کفپوش شیشه ای
07
سپتامبر

۷مزیت استفاده از کف شیشه ای

چرا از کف شیشه ای برای طراحی داخلی استفاده کنیم؟

کف شیشه ای یکی از ایده های جدید و شفگت انگیز در مبحث طراحی داخلی به حساب می آیددیوارها، سقف و کفپوش ها نقش بسیار مهمی را در زیبایی محیط ایجاد می کنند.

 هفت مورد از مزایای استفاده در کف شیشه ای

۱) زیبایی

زیبایی یک محیط وابستگی زیادی به فضای بیرونی دارد. دیدن منظره بیرون و عبور نور به داخل فضا عمومی ترین مزیت شیشه ای است، حال اگر این متریال ما بین دو طبقه قرار بگیرد امکان دید و ورود نور را برای فضاهای بسته فراهم می سازد و زیبایی را در کل فضا تقسیم می کند.

۲) ایمنی بالا

بحث ایمنی و بهداشت یک اولویت در اجرای هر ساختمانی است. شاید طراحان در مورد استفاده از آن در کف نگرانی هایی داشته باشند. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنیک های ایمن سازی و لمینیت کردن شیشه می توان شیشه هایی با ایمنی و دوام بسیار بالا و شفاف ایجاد کرد. شیشه هایی که در مقابل ضربات و فشارها بسیار ایمن تر از مصالح مرسوم ساختمانی باشند، علاوه بر امنیت در ضربات ضد آب و ضد حریق نیز می باشد. حرکت روی یک کف شیشه ای با محاسبات و اجرای صحیح، حس هیجان فوق العاده ی را ایجاد مینماید و در عین حال کف را از قابهای تکراری خارج میکند.

بخوانید  ضوابط اتش نشانی در مورد شیشه ساختمانی

۳) عایق بزرگ

معمارانی که به دنبال طراحی به سبک معماری پایدار می باشند نباید از این مزیت شیشه غافل باشند چرا که شیشه یک هادی ضعیف برای گرما است و در نتیجه عایق نسیتاً خوبی است. کفپوش شیشه ای با تکنیک لمینیت و یا دوجداره کردن، گرما را در اتاق حفظ و صرفه جویی زیادی در مقداری از انرژی دارد.

۴) تنوع در ابعاد

یکی از بزرگترین مزایای کفپوش شیشه ای این است که می توان در اشکال و اندازه های دلخواه و سفارشی ساخته شود. در مقایسه با مصالح مشابه نیز دارای انعطاف بیشتری است و می توان اشکال پیچیده را خیلی راحت تر با شیشه و یا محصولات زیر مجموعه ی آن فراهم نمود و در هر کجای منزل از آن استفاده کرد.

۵) سهولت در نظافت

یکی دیگر از مزایای فوق العاده استفاده از کف شیشه ای این است که آنها بسیار آسان تمیز می شوند. شما می توانید به راحتی و با دمِ دست ترین مواد شستشو و در هر ساعتی از شبانه روز کف شیشه ای درخشان داشته باشید.

۶) عبور نور

کف های شیشه ای می تواند کمک مهمی برای روشن کردن و بزرگتر جلوه دادن فضاهای بسته و تاریک کنند. فضاهای با کدهای منفی و یا محصور را که نمیتوان از هیچ وجهی نورش را تامین کرد. گزینه کف های شیشه ای بهترین راه حل این معما می باشد

۷) صرفه اقتصادی

با توجه به مقدار زمان نصب و اجرا و همچنین وزن این مصالح با موارد مشابه دیگر و همچنین نگهداری و نظافت این متریال می توان آن را از لحاظ صرفه اقتصادی بسیار توجیه کننده دارد

بخوانید  شیشه آنتی باکتریال

نتیجه

کفپوش شیشه ای جذاب، آسان برای تمیز کردن و در نهایت موجب صرفه جویی در پول شماست. بسیار زیبا و دل انگیز است و میتواند هر اتاق تاریک و تیره رنگ را به یک منطقه روشن، جذاب و شیک تبدیل کند.

اگر شما به دنبال طراحی چشمگیر در فضای خود اعم از مسکونی و تجاری و تفریحی و.. هستید، هیچ چیز نمی تواند موثرتر از کف شیشه ای زیبا باشد.