نگین شرق

۰۵۱۳-۷۱۲۳۶۵۴

تفاوت پنجره ترمال بریک با upvc

تفاوت پنجره ترمال بریک با upvc

ساخت پنجره های ترمال بریک در سال های اخیر زیاد استفاده می شود، زیرا با حفظ دمای داخل ساختمان مانع هدررفتن انرژِی می شود و از آن طرف مانع عبور آلودگی های صوتی از بیرون از ساختمان به داخل می شود. با مقایسه پنجره ترمال بریک با upvc شما با این دو محصول آشنا می شوید که هنگام انتخاب یکی از این دو نوع پنجره برای ساختمان خود، با آگاهی بیشتر تصمیم بگیرید.

پنجره ترمال بریک و upvc  نمونه هایی ازپنجره های عایق های حرارتی وسرما می باشند.

آلومینیوم ترمال بریک و پروفیل های upvc هر دو عایق گرما و سرما می باشند. در این پنجره ها خود آلومینیوم به تنهایی نمی تواند مانع عبور گرما و سرما شود اما وقتی تیغه پلی امید بین دو جدارداخلی و بیرونی قرار می گیرد، ارتباط بین دوجداره داخلی و خارجی قطع می گردد. پنجره های تولیدی از تیغه پلی امید عایق گرما و سرما هستند و خود آلومینیوم عایق سرما و گرما نمی باشد و پروفیل آلومینیوم عایق و یا همان ترمال بریک می شود،

پنجره های ترمال بریک و upvc  هر دو عایق سرما و گرما هستند.

این رو پنجره تولید شده از پروفیل ترمال بریک و upvc از نظر خود پروفیل، عایق سرما و گرما می باشد. به دلیل مواد به کار رفته در upvc، خود عایق سرما و گرما می باشد.

برای محاسبه کردن قیمت درب و پنجره آلومینیوم ترمال بریک ، پروفیل لمینت در پنجره دوجداره، رنگ به صورتی که در یک طرف یا دو طرف لمینت باشد مورد توجه قرار می گیرد.

جهت مشاوره و خرید درب و پنجره ترمال بریک با شماره ۰۹۱۲۹۵۸۹۴۹۷ در تماس باشید .

نگین شرق

پنجره ترمال بریک یا پنجره upvc؟

شاید برای مصرف کنندگان این سوال پیش بیاید که پنجره دوجداره بهتر است یا پنجره upvc با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا پنجره ترمال بریک و پنجره upvc را با هم مقایسه کنیم.

قیمت پنجره upvc و ترمال بریک از نظر قیمت متفاوت هستند. پنجره upvc  از پنجره ترمال بریک قیمت مناسب تری دارد. معمولا قیمت پنجره ترمال بریک از پنجره upvc گرانتر است و قیمت آن ۲.۵ برابر پنجره upvc  می باشد. پنجره upvc دارای عایق با مقاومت مشابه است.پنجره upvc از نظر قیمت نسبت به پنجره ترمال بریک ارزانتر است. پنجره ترمال بریک با آلومینیوم ایرانی ۲.۵ برابر پنجره upvc  می باشد.

 از نظر عایق بندی

پنجره های ترمال بریک و upvc از نظر عایق شبیه به هم هستند. اما در ارتباط با آنها یک سری نکات وجود دارد.

درب و پنجره های upvc دوجداره نسبت به پنجره های ترمال بریک دارای عملکرد بهتری هستند.

پنجره های upvc  درعایق بندی قوی تر هستند، این پنجره ها با توجه به موادی که داخل آنها استفاده شده است از نظر عایق بندی مناسب هستند . در پنجره های ترمال بریک باید از تیغه پلی امید استفاده شود. پنجره های ترمال بریک استفاده از pvc موجب کاهش عایق پنجره ترمال بریک شود و استفاده از پلی امید موجب بهبود عملکرد پنجره ترمال بریک می شود.  برخی از پنجره های ترمال بریک با برندهای متفرقه فاقد پلی امید هستند و در نتیجه عملکرد خوبی ندارند.

شرایط آب و هوایی

با توجه به محیط جوی خود باید پنجره مورد نظر خود را انتخاب نمایید . برای مناطق گرم وخشک استفاده از پنجره های ترمال بریک مناسب هست زیرا این پنجره ها دارای طول عمر و اسستحکام بالایی در برابر گرما دارند . به دلیل استفاده از برخی از مواد در پروفیل ترمال بریک در مناطق گرم و خشک دارای استجکام بالایی هستند و در مناطقی که دارای گردوخاک ، رطوبت ، گرما و تابش نور خورشید و … هستند گزینه مناسبی نیست ولی پنجره های upvc  برای مناطق گرم وخشک و مناطقی که نورخورشید به صورت مستقیم می تابد گزینه مناسبی نیست و دچار تغییر رنگ می شود و از خود واکنش نشان می دهند .

تعداد یراق آلات و بازشو بودن

در پنجره های upvc می توان  از هر نوع یراق آلاتی که برای ترمال بریک استفاده می شود، استفاده نمود و هر دو دارای بازشو لولایی ، کشویی و لیفت اند اسلاید می باشند.

اما برای برخی از پنجره های کشویی در ابعاد بزرگ باید حتما از پروفیل آلومینیوم ترمال بریک استفاده نمود.به عنوان مثال در پنجر های بزرگ در ابعاد ۶متر ارتفاع و عرض ۴ متر باید از پنجره های ترمال بریک به صورت یک تیکه و بدون کتیبه باشد و با پنجره Upvc نمی شود در چنین ابعادی پنرجه را تولید نمود و با پرویل ترمال بریک و یراق آلات آلمانی قابل انجام است و به هیچ گونه با پروفیل upvc  قابل انجام نیست.

در کل بهتر است جهت پنجره های کشویی با ارتفاع بالای ۲ متر و عرض بالای ۳ متر از پروفیل ترمال بریک استفاده نمود.

طرح و رنگ بندی

پنجره ترمال بریک و upvc در زمینه طرح و رنگ بندی اگر مقایسه نمود، می توان پنجره  ترمال بریک را این طور معرفی نمود :

پنجره های ترمال بریک دارای رنگ ثابت و مشخصی می باشد در صورتی که پنجره های upvc  درای رنگ بندی و طرح های مختلی می باشد . رنگ سفید بیشترین استفاده را در بین مصرف کنندگان دارد. در مناطق گرم و خشک   برخی از برندهای متفرقه از طرح چوب برای پنجره upvc  استفاده می کنند و این امر موجب می شود که به مرور زمان پروفیل با تغییر رنگ کمتری همراه باشد ولی اگر از پروفیل سفید با برند معتبری استفاده شود در مکان های گرم و خشک هم به مرور زمان تغییر رنگ به همراه نخواهد داشت.

 میزان وزن

پنجره های UPVC دارای وزن کمتری نسبت به پنجره های آلومینیومی ترمال بریک هستند و این امر موجب کاهش وزن سازه می شود.

[ot_faqs title=”چطور پنجره سفارش بدهیم و استعلام قیمت بگیریم ؟”]ابتدا کافیست ،فقط از فضایی که می خواهید پنجره ای را اجرا کنید ،برای ما عکس و ابعاد حدودی شیشه(یا لیست آیتم ) را در واتساپ برای ما ارسال کنید.

سپس با توجه به عکس فرستاده شده و ابعاد داده شده ،تخمینی از هزینه شیشه بر اساس لیست قیمت کارخانه ، برایتان ارسال می کنیم.

در صورت توافق ،شرکت اقدام به تولید و برش شیشه ها می نماید و در اسرع وقت برای شما ارسال می شود[/ot_faqs][ot_faqs title=”چطور مشاوره رایگان برای خرید پنجره بگیریم ؟”]ابتدا کافیست ،فقط از فضایی که می خواهید پنجره ای را اجرا کنید ،برای ما عکس و ابعاد حدودی شیشه(یا لیست آیتم ) را در واتساپ برای ما ارسال کنید.
در صورت نیاز درخواست مشاوره بدهید[/ot_faqs][ot_faqs title=”آیا اهمیت تیغه های پلی آمید را می دانید ؟”]این تیغه ها یک گزینه بسیار مناسب برای دو جداره کردن پروفیل های آلومینیومی می باشد. پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارتهای بالا ،در برابر مواد شیمیایی ، آب و اشعه یو وی حفظ می کند و همچنین قابل بازیافت می باشد و جز مواد دوستدار محیط زیست می باشد.

تیغه های پلی آمید تشکیل شده است از پلی آمید ۶٫۶ با ۲۵% فایبر گلاس که ضریب انتقال حرارتی آن برابر با ۰٫۳ W/m*k می باشد و اتلاف انرژی از طریق بدنه پنجره آلومینیوم را تا حد زیادی کاهش می دهد. تیغه های پلی آمید درجه حرارت ۲۵۰ تا ۴۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل می کند و محدودیتی از نظر دفرمه شدن طی اجرای عملیات رنگ های کوره ای را ندارد[/ot_faqs][ot_faqs title=”انواع پنجره ترمال بریک چیست ؟”]آلومینیوم ساده (Normal)
آلومینیوم ترمال بریک (Thermal Break)
چوب آلومینیوم (ALU Wood)[/ot_faqs]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.