نگین شرق

۰۵۱۳-۷۱۲۳۶۵۴

مزایا و معایب استفاده از شیشه در ساخت ویلا

شیشه مناسب ویلا - نمای شیشه ای ویلا

امروزه در ساخت ویلا، استفاده از شیشه کاربرد زیادی دارد و مورد استقبال  افراد در ساخت ویلا شیشه ای قرار گرفته است.استفاده از شیشه در نمای ویلا موجب استفاده از پیرامون محیط طبیعی می شود و از حداکثر زیبایی محیط طبیعی استفاده کنیم.

ساخت ویلا با سطوح شیشه ای بسیار متداول است . شیشه یکی از وسایل قدیمی است و در صنعت ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد . شیشه علاوه بر کاربردهای زیادی در ساختمان سازی ،  جنبه زیبایی هم دارد. شیشه در عصر مدرن کاربرد زیادی دارد.

شفافیت و عبور نور در شیشه ، موجب گردید که در صنعت ویلاسازی کاربرد زیادی داشته باشد. در معماری طراحی داخلی ویلا، شیشه وسیله ای قدرتمند می باشد .

شیشه همانند دیگر وسایل دارای مزایا و معایبی هست و استفاده از شیشه در نمای ویلا دارای هم مزایا و هم معایبی است.

مزایای استفاده از شیشه در ساخت ویلا

عبور نور از شیشه به بهبود سلامت جسمی و روحی عبور می کند و علاوه بر آن شیشه مانع مصرف برق می شود. شیشه موجب می شود از زیبایی فضای بیرون استفاده کنیم.

وجود پارتیشن شیشه ای در داخل فضای ویلا موجب استفاده از فضا می شود . به جای استفاده از دیوار از پارتیشن شیشه استفاده می کنند و از نور بیرون نهایت استفاده را می کنند.

شیشه خاصیت ضدآب دارد و آب به داخل نفوذ نمی کند و گردو غبار و رطوبت اگر روی شیشه بنشیند به راحتی تمیز و پاک می شود.

شیشه دارای رنگ بندی هست و به صورت لمینت و عایق بندی شده در رنگ ها و بافت های مختلف می باشد . برای پارتیشن های داخلی و المان های ویلا از رنگ بندی های مختلف شیشه استفاده می شد.

شیشه دارای ظاهر جذاب می باشد و نمای ساختمان ویلا را زیباترساخته و حسی از  معماری بدون مرز و نوگرایی را القا می کند.

شیشه همانند برخی از متریال دیگه قابل بازیافت می باشد و درکاهش هزینه های آلودگی محیط زیست موثر است و همچنین به حفظ منابع طبیعی کمک می نماید.

شیشه در برابر اشعه uv خورشید مقاوم است و مثل متریال دیگر از جمله پولیستر طول عمر طولانی تری دارد.

شیشه مقاومت در برابر شرایط جوی، زنگ زدگی و سایش مقاوم است و در برابر زنگ زدگی و بارش و تابش شدید باران مقاوم است و زنگ نمی زند. وگاهی با شرایط خاص در برابر آتاب شدید مقاوم است.

شیشه متریالی است که با حرارت و فشار به اشکال مختلف شکل می گیرد و خنک می شود و در فضای داخلی و نمای ویلا به کار برده می شود.

شیشه در برابر الکتریسیته رسانایی ضعیف دارد و در دیوارهای نوری ، دکوراتیو و دیگر تجهیزات نوری استفاده می شود.

شیشه در برابر حرارت مقاوم است، شیشه های معمولی تا ۱۲۰ درجه حرارت را تحمل می کند و شیشه سکوریت تا ۳۰۰ درجه ، حرارت را تحمل می کند.

شیشه سکوریت  و مقاوم را در نمای ساختمان استفاده میکنند و برای اجاق گاز و شیشه شومینه ویلا و شیشه بخاری از شیشه ضدحریق استفاده می کنند.

معایب استفاده از شیشه در ساخت ویلا

هزینه بالا شیشه : تولید شیشه فرایندی است با مصرف بالای انرژی، است زیرا نیاز به حرارت زیاد برای فراوری شیشه نیاز است . شیشه نسبت به دیگر متریال گرانتر است و در صنعت خودروسازی نیازبه تمهیدات امنیتی است.

شکنندگی شیشه: شیشه های معمولی در برابر فشار و ضربه شکننده هستند و باید به صورت ایمن و تقویت شده در بخشهای مختلف به کار برده شوند.

شیشه در برابر محلول های قلیایی دچار خوردگی می شود : محلول قلیایی باعث ایجاد لکه های ناخوشایند و سایش سطح رویی شیشه می شود و شیشه برای ویلا مناسب نیست.

عبور گرما : شیشه در حالت عادی علاوه بر عبور نور، گرما را نیز انتقال می دهد. بنابراین باید با پوشش های شفاف عایق حرارتی تجهیز شود.

شیشه در برابر زلزله غیرایمن است : شیشه در برابر ضربه و فشر زیاد فرو می پاشد و در برابر زلزله شکسته می شود و فرو می ریزد و شیشه مناسب ویلا نیست.

 

شیشه را باید مرتب تمیز و نگهداری نمود: در مناطق پر گردو غبار و مرطوب ، ذرات گرد و خاک روی سطوح شیشه ای قرار می گیرد ، نمای زشتی ایجاد کرده و میزان روشنایی فضاهای داخلی را نیز کاهش می دهند. بنابراین نیاز به تمیز کردن مداوم دارند و شیشه مناسب ویلا نیست.

شیشه مناسب ویلا
شیشه مناسب ویلا - نمای شیشه ای ویلا
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.