نگین شرق

۰۵۱۳-۷۱۲۳۶۵۴

کرتین وال چیست؟ ۰ تا ۱۰۰ اجرای کرتین وال

نمای  کرتین وال

نمای کرتین وال و اجرای کرتین وال برای سیستم های پوششی غیر سازه ای برای دیواره های خارجی ساختمان ها استفاده می شود. آنها معمولا به ساختمان های بزرگ و چند طبقه تقسیم می شوند.

نمای کرتین وال ، نمای  داخلی را از بیرون جدا می کنند، اما تنها از وزن خود و بارهای اعمال شده بر روی آنها (مانند بارهای باد، بارهای لرزه ای و غیره) حمایت می کنند که آنها را به ساختار اصلی ساختمان منتقل می کند. این در مقایسه با بسیاری از اشکال ساخت و ساز سنتی است که در آن دیوارهای خارجی بخشی اساسی از ساختار اولیه ساختمان است.

به طور معمول، سیستم های کرتین وال حاوی یک قاب آلومینیومی سبک وزن است که می توان آن را پانل های پلاستیکی لعاب یا مات را ثابت کرد. این پانل های محافظ اغلب به عنوان “شیشه ها” توصیف می شوند یا نه از شیشه ساخته شده اند.

سیستم های کرتین وال دیواری در قرن نوزدهم با توسعه پانل های شیشه ای ظاهر شد و از سال های ۱۹۳۰ هنگامی که آلومینیوم به عنوان یک ماده ساختمانی برای اولین بار ساخته شد، بیشتر شد.

آنها اکنون به شدت با جنبش مدرنیستی و به ویژه سبک بین المللی که در اواسط قرن بیستم محبوبیت پیدا کرده بودند، مرتبط بودند. این یک شکل ناقص و مدرنیزم بود که با تکرار واحدهای و استفاده گسترده از شیشه ها مشخص می شد. این سبک است که هنوز در استفاده گسترده برای ساختمان های بلند در شهرهای سراسر جهان است.

نمای کرتین وال می توانند به صورت سفارشی طراحی و تولید شوند، اما اغلب سیستم های اختصاصی تولید کننده را می توان از قفسه خریداری کرد. سیستم های طراحی شده به صورت سفارشی به طور کلی برای ساختمان های بزرگ صرفه جویی می کنند.

سیستم های اجرای نمای کرتین وال مورد استفاده برای جلوگیری از عبور آب از طریق مفاصل (به وسیله اختلاف فشار بین داخل و خارج) تحت تاثیر قرار می گیرند؛ سیستم های با چهره مهر و موم شده، آب و فشار (PE یا Rain Rose).

سیستم های مقطعی فشار ایجاد یک تخفیف بین واشر داخلی و خارجی است که به سمت خارج تهویه می شود به طوری که هیچ اختلاف فشار بین خارج و تخفیف وجود ندارد. در نتیجه، آب با کاهش فشار که در غیر این صورت ایجاد می شود، به میزان تخلیه رانده می شود. هر بار که نفوذ به مهر و موم بیرونی را می توان به داخل خارج از طریق دریچه تخلیه، و یا حفره ها گریه کنید. این به عنوان قابل اعتمادتر از سیستم های مهر و موم شده در نظر گرفته شده است که تلاش می کنند یک مهر و موم “کامل” را ایجاد کنند که ناشی از رطوبت تحت فشار است

سیستم های مدیریت آب شبیه به سیستم های مساوی فشار هستند، اما هیچ تلاشی برای جلوگیری از نفوذ آب به مهر و موم بیرونی وجود ندارد و بنابراین عملکرد اولیه حفاری های حفره ها و یا تخلیه ها به منظور تخلیه آب به جای انعطاف پذیری فشار است.

سیستم های Stick قطعه قطعه در محل نصب شده است، با لعاب در قاب از داخل و یا خارج بسته به شرایط دسترسی وارد شده است.
سیستم های Unitised در ماژول های خارج از سایت ساخته شده و در پانل تحویل داده می شوند. سیستم های ادغام شده می توانند از مزایای تولید و کنترل کیفیت کارخانه بهره مند شوند و نیاز به زمان نصب کمتری در محل دارند.
طیف گسترده ای از پانل های ممکن برای پرده دیوار سیستم، از جمله:

شیشه چشم انداز (که ممکن است دو برابر یا سه لعاب باشد، ممکن است پوشش های کم، پوشش های بازتابنده و غیره) باشد
شیشه (Spandrel) (غیر چشم انداز)
آلومینیوم یا فلزات دیگ
روکش سنگ یا آجر
ترکه یا چوب کوتاه
فیبر تقویت شده پلاستیک (FRP)
لوور یا آبراهه
پانلها اغلب کامپوزیت هستند، با مواد روبرو به یک هسته عایق شده مانند پلی اتیلن (پلی اتیلن) ​​یا پلی اورتان (PUR)، یک هسته فلز متخلخل یا یک هسته معدنی متصل شده یا ساندویچ می شوند.

طرح های قاب و پانل بسیار پیچیده است، زیرا آنها نیاز به انجام چندین کار دارند:

 • انتقال بارها به ساختار اولیه ساختمان
  ارائه عایق حرارتی و اجتناب از عبور از سرما و تراکم
  ارائه آتش، دود و جدایی صوتی. این در اتصالات بین سیستم دیوار پرده و دیوارها و کف های داخلی بسیار دشوار است.
  ایجاد مانع در نفوذ آب.
  تطبیق حرکت دیفرانسیل و انحراف.
  جلوگیری از افتادن پانل از قاب.
  اجازه برای باز کردن پنجره ها.
  جلوگیری از انباشت خاک
  در ساختمان های بلند باید سیستم های دسترسی برای بازرسی، تعمیر و نگهداری، تمیز کردن و جایگزینی (به ویژه جایگزینی مهر و موم های خارجی) فراهم شود.

قیمت اجرای نمای کرتین وال

هزینه های اجرای نماهای کرتین وال برای پروژه های مختلف ،می تواند متفاوت باشد که این امر به موارد زیر بستگی دارد:

 • نوع پروژه و وسعت آن
 • جنس شیشه های به کار رفته در نما و همچنین ابعاد کل پروژه

در صورتی که در رابطه با قیمت اجرای نمای کرتین وال سوال یا درخواستی دارید می توانید با گروه صنعتی نگین شرق و با شماره تلفن  ۰۹۱۵۵۱۱۹۴۹۷ تماس حاصل فرمایید.


مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.