نگین شرق

پنجره کرتین وال

پنجره کرتین وال

نمای کرتین وال یکی از زیبا ترین و مدرن ترین نما های حال حاضر دنیا به شمار می آید. اهمیت در نظر گرفتن نمای جذاب برای ساختمان ها از این بابت است که ابتدایی ترین چیزی که هنگام دیدن یک ساختمان به چشم می خورد، نمای آن ساختمان است.

قاب بیرونی تشکیل دهنده یک ساختمان، نما و پنجره های ساختمان است. وجود پنجره در ساختمان، هم از نظر مسائل معماری و هم از نظر مسائل زیبایی شناختی چه از بیرون ساختمان و چه از داخل از اهمیت بالایی برخوردار است. تصور خانه ای بدون پنجره آن چنان دلگیر است که می تواند هر فردی را از آن خانه فراری دهد. خانه ای بدون نور و روشنایی برای هیچ کس قابل تحمل نبوده و نخواهد بود.

این روز ها پنجره ها در انواع مختلف ساخته، تولید و عرضه می شوند. یکی از جدید ترین مدل های پنجره، پنجره کرتین وال است که در ادامه به طور مفصل به صحبت در مورد آن خواهیم پرداخت. پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله جذاب همراه ما باشید.

پنجره کرتین وال چیست؟

در تعریفی جزئی از نمای کرتین وال می توان گفت که کرتین وال نمایی سراسر شیشه است که به صورت مجزا بر روی بدنه اصلی ساختمان قرار می گیرد. با کمی فکر کردن در مورد نمای کرتین وال به این نتیجه خواهید رسید که در صورت اجرای این مدل از نما، دیگر نیازی به تعبیه پنجره بر روی نما نیست.

به عبارتی، نمای کرتین وال می تواند به نوعی همان پنجره کرتین وال باشد؛ نمایی کاملا شیشه ای که جای پنجره ها را نیز خواهد گرفت. همین موضوع باعث شده تا بار ساختمان بسیار کم باشد. پس باید گفت که با اجرای نمای کرتین وال، با یک تیر دو نشان می زنید. نمایی زیبا که به عنوان پنجره ساختمان شما نیز در نظر گرفته می شود.

پنجره کرتین وال ترکیبی از شیشه به علاوه پروفیل هایی از جنس آلومینیوم یا فولاد است. عموما از پروفیل های آلومینیومی برای نمای کرتین وال استفاده می کنند؛ چرا که آلومینیوم سبک تر بوده و در عین حال مقاومت مناسبی نیز دارد.

نمای کرتین وال یا همان پنجره کرتین وال با توجه به نوع شیشه ای که در آن به کار گرفته می شود به انواع مختلف دسته بندی می شوند. برای مثال با به کارگیری پنجره های دوجداره یا سه جداره، پنجره های شما در برابر آلودگی های صوتی یا آب، عایق می شوند.

پنجره کرتین وال سبک و خود ایستا است. این پنجره ها بار مرده به ساختمان ها وارد نمی آورند و خود به طور مستقل بار نما را به دوش می کشند.

با استفاده از نمای کرتین وال در هزینه ها صرفه جویی می شود؛ چرا که دیگر نیازی به صرف هزینه جداگانه برای هر یک از نما و پنجره نیست.

واسط بین نمای کرتین وال و بدنه اصلی ساختمان، لامل ها هستند که بر روی بدنه ساختمان نصب شده و نما روی آن ها سوار می شوند. لامل ها به دو صورت عمودی و افقی روی ساختمان نصب می شوند.

تا به اینجا هر آن چه که گفتیم توضیحاتی در مورد چیستی پنجره کرتین وال بود. در ادامه ای مقاله با ما همراه باشید تا مزایای پنجره کرتین وال را با هم بررسی کنیم.

پنجره کرتین وال

مزایای پنجره کرتین وال

کرتین وال به دلیل مزایای فراوانی که دارد، از نظر مهندسان و دیگر مردم نمایی پرطرفدار به شمار می آید. از این بابت قصد داریم تا چند مورد از مزایای پنجره کرتین وال را برای شما لیست کنیم.

 1. اولین مزیت پنجره کرتین وال زیبایی چشم نواز آن است. درصد بالایی از ساختمان های مدرن و لوکس در سراسر جهان از نمای شیشه ای استفاده می کنند.
 2. نمای شیشه ای کرتین وال در برابر آلودگی صوتی، گرما و سرما عایق است؛ که عایق گرمایش و سرمایش بودن آن ویژگی مناسبی برا فصل های سرد و گرم سال می باشد.
 3. پنجره کرتین وال در برابر رطوبت، گرما یا سرما مقاوم است و آسیب نمی بیند.
 4. شیشه در برابر آتش سوزی مقاوم است و به عبارتی آتش نمی گیرد.
 5. دید کامل و وسیعی که شیشه ایجاد می کند، چشم انداز بسیار زیبایی را از داخل ساختمان ایجاد می کند.
 6. نمای کرتین وال با سرعت بالا و بسیار آسان قابل نصب است.
 7. عایق بندی شیشه ها در نمای کرتین وال، جلوی نفوذ و ورود آب و رطوبت را می گیرد.
 8. به دلیل تعبیه سر تا سری شیشه، نور به میزان چند برابری وارد خانه می شود.
 9. نمای کرتین وال در برابر عوامل بیرونی مثل طوفان و باران مقاوم است.
 • ابعاد ساختمان و ارتفاع آن، محدودیتی برای اجرای نما ایجاد نمی کند.
 • در پنجره کرتین وال می توانید از انواع شیشه ها با رنگ های مختلف و انواع پروفیل ها استفاده کنید.

در این مقاله ۱۱ مزیت پنجره و نمای کرتین وال را بیان کردیم. گفتنی است که این پنجره ها فاقد عیب نیستند اما مزیت های بسیاری که دارند باعث می شوند تا افراد چشم بر اندک عیب های این نما ببندند.

عیبی که در پنجره کرتین وال بیش از همه به چشم می آید، نیاز حتمی نیروی کار متخصص برای نصب و اجرا است. به عبارتی در صورتی که نیرو های کار غیبت داشته باشند، روند انجام پروژه شما متوقف می شود.

کلام پایانی

همانطور که در این مقاله صحبت کردیم، پنجره کرتین وال نمایی جذاب، کاربردی و مقاوم است. بسیاری از مجتمع های تجاری و پاساژ ها را در کشور های مختلف می بینیم که با نمای شیشه ای جذابیت چندین برابری یافته اند.

به کار گیری شیشه در برج های بلند، نمایانگر عدم محدودیت به کار گیری شیشه در ارتفاعات است. همین موارد نشان دهنده قدرت نمای کرتین وال می باشد.

نگین شرق با نیرو های کار متخصص و با تجربه، مجری انواع نما های شیشه ای علی الخصوص نمای کرتین وال است. کارخانه نگین شرق با بهره گیری از دانش به روز دنیا در زمینه ساخت شیشه و یراق آلات مرتبط با آن، پیشرو در زمینه تولید و اجرای این نوع نما هاست.

در صورت نیاز به سفارش پنجره کرتین وال و تحویل آن در کمترین زمان ممکن، با واحد فروش و پشتیبانی نگین شرق در تماس باشید.

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.