نگین شرق

۰۵۱۳-۷۱۲۳۶۵۴

معایب پنجره دوجداره ریلی

معایب پنجره دوجداره ریلی

 

پنجره دوجداره ریلی یکی از پراستفاده ترین پنجره های دوجداره است. یکی از دلایل محبوبیت پنجره دوجداره ریلی این است که فضایی اشغال نمی کند و به از محبوب ترین پنجره های دوجداره است.

پنجره دوجداره ریلی عایق کمتری نسبت به مدل لولایی دارد و پنجره دوجداره ریلی هم با پروفیل آلومینیوم و هم با پروفیل ترمال بریک قابل طراحی و تولید است .

پنجره دوجداره ریلی upvc

این مدل از پنجره همان پنجره دوجداره upvc از نوع کشویی می باشد. در هنگام خرید پنجره upvc حتما به نوع یراق آلات به کار رفته در پنجره دقت نمایید، چون تحمل وزن غلطک تا ۲۰۰ کیلوگرم هست و از متریال مقاومی باید استفاده نمود.

پنجره دوجداره ریلی آلومینیومی

پنجره دوجداره ریلی آلومینیومی  هزینه آن از نوع پنجره دوجداره upvc  بیشتر است و اگر از نظر هزینه مشکلی ندارید، پنجره ریلی آلومینیومی ترمال بریک استفاده نمایید، چون پروفیل آلومینوم در مقاوم تر از upvc می باشد و استقامت بیشتری دارد و پنجره دوجداره ریلی آلومینیومی از از نظر عملکرد بهتر است نسبت به مدل upvc.

 در ساختمان هایی که در ارتفاع بالا قرار می گیرد مثلا در طبقات پنجم باید از پنجره دوجداره ترمال بریک استفاده نمود زیرا فشار باد در ارنفاع زیاد است در نتیجه آلومینیوم مقاوم تر است و یا در پنجره هایی که عرض لنگه کم است استفاده از پنجره دوجداره ریلی آلومینیوم مناسب است.

معایب پنجره دوجداره ریلی

۱-  درصد عایق بودن پنجره های ریلی نسبت به لولایی کمتر است. در پنجره های ریلی لاستیک ها فقط در کنار یکدیگر قرار می گیرند و یا از کنار هم فقط رد می شوند ولی در پنجره لولایی لاستیک ها با فشار وارد شده از طرف یراق به یکدیگر فشرده می شوند . به همین دلیل دارای عایق بالاتری نسبت به ریلی می باشند.

۲-  محدودیت در ابعاد انتخابی همانطور که در بالا گفته شد این نوع پنجره در ابعاد محدودیت دارد.

۳- این نوع از پنجره ها اگر غلطک مناسبی استفاده نشود به سختی باز و بسته می شود. با توجه به وزن شیشه، به سختی باز و بسته می شود.

۴- در پنجره های ریلی پاک کردن شیشه به راحتی میسر نمی باشد زیرا باز کردن شیشه نیاز به تخصص دارد در شیشه های ریلی تک جداره ، شیشه ها به راحتی باز می شدند و پایین می آمدند و بعد تمیز می شد و دوباره سرجای اول گذاشته می شد.

۵ – پنجره ریلی  در طبقات بالا در هنگام وزیدن باد به جهت همان مطلبی که در بخش ۱ گفته شد ، زوزه می کشد.

چگونه معایب پنجره دوجداره ریلی را برطرف کنیم؟

 ۱-ارتفاع پنجره خود رابیشتر از ۱۰/۲ نباشد.

۲-جهت استفاده در پنجره در ابعاد بزرگ باید از آلومینیوم استفاده شود.

۳-قیمت ثابت در پنجره ریلی را طوری تنظیم کنید تا باز شود و امکان تمیز کردن قسمت فیکس هم میسر شود.

۴-از یراق آلات آلمان roto  استفاده نمایید.

جایگزین پنجره  ریلی

۱پنجره فولکس واگنی

 این مدل پنجره هم با ترال بریک قابل تولید است و هم با upvc.کاملا عایق می باشد و هزینه یراق آن بالا می باشد در این حالت پنجره همانند درب ماشین فولکس واگن باز و بسته می شود، یک نوع پنجره sliding می باشد .

۲پنجره لیف اند اسلاید

پروفیل مورد استفاده در این پنجره از نوع ترمال بریک است و هم از نوع upvc ، در نوع upvc باید از پروفیل آلومینیوم استفاده شود. این پنجره کاملا عایق است و برای ابعاد بزرگ تا ۱۰ متر قابل استفاده می باشد.

قیمت پنجره ترمال بریک

 لیست قیمت  اجرای ترمال بریک را می توانید مشاهده نمایید.

قیمت ترمال بریک واحد قیمت به ریال
برآورد حدودی قیمت اجرای upvc بدون شیشه ( فریم ثابت ) هر متر مربع ۹/۰۰۰/۰۰۰
برآورد حدودی قیمتupvc  بدون شیشه ( بازشو تک حالت )  با یراق Roto آلمانی هر متر مربع ۱۲/۰۰۰/۰۰۰۰

قابل توجه جامعه مهندسین، انبوه سازان، برج سازان، آرشیتکت ها و معمارین عزیز، نگین شرق  برای شما تخفیف همکاری لحاظ کرده است

با توجه به اینکه نوع اجرای ترمال بریک و نحوه اجرای آن ، واحد بازرگانی پس از بررسی سفارش ، اعلام هزینه ها و زمان تحویل را به صورت رسمی ارائه خواهد نمود.

قیمت ها حدودی می باشد در صورت نیاز می توانید ، آیتم و نقشه های مورد نظر را برای کارشناسان ما ارسال نمایید.

تفاوت پنجره ترمال بریک با upvc

ساخت پنجره های ترمال بریک در سال های اخیر زیاد استفاده می شود، زیرا با حفظ دمای داخل ساختمان مانع هدررفتن انرژِی می شود و از آن طرف مانع عبور آلودگی های صوتی از بیرون از ساختمان به داخل می شود. با مقایسه پنجره ترمال بریک با upvc شما با مقاله تفاوت پنجره ترمال بریک با upvc را مطالعه کنید تا با این دو محصول آشنا می شوید که هنگام انتخاب یکی از این دو نوع پنجره برای ساختمان خود، با آگاهی بیشتر تصمیم بگیرید.

[ot_faqs title=”چطور پنجره سفارش بدهیم و استعلام قیمت بگیریم ؟”]ابتدا کافیست ،فقط از فضایی که می خواهید پنجره ای را اجرا کنید ،برای ما عکس و ابعاد حدودی شیشه(یا لیست آیتم ) را در واتساپ برای ما ارسال کنید.

سپس با توجه به عکس فرستاده شده و ابعاد داده شده ،تخمینی از هزینه شیشه بر اساس لیست قیمت کارخانه ، برایتان ارسال می کنیم.

در صورت توافق ،شرکت اقدام به تولید و برش شیشه ها می نماید و در اسرع وقت برای شما ارسال می شود[/ot_faqs][ot_faqs title=”چطور مشاوره رایگان برای خرید پنجره بگیریم ؟”]ابتدا کافیست ،فقط از فضایی که می خواهید پنجره ای را اجرا کنید ،برای ما عکس و ابعاد حدودی شیشه(یا لیست آیتم ) را در واتساپ برای ما ارسال کنید.
در صورت نیاز درخواست مشاوره بدهید[/ot_faqs][ot_faqs title=”آیا اهمیت تیغه های پلی آمید را می دانید ؟”]این تیغه ها یک گزینه بسیار مناسب برای دو جداره کردن پروفیل های آلومینیومی می باشد. پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارتهای بالا ،در برابر مواد شیمیایی ، آب و اشعه یو وی حفظ می کند و همچنین قابل بازیافت می باشد و جز مواد دوستدار محیط زیست می باشد.

تیغه های پلی آمید تشکیل شده است از پلی آمید ۶٫۶ با ۲۵% فایبر گلاس که ضریب انتقال حرارتی آن برابر با ۰٫۳ W/m*k می باشد و اتلاف انرژی از طریق بدنه پنجره آلومینیوم را تا حد زیادی کاهش می دهد. تیغه های پلی آمید درجه حرارت ۲۵۰ تا ۴۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل می کند و محدودیتی از نظر دفرمه شدن طی اجرای عملیات رنگ های کوره ای را ندارد[/ot_faqs][ot_faqs title=”انواع پنجره ترمال بریک چیست ؟”]آلومینیوم ساده (Normal)
آلومینیوم ترمال بریک (Thermal Break)
چوب آلومینیوم (ALU Wood)[/ot_faqs]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.