نگین شرق

قیمت شیشه هوشمند

قیمت شیشه هوشمند در تهران  ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

توضیحات متر مربع قیمت واحد  تومان 

شیشه هوشمند با دو لایه شیشه ۵ میل سوپر کلیر  لمینت سکوریت به همراه

طلق  EVA   بدون فریم و خدمات اجرای ( بالای ۲ متر مربع )

جهت محاسبه قیمت دقیق با ما تماس بگیرید ۰۹۱۲۹۵۸۹۴۹۷

مدیر فروش خانم مهندس طوسی

۱ متر مربع        ۷ الی ۱۵ میلیون

شیشه هوشمند که با نام های شیشه هوشمند برقی، شیشه مات شونده، شیشه مات شونده برقی نیز شناخته می شوند، نسل جدید از شیشه ها هستند که این امکان را فراهم می کنند که در کسری از ثانیه از حالت شفاف به حالت مات تبدیل شوند و محیطی خصوصی ایجاد نمایند.

امروزه از این شیشه ها در صنعت ساختمان سازی بسیار استفاده می شود . خاصیت ویژه این شیشه ها که باعث شده است طرفداران زیادی داشته باشند، این است که به کاربرانش اجازه می دهد تا میزان نور یا حرارتی که از آن عبور می کند را به سادگی کنترل کنند.شیشه هوشمند با استفاده از جریان الکتریکی و با ایجاد اختلاف باعث تغییر وضعیت مولکول های شیشه شده و در نهایت باعث می شود تا میزان شفافیت شیشه تغییر کند.

کافی است تا زمانیکه می خواهید رنگ یا میزان شفافیت شیشه را تغییر دهید، مقداری بار الکتریکی به شیشه انتقال دهید و پس از اعمال تغییرات مدنظر، انتقال بار را متوقف نمایید. این شیشه ها می توانند با مقاومت در برابر ورود گرما به داخل ساختمان، از میزان مصرف انرژی کاسته و هزینه های مصرف آن را کم کنند. به علاوه با افزودن ویژگی های دیگر به این شیشه ها، برخی از انواع شیشه هوشمند ،هم اکنون می توانند از ورود ۹۹٫۴% از اشعه فرابنفش نور خورشید به داخل ساختمان نیز جلوگیری نمایند که این موضوع برای سلامتی ساکنان این ساختمان ها بسیار مفید خواهد بود.

کاربردهای مهم شیشه های هوشمند

شیشه های هوشمند در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند؛ صنایع هوایی ، خودرو سازی ، پزشکی و به خصوص معماری.

کاربرد این شیشه و دلیل استفاده از آن در موارد مختلف می تواند متفاوت باشد. برای مثال در ساختمان سازی برای کنترل نور و گرمای محیط و همچنین حفظ حریم شخصی استفاده می شود.

نمای داخلی ساختمان

در نمای داخلی ساختمان ها و در مکان هایی که نیاز به ایجاد حریم خصوصی داریم، این شیشه ها کاربرد فراوانی دارند.برای مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد :

با استفاده از این شیشه هوشمند ، می توانید نور محیط (خانه یا محل کار) را با توجه به نیاز خود در طول روز تنظیم کنید .البته با لمس یک دکمه.

کاربرد های پزشکی

استفاده از این شیشه در ساختمان های پزشکی و مطب پزشکان نیز رایج است . به عنوان مثال از این شیشه هوشمند می توان در مطب دندان پزشکی برای ایجاد حریم خصوصی در حین مداوا و یا معاینه افراد استفاده کرد.

این ویژگی باعث می شود تا بیماران در یک فضای کاملا شخصی سازی شده و با خیال راحت توسط پزشک معالجه شوند.البته این روش در مطب ها و اتاق های معاینه می تواند به صورت پارتیشن ثابت (فیکس) یا متحرک پیاده سازی و اجرا شود.

علاوه بر این از این شیشه ها در بیمارستان ها و در بخش های مراقبت های ویژه ، اتاق های عمل و اتاق های بستری بیماران استفاده می شود.

صنعت خودرو سازی

یکی دیگر از موارد استفاده از شیشه برقی هوشمند در صنعت خودروسازی است.با پیشرفت تکنولوژی در صنعت خودروسازی ،شرکت های بزرگ در این عرصه با استفاده از ویژگی های این شیشه هوشمند ،آپشن های بی نظیری را ارائه می کنند.در عکس زیر مشاهده می کنید که قسمت بالایی شیشه جلو خودرو ، رنگی تیره تر دارد،این قسمت از برخورد اشعه آفتاب به چشمان راننده جلوگیری می کند و آن را تضعیف می کند تا در حین رانندگی ،برای راننده و سرنشینان آن مشکلی ایجاد نشود.


آیا شیشه های معمولی را می توان تبدیل به شیشه هوشمند کرد؟

شیشه هوشمند برقی مبتنی بر تکنولوژی فیلم های PDLC می باشد. فیلم های PDLC ضخامت بسیار کمی دارند و به طور استاندارد، این فیلم های بین دو لایه شیشه لمینت می شوند. شیشه مات شونده برقی استاندار، در واقع شیشه لمینتی می باشد که علاوه بر اینکه کلیه مزایای شیشه لمینت را دارا می باشد، هوشمند است و قابلیت مات شدن را دارد. علاوه بر این، می توان از شیشه سکوریت نیز جهت لمینت کردن استفاده نمود تا استحکام بیشتری به محصول نهایی داده شود.

شرکت های تولید کننده شیشه هوشمند، فیلم های PDLC را به صورت جداگانه و با قابلیت چسبیدن روی سایر انواع شیشه نیز ارائه می دهند. این بدین معناست که می توان با چسباندن فیلم های PDLC روی سایر انواع شیشه معمولی ( مثل تک جداره، دوجداره، خام، سکوریت و …) آنها را تبدیل به شیشه مات شونده یا شیشه هوشمند کرد. مهمترین استفاده برچسب های PDLC در مات کردن شیشه های اتومبیل می باشد.

محصولات