نگین شرق

۰۵۱۳-۷۱۲۳۶۵۴

همه چیز درباره شیشه لمینت رزین

احتمالا بار ها نام شیشه لمینت به گوشتان خورده است و در جایی دیگر محصولات رزینی را نیز دیده اید. اما شاید با خود فکر کنید که این دو محصول چه ارتباطی می توانند با یکدیگر داشته باشند. ارتباط این دو محصول با یکدیگر، موضوع این مقاله از وب سایت نگین شرق است. توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با معرفی یک محصول جذاب، با ما همراه باشید.

در ابتدا پیش از ورود به بحث ساختار و جزئیات شیشه لمینت رزین، مقدماتی را از شیشه لمینت را بیان کرده و سپس به سراغ شیشه لمینت رزین خواهیم رفت.

شیشه لمینت چیست؟

شیشه لمینت از آن دسته شیشه هایی است که به شیشه امن معروف می باشد. در یک تعریف ساده، شیشه لمینت شیشه ای است که در صورت وارد آمدن هر نوع ضربه و شکستن آن، ذرات شیشه به طور کل خرد شده اما فرو نمی ریزند. احتمالاً برخی از شیشه ها را دیده اید که به ذرات بسیار ریز تبدیل شده اند اما در سر جای خود ساکن مانده اند و فرو نریختند؛ این نوع از شیشه ها، به شیشه لمینت معروف هستند.

اما شاید به این موضوع فکر کنید که چطور ممکن است این اتفاق رخ دهد و شیشه ای که شکسته، در سر جای خود باقی بماند و فرو نریزد!! پاسخ به این سوال، نحوه تولید این مدل شیشه است. شیشه لمینت عموماً از ترکیب دو لایه شیشه و یک لایه طلق که در بین آن ها قرار می گیرد، ساخته می شود.

لایه طلقی (PVB) که در بین دو لایه شیشه قرار می گیرد، طی حرارت بالا ذوب می شود و هنگامی که شیشه می شکند، ذرات خرد شده به طلق می چسبند و مانع از ریختن ذرات می شوند. شما می توانید مطالب بیشتری را در مقاله « شیشه دو جداره لمینت » بخوانید.

شیشه لمینت رزین چیست؟

سالیانی است که شیشه لمینت رزین به دلیل سهولت تولید آن و عدم نیاز به دستگاه و تجهیزات پیشرفته، مورد استقبال قرار گرفته است. جالب توجه است که تولید شیشه لمینت با کمترین امکانات و یک کارگاه کوچک امکان پذیر است.

همانطور که گفتیم، در تولید شیشه لمینت در بین لایه های شیشه، یک لایه طلق یا PVB قرار می دهند که این لایه پس از رفتن شیشه به کوره ذوب می شود و به یک چسب بی رنگ تبدیل می گردد. هنگامی که این لایه ذوب شد، به یک چسب قوی تبدیل می شود که لایه ها را به هم متصل کرده و محکم نگه می دارد.

اما در ساخت شیشه لمینت رزین، به جای استفاده از طلق که به صورت جامد است، از نوع مایع آن استفاده می شود. رزین مایعی شفاف است که با قرار گرفتن در معرض نور خورشید و اشعه UV، حالت جامد به خود می گیرد.

فرآیند ساخت شیشه لمینت رزین به این صورت است که دو لایه شیشه را با استفاده از چسب های دو طرفه بهم متصل نموده و فضایی را جهت ورود رزین به مابین دو لایه شیشه باز می گذارند. مواد آماده شده رزین را که طبق محاسبات دقیق تهیه شده است، از طریق مجرایی که قرار داده بودند، وارد دو لایه های شیشه کرده و شیشه ها را در معرض خورشید قرار می دهند تا پس از گذشت مدت زمانی، شیشه های لمینت رزین آماده شود.

توجه کنید؛ مدت زمانی که طول می کشد تا رزین به حالت جامد درآید، به میزان اشعه UV بستگی دارد. در تابستان که نور خورشید شدید تر است، مدت زمان کمتری برای محکم و جامد شدن رزین لازم است.

نکات مهم در ساخت شیشه لمینت رزین

  1. پیش از شروع کار، شیشه ها را به خوبی تمیز کنید.
  2. دقت کنید که ماده رزین، تمامی بین دو لایه شیشه را بپوشاند. (برای این کار می توانید از یک سطح شیب دار استفاده کنید)
  3. در هنگام ساخت شیشه لمینت رزین توجه کنید که حباب های هوا در بین لایه های شیشه وجود نداشته باشد. در صورت وجود حباب هوا می توانید با اندک ضربه های مستمر، حباب ها را از بین ببرید.
  4. چسب های دو طرفه ای که در لبه های شیشه برای چسباندن دو لایه از شیشه قرار داده اید را کنترل نمایید. (برای اطمینان بیشتر از محکم بودن گوشه ها و عدم وجود شکاف، از گیره برای محکم کردن لبه ها استفاده کنید.)

۶  مزیت شیشه لمینت رزین

  • به راحتی و بدون نیاز به امکانات پیشرفته و بدون نیاز به سرمایه کلان قابلیت تولید دارد.
  • نیاز به افراد متخصص ندارد و با آموزش های ساده به افراد می توان تولید را انجام داد.
  • در ساخت شیشه لمینت رزین، محدودیتی از نظر ابعاد شیشه وجود ندارد.
  • قیمت نهایی شیشه لمینت رزین، از قیمت شیشه لمینت پایین تر است.
  • مدت زمانی که طول می کشد تا شیشه لمینت رزین آماده شود، نسبت به شیشه لمینت کمتر است.
  • ممکن است به این فکر کنید که رزین دچار تغییر رنگ می شود. این تصور تا چند سال پیش صحت داشت اما با تغییر ترکیبات تولید رزین، مایعی تولید شد که به هیچ وجه دچار تغییر رنگ نمی شود.

کارخانه شیشه نگین شرق سالیان سال است که به تولید شیشه لمینت می پردازد و با پیشرفت تکنولوژی روز دنیا، نسبت به تولید شیشه لمینت رزین نیز اقدام کرد. تعداد خط تولید شیشه در کارخانه نگین شرق روز به روز رو به افزایش بوده تا جایی که امروزه این کارخانه به یکی از قطب های تولید شیشه در کشورمان تبدیل شده است.

کارخانه شیشه نگین شرق، تمامی مراحل طراحی، ساخت و تولید و نصب شیشه لمینت را پوشش می دهد و به طور حرفه ای به ساخت شیشه لمینت رزین در کوتاه ترین زمان ممکن می پردازد. در صورتی که شما می توانید تنها با یک تماس، با مشاوران خبره و متخصص ما صحبت کنید و از اطلاعات و مشاوره های آن ها بهره ببرید.

جهت خرید انواع شیشه لمینت رزین در تمامی ابعاد می توانید روی کارخانه شیشه نگین شرق حساب ویژه ای باز کنید. شما می توانید از طریق وب سایت نگین شرق اقدام به سفارش شیشه لمینت رزین نمایید. همچنین می توانید برای استعلام قیمت نیز با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.