نگین شرق

۰۵۱۳-۷۱۲۳۶۵۴

ایده های خلاقانه برای شیشه هوشمند

ایده های خلاقانه برای شیشه هوشمند

شیشه هوشمند یا مات شونده (Switchable privacy glass) دنیای طراحی را دچار تحول کرده اند. در این میان، طراحان در اماکن عمومی با بهره گیری از فناوری شیشه های هوشمند مات شونده و ترکیب آن با خلاقیت ها بدیع، دست به طراحی های چشمگیری در فروشگاه ها، ویترین های فروش، رستوران ها و کافه ها زده اند. در ادامه به ۵ طراحی و کاربرد خلاقانه شیشه مات شونده اشاره می شود.

در این مقاله قصد داریم تا ایده های خلاقانه و کاربردی شیشه هوشمند در مکان های مختلف را به شما معرفی کنیم.

کاربردها و ایده های اجرای شیشه هوشمند

در مقالات قبل در مورد اینکه شیشه هوشمند چیست و چگونه کار می کند به طور مفصل صحبت کردیم . اما در این مقاله قصد داریم تا با ایده های اجرای شیشه هوشمند آشنا شویم و بدانیم که از آن ها در چه مکان هایی می شود استفاده کرد.البته باید اشاره کنم که در هر مکان شیشه ای می توان از آن استفاده کرد ، اما ما در این مقاله در مورد میزان تاثیرگذاری آن نیز بیشتر صحبت می کنیم.

۱: استفاده از شیشه هوشمند در فروشگاه ها

یکی از مکان هایی که از شیشه هوشمند استفاده می شود ، شیشه های مغازه ها و فروشگاه های بزرگ است . شاید عجیب باشد ولی از این شیشه ها می توان هم به عنوان شیشه مغازه استفاده کرد و هم به عنوان نمایشگر .استفاده از شیشه های هوشمند سوئیچ دار در مغازه ها باعث می شود تا مخاطبان و مشتریان به طور ناخودآگاه به سمت شما جذب شوند و این کار باعث افزایش مشتری و در نهایت افزایش فروش می شود.

علاوه بر این ها ، با استفاده از شیشه های سوئیچ دار برقی می توان برای اطلاع رسانی از تخفیف ها و فروش های ویژه در ایام های مختلف سال استفاده کرد.با استفاده از این ویژگی می توانید هم مغازه ای شیک و لاکچری داشته باشید و هم فروش خودتان را افزایش دهید.

یکی دیگر از کاربردهای خلاقانه شیشه هوشمند در فروشگاه های لباس و مخصوصا اتاق پرو است.فروشگاه ها و بوتیک ها می توانند برای درب اتاق پرو ، از شیشه های سوئیچ دار هوشمند استفاده کنند. هنگامی که کسی داخل آن نیست، شیشه در حالت شفاف است و افراد برای پرو لباس کافیست دکمه را فشار دهند تا شیشه به حالت مات تغییر وضعیت دهد.

علاوه بر این مشتریان می توانند با فشردن دکمه داخل اتاق پرو، آن را از حالت مات تبدیل به شفاف کنند تا همراهانشان لباس جدیدشان را ببینند.

استفاده از شیشه سوئیچ دار در مغازه های لباس فروش و بوتیک ها می تواند تجربه جدیدی برای خریداران و مشتریان شما به ارمغان بیاورد. تجربه ای که می تواند تا سال ها در ذهن آنها باقی بماند.

۳- کاربرد شیشه برقی در رستوران و کافی شاپ

از شیشه های هوشمند می توان در رستوران ها و فضاهای عمومی استفاده کرد. از این شیشه ها می توان به عنوان نمایشگر استفاده کرد. البته این یکی از کاربردهای پیش پا افتاده این شیشه است.

در رستوران هایی که آشپزخانه آنها قابل دیدن است و مشتریان می توانند فعالیت کارکنان را مشاهده کنند ، می توان از این شیشه استفاده کرد. شیشه های سوییچ دار در این موارد می تواند هم به عنوان نمایشگر استفاده شود و هم به عنوان یک پارتیشن شیشه ای به کار رود. با این شیشه می توان قسمت آشپزخانه را از دید مشتریان خارج کرد.

در خانه هایی که قسمت آشپزخانه بدون دیوار و مرز در دسترس است ، می توان از شیشه برقی برای جداسازی و حتی مخفی کردن آن استفاده کرد. این ویژگی کمک می کند تا در مهمانی ها و جشن های خصوصی و حتی زمانی که در حال آشپزی هستید و آشپزخانه شلوغ است ، شیشه هوشمند را فعال کنید و آشپزخانه را از دید همگان مخفی نگه دارید.

کاربرد خلاقانه دیگر در مورد شیشه اسمارت این است که برای نمایش قفسه ها و کمد های دیواری از آن استفاده کرد . به این صورت در هر زمان که مایل به نمایش دکورها و ظروف تزئینی بودید ، می توانید شیشه را شفاف کنید.

البته گاهی اوقات در قفسه ها از شیشه های ساتینا استفاده می شود ، اما شیشه های ساتینا قابلیت تغییر ندارند و فقط به صورت مات هستند.در صورتی که نمی دانید ساتینا چیست ، پیشنهاد می کنیم مقاله شیشه ساتینا چیست و چطور ساخته می شود را نیز مطالعه کنید.

یکی از راه هایی که می توانید فروشگاه ، رستوران و یا کافه خود را تبدیل به جایی فراموش نشدنی برای مشتریان تان بکنید، نصب شیشه هوشمند در اتاقک ورودی دستشویی ها و یا حمام است که نه تنها سبب افزایش فضای خصوصی مشتریان می شود ، بلکه باعث می شود تا تجربه ای متفاوت داشته باشد.از این شیشه می توانید در حمام های شیشه ای برای ایجاد حریم شخصی استفاده کنید.

البته از این شیشه می توان در همه مکان هایی که نیاز به سرویس بهداشتی و حمام دارند ، استفاده کرد. برای مثال منازل مسکونی ، هتل ها و …

۶: استفاده از شیشه هوشمند برای جدا کردن فضا

دیوار شیشه ای یکی از جذاب ترین و مدرن ترین اجزای معماری است که می تواند علاوه بر بزرگ تر کردن فضا ، باعث جداسازی بخش های مختلف شود.اما می توان در پارتیشن های شیشه ای هم از شیشه های اسمارت استفاده کرد. با این کار علاوه بر جداسازی بخش های مختلف ، می توانید محیطی شخصی را برای افراد ایجاد کنید. از این شیشه ها می توان در رستوران ها ، کافه ها به عنوان لژهای خانوادگی استفاده کرد.

البته از این شیشه اسمارت می توان در محیط های خانگی برای جداسازی آشپزخانه از نشیمن و در محیط اداری برای جداسازی اتاق ها از یکدیگر استفاده کرد.با استفاده از این محصول دیگر نیازی به استفاده از کرکره و پرده در پارتیشن های شیشه ای استفاده کنید.این کار دیگر نیازی به پرداخت هزینه های اضافی ناشی از تعمیر ، نگهداری و شستشوی پرده ها نیست.این کار هزینه ناشی از اجرای پارتیشن را کاهش می دهد. اگر می خواهید از قیمت اجرای پارتیشن مطلع شوید ، پیشنهاد می کنم به صفحه قیمت پارتیشن شیشه ای مراجعه کنید.

همانطور که می دانید، شیشه های هوشمند ، قابلیت تبدیل شدن به نمایشگرهای بزرگ را دارند . به همین دلیل می توان از این شیشه ها در فضاهای بزرگ و پر تردد ، همچون چهار راه های شلوغ ، پاساژ ها و حتی خیابان های پر تردد استفاده کرد.

استفاده از اسمارت گلس به جای بیلبورد هم هزینه اجرای کمتری دارد و هم فضا و زیر ساخت کمتری را به خود اختصاص می دهد.علاوه بر همه این موارد ،شیشه هوشمند نسبت به بیلبوردها از جذابیت بصری بیشتری برای مخاطبان برخوردارند.

یکی دیگر مکان هایی که می شود این ایده خلاقانه را اجرا کرد، پله های شیشه ای ساختمان است. شیشه های هوشمند قابلیت اجرا در و نصب در شیشه های مختلفی را دارند ، به همین دلیل در مکان های زیادی می توان از آنها استفاده کرد. در واقع هر مکانی که شیشه ای باشد ، می تواند از شیشه های اسمارت استفاده کند.

با استفاده از شیشه هوشمند در پله های شیشه ای ، می توان نورپردازی و ظاهر پله ها را به گونه ای دلخواه تغییر داد و حتی می توان حالت نامرئی به پله های شیشه ای داد.البته با توجه به این موضوع که اجرای پله شیشه ای پر هزینه است؛اضافه کردن شیشه هوشمند به آن، هزینه های اجرا را افزایش می دهد.اگر می خواهید قیمت اجرای این پله ها را بدانید ، پیشنهاد می دهیم به قسمت قیمت پله شیشه ای مراجعه کنید.

۹: سقف شیشه ای هوشمند

ایده خلاقانه دیگر برای شیشه هوشمند، این است که از آن در سقف شیشه ای یا اسکای لایت استفاده شود. این کار باعث می شود فضا و معماری ساختمان به گونه ای منحصر به فرد و اختصاصی شود. با استفاده از این شیشه می توانید در شب های پر ستاره، شیشه را شفاف کنید و از آسمان پر ستاره شب نهایت لذت را ببرید.

علاوه بر این ، فروشگاه ها، رستوران ها و بیمارستان ها می توانند از شیشه های مات شونده برای سقف استفاده نمایند تا مشتریان شاهد تصاویر بی نظیری از آسمان روز یا شب به هنگام غذا خوردن و یا استراحت باشند.

شیشه های هوشمند در مراکز پزشکی کاربردهای بسیاری دارند. اما استفاده عمده آنها بیشتر در اتاق های عکس برداری ، رادیولوژی ، CT اسکن و اتاق عمل است.از این شیشه در قسمت سی تی اسکن و رادیوگرافی ، جلوگیری از انتقال پرتوهای مضر به بیرون از اتاق است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.