نگین شرق

۰۵۱۳-۷۱۲۳۶۵۴

۵ مزیت استفاده از دیوارهای شیشه‌ای بدون قاب در طراحی داخلی

دیوارهای شیشه‌ای درون یک دفتر می‌توانند المانی خاص و تاثیرگذار بر محیط باشند. دیوارهایی که خط بطلانی بر دیوارهای کسل‌کننده‌ی سنتی می‌کشند. المان‌های شیشه‌ای از مقبولیت زیادی بین طراحان و معماران داخلی برخوردار شده‌اند چرا که این افراد تاثیرگذاری روانی فضاهای باز و روشن در محیط کار را به خوبی درک کرده‌اند.

استفاده از دیوارهای شیشه‌ای در دفاتر کار مزیت‌های زیادی را به همراه دارد. از جمله این مزیت‌ها می‌توان به ۵ مورد مهم اشاره کرد:

۱٫ المانی زیبا در طراحی

برای سال‌های متمادی کارمندان در پشت دیوارها پنهان می‌شده‌اند، مسئله‌ای که کار گروهی و جمعی را تا حدودی سخت می‌کرد. دیوارهای شیشه‌ای فضای جدیدی را خلق کرده‌اند که در آن محیط دفاتر کار دلبازتر و همبستگی کارمندان با یکدیگر بیشتر می‌شود. محیط کار به کمک این دیوارها از یکنواختی خارج می‌شود و گذران زمان برای کارمندان در آن خوشایند می‌گردد.

۲٫ ایجاد صداقت و شفافیت

شیشه پیامی ‌غیر شفاهی را بین تمام افراد و کارکنان دفتر کار به اشتراک می‌گذارد: تعهد به صداقت و شفافیت. اگر به دنبال جمع آوری تیمی ‌در حوزه‌ی کاری‌تان هستید و می‌خواهید حس اعتماد را در مشتریان‌تان تقویت کنید، دیوارهای شیشه‌ای راه حل خوبی برای رسیدن به این مهم است. مردم در مواجهه با دیوارهای شیشه‌ای محل کار شما می‌فهمند که هیچ چیزی برای پنهان‌کاری در کسب و کار شما وجود ندارد و اعتماد محکم‌تری به شرکت و کارمندان شما پیدا می‌کنند. شفافیت و فضای باز همچنین کمک می‌کند تا بهره‌وری کار شما افزایش پیدا کند و ارتباط بین کارمندان نیز رشد چشمگیری داشته باشد.

۳٫ ارتقای ارتباط

چرا دیوارهای شیشه‌ای به ارتقای کیفیت ارتباط کمک می‌کنند؟ افراد احساس راحتی بیشتری می‌کنند زمانی که بتوانند همکارانشان و کسانی که می‌خواهند با آن‌ها صحبت کنند را در طول مدت کار به راحتی ببینند. این دیوارها خیلی اثرگذارتر از در و دیوارهای پوشیده‌ای هستند که هر بار برای دیدن یک همکار می‌بایست دری زده شود و بعد باز و بسته شود، چرا که کارمندان هیچ ایده‌ای ندارند که درون آن محیط بسته چه اتفاقی در حال افتادن است. دیواره و درها راه ارتباط را سد می‌کنند اما دیوارهای شیشه‌ای این جرأت را به کارمندان می‌دهند که هرگاه نیاز بود و شرایط مناسب بود به سراغ همکارانشان بروند.

۴٫ طراحی مدرن و شفاف

دیوارهای شیشه‌ای طراحی مدرن و متمایزی را ارائه می‌دهند و البته حسی متفاوت را که به مخاطب القا می‌کند که این شرکت همیشه چشم به سوی آینده دارد. اگرچه این پیام بر ناخودآگاه مخاطبان اثر می‌گذارد، با این حال به شما کمک می‌کند تا از راهی غیر شفاهی منظور و اهداف‌تان را به مخاطبان القا کنید.

۵٫ به صرفه بودن در کنار پایداری

در طراحی و ساخت یک دفتر کار توجه به عمر مواد استفاده شده در کار، بسیار مهم است. شیشه از مقاومت و پایداری بسیار طولانی‌ای برخوردار است و هیچ وقت از مد نمی‌افتد. در صورت استفاده از شیشه هیچ وقت نگران این نخواهید بود که نمای داخلی دفترتان بعد از چند سال از مد می‌افتد. به علاوه شیشه هیچ گاه فرسوده نمی‌شود و گذر زمان جلوه‌ی آن را از بین نمی‌برد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.