار مصرف آن به پایان نمی رسد. می توان گفت تا جایی که بشر زنده است و به ادامه حیات مشغول است، شیشه در زندگی آن ها جای داشته و تولید آن هیچوقت به انتها نمی رسد. شیشه در ساخت میز، بوفه ها، شیشه های مغازه، پنجره ساختمان ها، پاساژ ها و مراکز اداری و …، دکوراسیون داخلی، ساخت لوازم خانگی و لوازم الکترونیکی مثل گوشی های هوشمند و مانیتور ها، صنعت خودرو سازی و بسیاری از صنایع دیگر کاربرد دارد.

در کشور ایران تنها تعداد اندکی کارخانه شیشه وجود دارد که با دارا بودن سطح تکنولوژی بالا، شرایط صادرات شیشه به کشور های همسایه را دارند. این کارخانه ها مجهز به تکنولوژی فلوت هستند که از جدید ترین تکنولوژی ها می باشد. (کارخانه شیشه نگین شرق از سری کارخانه هایی است که در آینده ای نه چندان دور اقدام به صادرات شیشه های با کیفیت به کشور های همسایه خواهد کرد.)

صادرات شیشه

لازم به ذکر است که صادرات شیشه به کشور های دیگر هیچ محدودیتی از لحاظ مدل شیشه ندارد. انواع شیشه معمولی، شیشه دو جداره، شیشه ضد گلوله، شیشه ضد هجوم ، شیشه ضد اغتشاش ، شیشه خم، شیشه سکوریت و … امکان صادرات به کشور های همسایه را دارند. خوب است بدانید که طبق آمار، یک سوم شیشه های تولید شده در کشور، به کشور های همسایه صادر می شود. در این بین صادرات شیشه سکوریت، نرخ بالایی از صادرات را به خود اختصاص داده است. کشور های هند، ترکیه، عربستان، افغانستان و … خریداران اصلی شیشه تولیدی در ایران هستند و شیشه اتومبیل که از نوع شیشه سکوریت می باشد، بالا ترین نیاز کشور های همسایه از ایران است.

در جمع بندی مطالب فوق، می توان گفت که فروش شیشه صادراتی مزایای زیادی برای کشور ما دارد. تبادلات مالی و بین المللی که ایران با کشور های دیگر دارد علاوه بر اینکه بر تجربه تعامل ایران با دیگر کشور های حوزه خلیج فارس و همسایه می افزاید، ارز آوری را برای کشور به همراه دارد؛ که خود مزیت ویژه ای برای کشور به شمار می رود. همانطور که گفتیم شیشه نیاز همیشگی انسان هاست که سرمایه گذاری در این بخش به نفع کشور صادر کننده است؛ چرا که یک سرمایه گذاری بلند مدت برای ایران است که می تواند کمک زیادی به اقتصاد کشور کند.

جهت مشاوره رایگان با نگین شرق و استعلام قیمت لطفا ابعاد درخواستی شیشه را به شماره واتساپ ⁦۰۹۱۵ ۵۱۱ ۹۴۹۷⁩ ارسال کنید.

محصولات