نگین شرق

شیشه یخچال

شیشه یخچال از چه جنسی است ؟

در گذشته مواد غذایی را نمی توان به صورت بلند مدت نگداری کرد با گذشت زمان و تولید یخچال این مشکل حل شد و امروزه یکی از وسایل مهم هر خانه یخچال است .شیشه یک بخش از مهم از یخچال می باشد چون وظیه  آن  جلوگیری از فساد مواد غذایی ، نگهداری ظبقه های آن می باشد.

شاید بارها شیشه یخچال داخل منزل را دیده اید ولی از خود سوال کرده اید این شیشه های چگونه ساخته می شوند ؟

دیگر مانند گذشته از پلاستیک برای طبقات داخل یخچال استفاده نمی شود و از شیشه های نشکن استفاده می کنند .شیشه داخل یخچال در ابعاد ، طرح و رنگ های مختلف از شیشه سکوریت تهیه می شوند و از طلق های مخصوصی در داخل شیشه استفاده می شود که مانع از خرد شدن و تکه تکه شدن آن می شود .

قیمت شیشه یخچال

قیمت شیشه داخل یخچال با توجه به اندازه و نوع و ضخامت شیشه  متفاوت است و معمولا از شیشه سکوریت ۶ یا ۸ میلی متر برای یخچال های خانگی و از شیشه به ضخامت ۱۰ میلی متر و حتی بیشتر  برای یخچال های صنعتی و فروشگاهی استفاده می شود .

به دلیا اینکه  درجه حرارت داخل  یخچال ها پایین است و معمولا دمای آن صفر درجه است باید از نوعی شیشه اسفتاده کرد که مقاومت بالایی در برابر دمای زیر صفر وشوک های نشی از تغییرات دما داشته باشند .

جهت مشاوره در خرید و قیمت شیشه یخچال با مشاوران نگین شرق با شماره ۰۹۱۲۹۵۸۹۴۹۷تماس بگیرید.

شیشه یخچال

اگر بخواهیم شیشه های یخچال را دسته بندی کنیم می توانیم به دسته های زیر تقسیم کنیم  

 • شیشه  سکوریت با ضخامت  ۶ میلی متر
 • شیشه سکوریت ۸ با ضخامت میلی متر
 • شیشه سکوریت ۱۰با ضخامت  میلی متر
 • شیشه برنز سکویت
 • شیشه دودی سکوریت
 • شیشه کریستال
 • شیشه سکوریت لمینت شده
 • شیشه رفلکس سکوریت

چرا از شیشه های سکوریت برای طبقه های یخچال استفاده می شود ؟

به دلیل اینکه  روی شیشه های داخل یخچال مواد غذایی و یا ظروف زیاد و سنگینی قرار داده می شود  بنابراین  باید یک شیشه مقاوم در برابر فشار استفاده کرد و چون دمای داخل یخچال پایین است برای جلوگیری از  ترک خوردگی و شکستی شیشه باید از شیشه های سکوریت استفاده کرد که فرایند تبدیل شیشه های ساده به سکوریت  در کوره های مخصوصی انجام می گیرد.

چرا  از شیشه سکوریت لمینت شده در شیشه طبقه یخچال استفاده می شود ؟

تا  اینجا گفتیم که شیشه های سکوریت مقاومت بالایی در برابر فشار و حرارت پایین دارند ولی اگر این شیشه ها بشکنند چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

با شکستن شیشه های سکوریت داخل یخچال تمام فضای داخلی  یخچال پر از تکه شیشه شکسته و پودر شده خواهد شد به همین دلیل ، برای جلوگیری از شکستن شیشه و خرد شدن آن ، باید شیشه های سکوریت را به شیشه سکوریت لمینت شده تبدیل کرد و به دلیل وجود لایه های PVB که نوعی طلق می باشد در صورتی هم که  شیشه بشکند از هم جدا نمی شود و به صورت یک تکه باقی می ماند .

اگر توجه کرده باشید شیشه  یخچال های فروشگاهی ممکن است خمیده باشند که این شیشه ها از نوع شیشه سکوریت خمیده می باشند .

چگونه شیشه های یخچال  را طرح دار می کنند ؟

روی شیشه ها طرح های زیبا و جذابی را می توان ایجاد کرد و از تصاویر میوه ها ، طبیعت و .. روی شیشه استفاده کرد که نمای زیبا و جذابی به دست می اید این نوع شیشه ها از جنس شیشه های سکوریت طرح دار می باشند که به صورت چاپی یا  سندبلاست روی شیشه ایجاد می شوند .

شیشه سکوریت رنگی

ممکن است بعضی از شیشه های استفاده شده در طبقه های یخچال رنگی باشند که از شیشه های سکوریت رنگی ساخته می شوند .

شیشه مات استفاده شده در یخچال

در بعضی از یخچال ها برای طبقه یخچال از شیشه های مات استفاده می کنند و شیشه های مات یخچال یا از نوع سندبلاست هستند یا از نوع ساتینا که شباهت های زیادی این دو نوع شیشه با هم دارند .

شیشه یخچال چه ویژگی هایی  باید داشته باشد ؟

 • استحکام و مقاومت بالا در برابر فشار داشته باشد
 • زیبا و شیک باشد
 • قابل شستشو باشد
 • طول عمر بالایی داشته باشند
 • خاصیت آنتی باکتریال داشته باشد
 • دچار خوردگی و از بین رفتگی نشود
 • در برابر شوک حرارتی مقاوم باشد
 • مقاوم در برابر اشعه های مضر باشد

استفاده شیشه های پیرکس در یخچال های خانگی و صنعتی

تولید کنندگان لوازم خانگی باید در محصولات خود علاوه بر کارایی و ایمنی به زیبایی آن نیز توجه داشته باشند .

از موارد مهم در ساخت یخچال استفاده از شیشه های با کیفیت و مناسب می باشد .کارخانه های یخچال سازی  از شیشه های پیرکس برای داخل قفسه ها استفاده می کنند چون مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارند و از طرف دیگر با بازتاب دادن نور داخل یخچال فضای آن  زیبا  می کند .

قیمت شیشه های پیرکس :

قیمت این نوع از شیشه ها با توجه به ضخامت و کیفیت آن محاسبه می شود .

عرضه عمده شیشه های پیرکس برای کارخانه های یخچال سازی

یخچال از جمله لوازم بسیار مهم در خانه و صنعت می باشد چون همواره نیاز به نگهداری مواد غذایی  می باشد.کارخانه های یخچال سازی با توجه به حجم بالایی که در تولید و ساخت یخچال دارند همیشه نیاز دارند که شیشه های پیرکس را در حجم انبوه خریداری کنند .

شیشه های پیرکس تخت و خم کاربرد زیادی در یخچال های صنعتی دارند و  کارخانه های تولید یخچال باید به صورت عمده شیشه های پیرکس را تهیه کنند .

ساخت شیشه های پیرکس

شیشه های پیرکس با توجه به ساختاری که دارند از موادی مانند سیلیس ، آهک و کربنات سدیم تشکیل می شوند .نام دیگر شیشه های پیرکس بروسیلیکات است که این شیشه ها مقاومت بسیاربالایی در  برابر شوک حرارتی دارند . کاربرد های ان در صنایع و آزمایشگاه ها بسیار زیاد می باشد و چون نیازمند شیشه های با کیفیت در صنایع مختلف هستیم باید با بهترین مواد و امکانات و مطابق استاندارد های جهانی ساخته شوند و امروزه دستگاه های ساخت شیشه های پیرکس می توانند انواع پیرکس به صورت تخت و محدب و با هر ضخامتی تولید کنند .

محصولات