نگین شرق

پارتیشن شیشه ای چیست؟

پارتیشن شیشه ای چیست

در چند سال اخیر استفاده از شیشه ها در ساختمان سازی و معماری بسیار رواج پیدا کرده است؛ چرا که معماری روز دنیا به حد زیادی روند مینیمالیستی به خود می گیرد که با استفاده از شیشه ها در طراحی داخلی ساختمان ها این مورد ممکن می شود.

احتمالا برایتان پیش آمده است که وارد یک اداره یا دفتری شوید که از شیشه به نحو مختلفی در دکوراسیون و معماری داخلی استفاده کرده باشد. برای مثال از پارتیشن شیشه ای برای جدا کردن بخش های مختلف و اتاق ها استفاده شده باشد. البته این برای خود شما نیز جذاب به نظر می رسد. به کار رفتن شیشه در محیط دفتر، ناخودآگاه احساس یک فضای مدرن را به شما القا خواهد کرد.

علاوه بر مباحث زیبایی شناختی، استفاده از شیشه مزایای بسیاری دارد که در ادامه این مقاله به بررسی و توضیح آن خواهیم پرداخت.

پارتیشن شیشه ای چیست؟

گاهی اوقات این مورد پیش می آید که با تقسیم بندی فضای یک ساختمان به بخش ها و قسمت های کوچک تر، اتاقی فاقد پنجره و نور طبیعی می شود. از طرفی متریالی که برای ساخت اتاق استفاده شده است خود جلوی عبور نور را می گیرد. پس راهکاری که برای این مورد پیشنهاد می شود، استفاده از دیوار شیشه ای است.

پارتیشن شیشه ای یا همان دیوار شیشه ای امکانی برای جداسازی قسمت های مختلف خانه یا اداره است. با به کار گیری پارتیشن شیشه ای در فضای دفتر یا اداره، فضا به طور دلخواه تفکیک شده و شما نمونه کامل یک اتاق مجزا را خواهید داشت؛ علاوه بر آن نور به طور کامل وارد اتاق شده و شما خواهید توانست حریم خصوصی اتاق را با استفاده از استفاده از شیشه های مات و سند بلاست فراهم کنید.

در ساخت و اجرای پارتیشن شیشه ای محدودیتی از نظر اندازه و ابعاد دیده نمی شود و عموماً نیز اندازه ی غیر معمولی در نظر گرفته نمی شود؛ چرا که اجرای پارتیشن عمدتا در محیط های داخلی ساختمان ها اجرایی می شوند که از ابعاد غیر معمولی برخوردار نیستند.

جنس شیشه های به کار رفته در پارتیشن شیشه ای می تواند شیشه دوجداره، چند جداره، سکوریت یا … باشد. همچنین می توان از مدل فریم دار یا فریم لس نیز استفاده کرد. در نوع فریم لس، شیشه بدون هیچ فریم و پروفیلی اجرا و نصب می شود.

خلاقیت در استفاده از پارتیشن شیشه ای می تواند محیط دفتر شما را بسیار جذاب و زیبا کند. عموما برند یا لگوی دفتر یا شرکت را به صورت سند بلاست بر روی پارتیشن ها چاپ می کنند. برخی نیز از طرح های مینیمال مثل خط های صاف یا طرح هایی مرتبط با حوزه کاری خود برای چاپ بر روی پارتیشن استفاده می کنند.

انواع پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای هوشمند: این نوع از پارتیشن ها قابلیت کنترل با ریموت را دارند. به این صورت که در صورت نیاز به وجود حریم خصوصی، می توان شیشه ها را به حالت مات تبدیل کرد و یا به حالت عادی برگرداند.

پارتیشن شیشه ای ثابت: اگر قصد این را دارید که پارتیشن شما بدون هیچ حرکتی مانند یک دیوار ثابت باشد، پارتیشن شیشه ای ثابت گزینه مناسبی برای شماست. در این حالت اگر نیاز به تغییر فضای پارتیشن بندی شده داشته باشید، بایستی دیوار شیشه ای را به کل از بین ببرید و نسبت به تغییر آن اقدام کنید.

پارتیشن شیشه ای متحرک: پارتیشن های متحرک همانطور که از نام آن ها پیداست، در یک جا ثابت نبوده و به طرق مختلف باز، بسته و یا حرکت داده می شوند. این مورد برای پارتیشن بندی اتاق های هتل برای تفکیک فضای خواب از فضای هال به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

پارتیشن های متحرک به چندین روش از جمله پارتیشن های ریلی، لولایی و … قابل اجرا هستند.

۶ مزیت استفاده از پارتیشن شیشه ای

 1. پارتیشن شیشه ای نمونه بارز دکوراسیون مدرن است.
 2. استفاده از شیشه به جای دیگر مصالح مثل چوب یا بلوک ها، بسیار به صرفه تر است.
 3. در صورتی که از شیشه های دوجداره استفاده شود، پارتیشن شیشه ای به صورت عایق صوتی عمل خواهد کرد.
 4. اجرا و نصب پارتیشن شیشه ای به نسبت چوب یا … آسان تر است.
 5. با استفاده از پارتیشن شیشه ای، نور کافی به تمام بخش های دفتر خواهد رسید.
 6. نگهداری و نظافت آن بسیار آسان است

کاربرد ها و موارد استفاده از پارتیشن شیشه ای

 • اداره جات
 • دفاتر خصوصی
 • بیمارستان ها یا آزمایشگاه ها
 • منازل
 • اتاق های هتل (برای تفکیک فضای اتاق خواب از هال)
 • سرویس های بهداشتی شیشه ای
 • گلخانه

قیمت پارتیشن شیشه ای

در ابتدای کار نمی توان بدون در نظر گرفتن پارامتر هایی مثل متراژ یا نوع شیشه، قیمتی واحد برای پارتیشن شیشه ای بیان کرد. پس در مرحله اول بایستی کارشناسان به طور حضوری محل را بازدید نموده و بسته به سلیقه شما و نوع مناسب پارتیشن قابل اجرا برای آن محیط، بهترین گزینه را انتخاب کنند.

عواملی مثل نوع پارتیشن شیشه ای، نوع شیشه، متراژ پروژه، یراق آلات به کار رفته در پارتیشن و مواردی از این قبیل بر قیمت پارتیشن شیشه ای تأثیر گذارند.

برای اجرای پروژه خود می توانید با کارشناسان نگین شرق در ارتباط باشید و قیمت های روز را از واحد فروش استعلام بگیرید.

کلام پایانی

پارتیشن های شیشه ای از محبوب ترین پارتیشن ها در معماری داخلی ساختمان ها به شمار می آیند. پارتیشن های شیشه ای می توانند در انواع مدل به کار گرفته شوند که عموما مدل سند بلاست برای این منظور بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.

برای افزایش زیبایی پارتیشن های شیشه ای گاها از ترکیب دیگر متریال ها با شیشه استفاده می کنند. در صورتی که پروژه شما زیر نظر معمار داخلی پیش رود، مهندس یا کارشناس دکوراسیون داخلی شما بسته به دکور و لوازم دفتر شما تصمیم می گیرد تا از ترکیب شیشه و استیل یا شیشه و چوب استفاده کند.

در نهایت اگر شما نیز به فکر اجرای پارتیشن شیشه ای برای محل کار خود هستید، روی تیم حرفه ای نگین شرق حساب ویژه باز کنید. در تمامی مراحل انتخاب شیشه تا اجرای پارتیشن بندی، متخصصان و مشاوران نگین شرق در کنار شما هستند تا در پایان، پروژه ای موفقیت آمیز داشته باشید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.