روش شکستن شیشه ضدگلوله

سفارش:

جهت مشاوره در خرید و قیمت شیشه با مشاوران نگین شرق با شماره ۰۹۱۵۵۱۱۹۴۹۷ | ۰۵۱۳۷۱۲۳۶۵۴تماس بگیرید.

شاید نام شیشه ضدگلوله را بارها شنیده باشید و در ذهن شما این سوال باشد که این شیشه های شکننده چطور مانع از عبور گلوله و شکستن می شوند؟ شیشه ضدگلوله در ذهن ما به عنوان شیشه با امنیت بالا اطلاق می شود. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که شیشه ضدگلوله چطور شکسته می شود ؟ و درکجا استفاده می شود؟ با ما همراه باشد تا روش شکستن شیشه ضدگلوله را توضیح دهیم .

شیشه ضدگلوله چیست؟

شیشه ضدگلوله با روی هم قراردادن چندین لایه شیشه روی هم تشکیل شده است و فاصله بین شیشه ها با طلق PVB پر شده اند. این نوع طلق دارای چسبندگی بالایی هست نسبت به بقیه طلق های موجود در بازار هست . با شکستن شیشه ضدگلوله شیشه نمی شکند و نمی پاشد بلکه در بافت خود خورد می شود.

اگر می خواهید با تولید شیشه ضدگلوله آشنا شوید مقاله آن را در بخش بلاگ سایت مطالعه کنید.

شیشه ضدگلوله در بانک ها ، طلافروشی ها ، صرافی ها و مکان هایی که امنیت حایز اهمیت باشد استفاده می شود.این شیشه ها به دلیل ماهیت مقاومت بالایی که دارند در فضاهایی با امنیت بالاو فروشگاه ها استفاده می شوند. شیشه ضدگلوله را با اشعه UV ضداشعه می کنند. شیشه ضدگلوله از چندین لایه شیشه لمینت درست شده است که این شیشه ها با لایه طلق به هم چسبیده می شوند و موقع اصابت ضربه شدید، شیشه به اطراف پرتاب نمیشود و ذرات شیشه درون خود شیشه باقی می ماند و خسارات ناشی از شکستن شیشه کاهش می یابد.

بیشتر بخوانید :   تاریخچه شیشه‌ گری در جهان

روش شکستن شیشه ضد گلوله  چگونه است؟

شیشه های ضدگلوله، ضخامت های متفاوتی دارند و بسته به ضخامت شیشه ضربه ای که می تواند شیشه را بشکند، متفاوت خواهد بود. بهترین شیشه ضدگلوله دارای ضخامت بیشتر می باشد و گلوله را از خود عبور نمی دهد . در روند تولید شیشه ضدگلوله، از شیشه های لمینت استفاده شده است و بین شیشه ها از لایه PVB استفاده می شود. وقتی گلوله به شیشه اصابت می کند انرژی گلوله توسط لایه های شیشه گرفته می شود و شیشه ها خرد می شوند و لایه میانی گلوله را در  خود نگه می دارد و مانع پاشیده شدن شیشه به اطراف می شود. ضخامت شیشه ها بین ۷۰ تا ۷۵ میلی متر است . مقاومت شیشه های ضدگلوله بسیار بالا است ودر مکان هایی که امنیت مهم باشد بسیار کاربرد دارند.

روش شکستن شیشه ضدگلوله

علت شکستن خود به خود شیشه یا خودکشی شیشه

گاهی اوقات شیشه بدون هیچ مشکلی می شکند و صدای مهیب به همراه دارد . اگر در محیط های بسته ششیشه بشکند بسیار وحشناک است و یا ممکن است شیشه های بزرگ در مکان های بزرگ مانند مجتمع ها ترک بردارند و شروع به شکستن کنند. اگر شیشه های معمولی در مکانی باشند

اگر شیشه معمولی در مکانی نصب باشد و بشکند با پرتاب تکه‌های شکسته شده شیشه، خطر جانی نیز به همراه دارد و موجب آسیب می شود.

شکستن خود به خود شیشه دلایل متعددی دارد مانند از دست دادن کارایی شیشه در زمان مشخص است و به این امر خودکشی شیشه هم می گویند به همین دلیل در مکان های حساس مانند سقف ها از شیشهای ضدگوله به خاطر بالا بود امنیت استفاده می شود.

بیشتر بخوانید :   نرده شیشه ای مازندران

گاهی اوقات ما مجبور به شکستن  شیشه ضدگلوله می شویم مثلا ممکن است در جایی گیر کرده باشیم و حتما برا ینجات خود باید شیشه را بشکنیم در این مدل شیشه ها با وارد آوردن فشار به لبه های شیشه است و یا تغییر دما موجب شکستن برخی از شیشه ها می شود.

۴ دلیل برای خودکشی شیشه‌های سخت

 • کیفیت نامرغوب شیشه ، ممکن است داخل شیشه از حباب یا سنگ یا کریستال شیشه استفاده شده باشد.
 • آسیب به شیشه ، ممکن است در هنگام ساخت و یا نصب شیشه به لبه ها و بدنه شیشه ضربه وارد شود و این باعث استرس در شیشه می شود مانند: شکاف، ترک ،خراش و …
 • اگر شیشه سخت بصورت  متداول در سرما یا گرما باشد. در این حالت شیشه می‌تواند استرس‌های متداولی را داشته باشد. معمولا شیشه‌ها در حمام یا محیط‌های خیلی گرم یا خیلی سرد زودتر به این مشکل دچار می‌شوند.
 •    درجه سختی شیشه هر چه قدر بیشتر باشد و هرچقدر استرس‌ها سخت‌تر باشند، مقدار خودکشی شیشه‌های سخت نیز بیشتر می‌شود.

کارشناسان ما در نگین شرق جهت مشاوره در خرید شیشه ضدگلوله و قیمت شیشه ضدگلوله انواع مختلف شیشه آماده پاسخگویی و مشاوره برای شما مشتریان عزیز هستند.

روش شکستن شیشه ضدگلوله
 • neginshargh
  ۱۷ام فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  جنس شیشه از چیست؟

  • neginshargh
   ۱۷ام فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   شیشه لمینت

یک پاسخ بگذارید

نگین شرق

اعتماد و کیفیت بالا

دو اصل در خرید از نگین شرق