مزایا و معایب استفاده از شیشه در ساخت ویلا

سفارش:

جهت مشاوره در خرید و قیمت شیشه برای ویلا با مشاوران نگین شرق با شماره ۰۹۱۵۵۱۱۹۴۹۷ | ۰۵۱۳۷۱۲۳۶۵۴تماس بگیرید.|

شیشه مناسب ویلا - نمای شیشه ای ویلا

امروزه در ساخت ویلا، استفاده از شیشه کاربرد زیادی دارد و مورد استقبال  افراد در ساخت ویلا شیشه ای قرار گرفته است.استفاده از شیشه در نمای ویلا موجب استفاده از پیرامون محیط طبیعی می شود و از حداکثر زیبایی محیط طبیعی استفاده کنیم.

ساخت ویلا با سطوح شیشه ای بسیار متداول است . شیشه یکی از وسایل قدیمی است و در صنعت ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد . شیشه علاوه بر کاربردهای زیادی در ساختمان سازی ،  جنبه زیبایی هم دارد. شیشه در عصر مدرن کاربرد زیادی دارد.

شفافیت و عبور نور در شیشه ، موجب گردید که در صنعت ویلاسازی کاربرد زیادی داشته باشد. در معماری طراحی داخلی ویلا، شیشه وسیله ای قدرتمند می باشد .

شیشه همانند دیگر وسایل دارای مزایا و معایبی هست و استفاده از شیشه در نمای ویلا دارای هم مزایا و هم معایبی است.

مزایای استفاده از شیشه در ساخت ویلا

عبور نور از شیشه به بهبود سلامت جسمی و روحی عبور می کند و علاوه بر آن شیشه مانع مصرف بر ق می شود. شیشه موجب می شود از زیبایی فضای بیرون استفاده کنیم.

وجود پارتیشن شیشه ای در داخل فضای ویلا موجب استفاده از فضا می شود . به جای استفاده از دیوار از پارتیشن شیشه استفاده می کنند و از نور بیرون نهایت استفاده را می کنند.

شیشه خاصیت ضدآب دارد و آب به داخل نفوذ نمی کند و گردو غبار و رطوبت اگر روی شیشه بنشیند به راحتی تمیز و پاک می شود.

بیشتر بخوانید :   ساخت شیشه از کجا شروع شده است؟

شیشه دارای رنگ بندی هست و به صورت لمینت و عایق بندی شده در رنگ ها و بافت های مختلف می باشد . برای پارتیشن های داخلی و المان های ویلا از رنگ بندی های مختلف شیشه استفاده می شد.

شیشه دارای ظاهر جذاب می باشد و نمای ساختمان ویلا را زیباترساخته و حسی از  معماری بدون مرز و نوگرایی را القا می کند.

شیشه همانند برخی از متریال دیگه قابل بازیافت می باشد و درکاهش هزینه های آلودگی محیط زیست موثر است و همچنین به حفظ منابع طبیعی کمک می نماید.

شیشه در برابر اشعه uv خورشید مقاوم است و مثل متریال دیگر از جمله پولیستر طول عمر طولانی تری دارد.

شیشه مقاومت در برابر شرایط جوی، زنگ زدگی و سایش مقاوم است و در برابر زنگ زدگی و بارش و تابش شدید باران مقاوم است و زنگ نمی زند. وگاهی با شرایط خاص در برابر آتاب شدید مقاوم است.

شیشه متریالی است که با حرارت و فشار به اشکال مختلف شکل می گیرد و خنک می شود و در فضای داخلی و نمای ویلا به کار برده می شود.

شیشه در برابر الکتریسیته رسانایی ضعیف دارد و در دیوارهای نوری ، دکوراتیو و دیگر تجهیزات نوری استفاده می شود.

شیشه در برابر حرارت مقاوم است، شیشه های معمولی تا ۱۲۰ درجه حرارت را تحمل می کند و شیشه سکوریت تا ۳۰۰ درجه ، حرارت را تحمل می کند.

شیشه سکوریت  و مقاوم را در نمای ساختمان استفاده میکنند و برای اجاق گاز و شیشه شومینه ویلا و شیشه بخاری از شیشه ضدحریق استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید :   تفاوت طلق سنتری گلس با طلق های معمولی

معایب استفاده از شیشه در ساخت ویلا

هزینه بالا شیشه : تولید شیشه فرایندی است با مصرف بالای انرژی، است زیرا نیاز به حرارت زیاد برای فراوری شیشه نیاز است . شیشه نسبت به دیگر متریال گرانتر است و در صنعت خودروسازی نیازبه تمهیدات امنیتی است.

شکنندگی شیشه: شیشه های معمولی در برابر فشار و ضربه شکننده هستند و باید به صورت ایمن و تقویت شده در بخشهای مختلف به کار برده شوند.

شیشه در برابر محلول های قلیایی دچار خوردگی می شود : محلول قلیایی باعث ایجاد لکه های ناخوشایند و سایش سطح رویی شیشه می شود.

عبور گرما : شیشه در حالت عادی علاوه بر عبور نور، گرما را نیز انتقال می دهد. بنابراین باید با پوشش های شفاف عایق حرارتی تجهیز شود.

شیشه در برابر زلزله غیرایمن است : شیشه در برابر ضربه و فشر زیاد فرو می پاشد و در برابر زلزله شکسته می شود و فرو می ریزد.

 

شیشه را باید مرتب تمیز و نگهداری نمود: در مناطق پر گردو غبار و مرطوب ، ذرات گرد و خاک روی سطوح شیشه ای قرار می گیرد ، نمای زشتی ایجاد کرده و میزان روشنایی فضاهای داخلی را نیز کاهش می دهند. بنابراین نیاز به تمیز کردن مداوم دارند.

شیشه مناسب ویلا
شیشه مناسب ویلا - نمای شیشه ای ویلا
نگین شرق

اعتماد و کیفیت بالا

دو اصل در خرید از نگین شرق