نگین شرق

پروفیل پارتیشن شیشه ای چیست؟

پروفیل پارتیشن شیشه ای

پارتیشن های شیشه ای از آن روش های مدرنی هستند که این روز ها در انواع دفاتر و اداره جات از آن ها استفاده می شود. البته که استفاده از آن بی علت هم نیست و مزایای بسیار آن باعث می شود تا افراد به استفاده از پارتیشن شیشه ای روی بیاورند.

فرض کنید پس از تقسیم بندی بخش های مختلف اداره، اتاقی بدون پنجره سهم شما شود. در این لحظه چشم شما حتما به دنبال اتاقی است که دارای پنجره و نور است. راه چاره ای که به ظاهر برای حل این مشکل کارساز است، استفاده از نور های مصنوعی مثل لامپ ها و یا مهتابی هاست. اما آیا از پس هزینه های بالای برق بر خواهید آمد؟

راهکاری عقلانی برای این مورد، به کار گیری پارتیشن شیشه ای است که هم نور را تأمین کند و هم هزینه مضاف انرژی نداشته باشد. بزرگ ترین مزیتی که پارتیشن شیشه ای برای افراد حاضر در ساختمان دارد این است که همه می توانند از نور طبیعی استفاده کنند و کسی محروم از نور نخواهد شد.

پروفیل پارتیشن شیشه ای

 

در مقاله پیشین به طور کامل شما را با پارتیشن شیشه ای آشنا کردیم و توضیحات لازم و کاربردی را ارائه دادیم. در این مقاله نیز سعی کردیم تا در راستای مقاله پارتیشن شیشه ای چیست؟، شما را با یکی از اجزای این پروژه مدرن یعنی پروفیل پارتیشن شیشه ای آشنا کنیم.

پس برای مطالعه مطالب مفید و جذاب در مورد پروفیل پارتیشن های شیشه ای، تا پایان این مقاله کاربردی همراه ما باشید.

پارتیشن شیشه ای چیست؟

پارتیشن یا جداکننده محیط روشی است که در آن با استفاده از ابزار های مختلف محیط یک خانه، اداره، دفتر یا … را به بخش های کوچک تر تقسیم می کنند. هدف از انجام این کار تقسیم بندی محیط های بزرگ و استفاده از آن ها به عنوان اتاق هایی مجزا است. اتاق های موجود در اداره جات نمونه ای از پارتیشن بندی قدیمی و سنتی هستند.

با پیشرفت هر چه بیشتر علم معماری، متریال هایی که برای پارتیشن بندی استفاده می شدند تغییر یافته و به سمت مدرنیته حرکت کردند. تا جایی که امروزه پارتیشن شیشه ای بهترین و کارآمد ترین روش برای تفکیک فضا شناخته می شود.

در اجرای پروژه پارتیشن بندی شیشه ای، می توانید از هر نوع شیشه ای استفاده کنید. در استفاده از شیشه های دوجداره و چند جداره، مزیت عایق صوتی برای شما وجود خواهد داشت.

انواع مختلفی از پارتیشن بندی شیشه ای در اختیار شما قرار دارد که از کاربردی ترین آن ها می توان به پارتیشن شیشه ای ثابت، متحرک و هوشمند نام برد که در مقاله پارتیشن شیشه ای توضیحاتی را درباره آن ها بیان کرده ایم.  

مزایای پارتیشن شیشه ای

 • به صرفه تر نسبت به دیگر مصالح
 • نصب و اجرای راحت تر و سریع تر
 • بسیار شیک و مدرن
 • عایق صوتی
 • وجود محیطی با نور طبیعی

پروفیل پارتیشن شیشه ای چیست؟

ممکن است معمار پروژه شما این صلاحدید را برای شما در نظر بگیرد که پارتیشن شیشه ای شما نیازمند استحکام و مقاومت بیشتری است. این جاست که استفاده از پروفیل ها پیشنهاد می شود. اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که پروفیل چیست؟

در یک بیان ساده، پروفیل ها همان فریم هایی هستند که شیشه ها را در خود نگهداری می کنند. انواع مختلفی از پروفیل ها وجود دارند که در حال حاضر بهترین نوع پروفیل پارتیشن شیشه ای، پروفیل های آلومینیومی هستند که به دلیل داشتن استحکام بالا در کنار وزن پایینی که دارند، مورد علاقه متخصصان و معماران می باشد.

متراژ پارتیشن، نوع شیشه، نوع پروفیل آلومینومی و … عواملی هستند که بر قیمت نهایی پروفیل پارتیشن شیشه ای تأثیر می گذارند.

پروفیل پارتیشن شیشه ای

با استفاده از پروفیل ها می توان انواع روش ها را در اجرای پارتیشن شیشه ای پیاده سازی کرد:

 1. پارتیشن شیشه ای فریم لس یا تو کار: در این روش، در سطح زمین یا بر روی سقف، محفظه ای برای قرار گرفتن پروفیل در آن تعبیه می شود که پروفیل ها در آن محافظ قرار گرفته و از بیرون قابل مشاهده نیستند. در این مدل اگر به زمین نگاه کنید، پروفیل پارتیشن شیشه ای هم تراز با کف اتاق شماست.
 2. پارتیشن شیشه ای فریم دار یا روکار: در این روش پروفیل آلومینیومی بر روی سطح زمین و یا سقف نصب می شود و شیشه ها در آن ها فیکس و ثابت می شوند. در این نوع، پروفیل ها قابل مشاهده هستند اما ظاهری ساده و زیبا دارند.
 3. پارتیشن شیشه ای ریلی: این مورد از پارتیشن مناسب مکان هایی است که نیاز به پارتیشن شیشه ای متحرک دارند. برای مثال اتاق های کنفرانس یا تفکیک فضا در اتاق های هتل که نیازمند پروفیل مخصوص به خود می باشد.
پروفیل پارتیشن شیشه ای

 پروفیل های چوبی و فولادی از دیگر انواع پروفیل ها می باشند که به دلیل مزایای بیشتر پروفیل های آلومینیومی آن چنان مورد توجه قرار نمی گیرند.

مزایای استفاده از پروفیل آلومینیومی

 • استحکام بالا
 • دارای مدل های مختلف
 • طراحی ساده و زیبا
 • متنوع و قابل تغییر رنگ
 • بسیار سبک

کلام پایانی

این روز ها با پیشرفت تکنولوژی در تمامی صنایع، شاهد روش های مختلف در اجرای پروژه ها هستیم. برای بیان یک نمونه در حیطه همین مقاله، روش های گوناگونی برای اجرای پارتیشن شیشه ای با استفاده از متریال های مختلف وجود دارد که هر کدام بسته به نیاز، سلیقه و شرایط ساختمان و نظر معمار قابل پیاده سازی است.

قطعا بهترین روش برای شما، آن روشی است که با نظر معمار و مشاوری متخصص انتخاب و اجرا گردد. تلفیق سلیقه شما در کنار نظر مشاور پروژه تان، فارغ از همه چیز، بهترین گزینه و انتخاب برای شماست.

تیم حرفه ای نگین شرق به ایده های شما دامن خواهد زد و طبق سلیقه شما با جدید ترین متد ها برای دستیابی به آن چه در سر دارید کمک خواهد کرد. راه های ارتباطی ذکر شده در سایت، برای اجرای جدید ترین و مدرن ترین پروژه های کار با شیشه، پلی میان ما و شماست.

مشاوران، معماران و کارشناسان چه به صورت حضوری و چه غیر حضوری شما را در تمام مراحل طراحی تا تولید و اجرا یاری و راهنمایی خواهند کرد. و مانند همیشه باید گفت: روی تیم حرفه ای نگین شرق حساب ویژه ای باز کنید.

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.