نگین شرق

۰۵۱۳-۷۱۲۳۶۵۴

پنجره ترمال بریک مازندران

نحوه نصب درب و پنجره های ترمال بریک

برای نصب درب و پنجره های اسلاید لیفت باید با نحوه عملکرد اجزا و قطعات این سیستن آشنا باشید تا بتوانید یک نصب آسان و دقیق داشته باشید. در این بخش ابتدا شما را با اجزای تشکیل دهنده یک سیستم لیفت آشنا می کنیم و سپس به نحوه عملکرد و اتصال این بخش ها در پنجره های ترمال بریک می پردازیم.

ترمال بریک مازندران

شرکت نگین شرق مشاور و مجری پنجره پانورما – گیوتینی ،درب و پنجره upvc ، درب و پنجره ترمال بریک مشهد و درب و پنجره ترمال بریک مازندران است. 

اجزای تشکیل دهنده درب و پنجره ترمال بریک

هر سیستمی در نمای داخلی با توجه به نوع آن و عملکردش در ساختمان دارای اجزا و اتصالات مخصوصی است. سیستم ترمال بریک هم از این قاعده مستثنی نیست. در این بخش به معرفی اجزای لیفت و وظیفه هر یک از این قسمت ها می پردازیم. در ادامه در مورد سایز و ابعاد هر یک از اجزای این سازه صحبت می کنیم و می گوییم که هر یک از این اجزا چه سایز هایی دارند و در چه مدل هایی قابل اجرا هستند.

شکل زیر نمای کلی از یک تمامی اتصالات سازه لیفت را نشان می دهد.

ترمال بریک

در ربطه با پنجره ترمال بریک مازندران گر مشاوره و یا سوال دارید می توانید با شماره تلفن  ۰۹۱۵۵۱۱۹۴۹۷ تماس حاصل فرمایید .

دستگیره

دستگیره های سیتم لیفت هم امنیت درب ها را باید تامین کند و هم وظیفه بالا بردن لنگه ها و حرکت دادن آن را بر عهده دارد.

 

termalbrik2

 انواع پنجره های ترمال بریک از نظر متریال

پنجره های ترمال بریک با توجه به نوع سازه و پوشش آن به سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

  • پنجره ترمال بریک چوبی Wooden Sliding Doors
  • پنجره ترمال بریک آلومینیومی Aluminum Clad Sliding Doors
  • درب و پنجره کشویی وینیل Vinyl Sliding Doors

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که کدام یک بهترین گزینه برای اجرا است؟ پاسخ دقیق به این سوال بستگی به شما دارد. برای مثال اگر کاهش مصرف انرژی و میزان U-value برای شما مهم است. بهترین گزینه نوع آلومینیومی و UPVC آن است.

اما به خاطر داشته باشید که در مواردی که پنجره ها بزرگ هستند استفاده از این متریال گزینه خوب و منطقی نیست. زیرا وزن بالای سازه باعث می شود تا UPVC در گذر زمان حالت خود را از دست بدهد و به اصطلاح دفرمه شود. در چنین مواردی باید از نوع آلومینیومی یا چوبی استفاده کرد. معمولا پیشنهاد می شود تا از متریال آلومینیومی استفاده شود.

انواع پنجره ترمال بریک از نظر نوع بازشو

درب و پنجره های اسلاید از نظر نوع باز و بسته شدن به دسته های متفاوتی تقسیم می شوند که هر کدام از آنها کاربردهای خاص خودش را دارد. در این قسمت به معرفی تمامی این روش های اجرایی می پردازیم.

رولر یا ریل متحرک درب Roller

رولر در این سازه وظیفه بالا کشیدن لنگه های درب را دارد. معمولا برای هر لنگه، از یک مجموعه غلتکی دو بخشی استفاده شده است . معمولا هر لنگه دارای ۲ رولر است که وظیفه حرکت و بلند کردن لنگه درب را دارد.

بر روی هر رولر، یک برس قرار دارد که با حرکت لنگه های درب به جلو یا عقب؛ برس ها گرد و غبار را از مسیر غلتکی جارو می کنند. این سازوکار باعث می شود که همیشه حرکت این لنگه ها روان و آسان انجام شود.

برای درب هایی با وزن بیشتر از ۲۵۰ کیلوگرم معمولا از غلتک های اضافی استفاده میشود تا بر اثر فشار وزن درب ها، غلتک ها خراب نشوند. اما با این حال هر غلتک می تواند تا ۸۰ کیلوگرم وزن اضافی را به خوبی تحمل کند.

termalbrik5

عایق های سیلیکونی

لاستیک های سیلیکونی به دلیل داشتن استحکام بالا و مقاومت در برابر دما، نه تنها نفوذ ناپذیری دائمی ایجاد می کند، بلکه باعث کاهش محسوس فشار بسته شدن درب و به حداقل رساندن هرگونه صدا در هنگام باز و بسته شدن آن می شود. شکل این لاستیک ها می تواند بر اساس ظاهر سازه در گوشه ها طراحی شود.

قفل درب

قفل موجود در این سازه باعث ایجاد امنیت بسیار بالا شده است. یکی از دلایلی که کمک می کند تا بدون هیچ تردیدی این سیستم را انتخاب کنیم، امنیت بالای سیستم قفل ترمال بریک است.

این قفل ها حتی می توانند با استفاده از مدارات الکترونیکی به سیستم امنیت کل ساختمان متصل شود و در زمان هایی که حتی صاحب خانه در خانه نیست هم ایمنی بالای ساختمان حفظ شود.

 

ترمال بریک مازندران

سیلینیگ پلیت

صفحه آب بندی PVC یا به اصطلاح (Sealing Plate) در واقع نوعی لاستیک EPDM است که با ایجاد ساختاری یکپارچه در سیستم لیفت، از نفوذ باران به فضای داخل خانه جلوگیری میکند. حتی در روزهای طوفانی و بارانی شدید این لاستیک ها به خوبی از ورود باد و آب باران به داخل جلوگیری می کند. معمولا آب موجود در فریم سازه، از طریق خروجی های کف فریم و قسمت GFRP به زمین تخلیه شود.

دمپر متوقف کننده Superior limit stop dampers

این دمپر یک دمپر افقی است که باعث می شود تا از حرکت سریع لنگه ها جلوگیری شود. اگر سیستم کشویی به شدت بسته شود، این دمپر افقی بطور قابل توجهی سرعت را کاهش می دهند. این یراق مهم درسیستم هایی با وزن بالا می تواند از بروز صدمات و خسارت به قسمت های مختلف سازه و شیشه ها جلوگیری کند.

گیربکس دمپر دستگیره

دمپر گیربکسی دستگیره، بدون توجه به نوع دستگیره استفاده شده، نیروی مقاومت را کاهش می دهد و یک حرکت کامل، نرم و با تاخیر را ایجاد می کند. دمپر گیربکسی محرک در هنگام نصب قابل مشاهده نیست. این یراق فوق العاده در سیستم اسلاید لیفت باعث می شود تا درب در وزن های بالا و در ابعاد بزرگ نیز به خوبی و نرم حرکت کند.

ریل بالایی درب و پنجره

قسمت ریلی بالای درب برای حرکت راحت تر لنگه ها و همچنین هدایت دقیق آن استفاده می شود. این بخش از سازه بدون باز کردن درب ها قابل مشاهده نیست. ریل متحرک در ۲ نوع تایپ یک و تایپ پنج وجود دارد که می توانید تصاویر و دیتیل آن را در تصویر زیر مشاهده کنید.

 

termalbrik7

نحوه نصب و اجرای درب های ترمال بریک

در این بخش دستورالعمل هایی به صورت جزئی آورده شده است که نشان می دهد چگونه می توانید به راحتی و بدون هیچ گونه عارضه ای درب های کشویی را نصب کنید. برای نصب درب کشویی، باید مطمئن باشید که ابزارها واتصالات لازم را دارید.

در این بخش مرحله به مرحله تا اجرای دقیق سیستم لیفت را به هم دنبال می کنیم.

مرحله اول: آماده سازی

قبل از شروع نصب در، اطمینان حاصل کنید که تمام ابزارها و مواد لازم را در منطقه کار قرار دهید. ابعاد درب را آشکار کرده و سطوح را آماده کنید. سطوح ناهموار یا کثیف می تواند چسبندگی عایق آب بندی را با مشکل مواجه کند. به دلیل سنگینی درب ها و لنگه های آن بهتر است هنگام کار از یک گروه چهار نفره، استفاده کنید تا کار شما سریع تر و دقیق تر اجرا شود.

معمولا حداقل زمان برای اجرای سیستم لیفت حدود ۲ الی ۴ ساعت است.

مرحله دوم: نصب فریم سازه

برای نصب فریم ابتدا باید کلیپس هایی را به قسمت بیرونی فریم متصل کنیم تا بتوانیم پس از تنظیم جای فریم،با کمک آن ها فریم را به ساختمان محکم کنیم. اتصال دقیق فریم یکی از مهمترین و حساس ترین قسمت های کار است. زیرا کوچکترین خطا ممکن است عملکرد سیستم کشویی و لیفت را زیر سوال ببرد.

با توجه به ارتفاع فریم سازه می توانید از ۴ عدد کلیپس استفاده کنید. اگر ارتفاع فریم بیشتر از ۲۲۰ باشد باید از کلیپس های بیشتری استفاده کنید. به ازای هر ۴۰ سانتی متر یک کلیس استفاده کنید.

پس از تنظیم کلیپس ها و دقیق بودن زاویه فریم، می توانید کلیپس ها را به بدنه ساختمان پیچ کنید.

مرحله سوم: اتصال فریم به کف

پس از تثبیت کلیپس و فریم به بدنه، باید اسنپ کپ پلاستیکی (لایه روکش کف ریل) را بردارید. این روکش برای جلوگیری ورود گرد و غبار و همچنین ایجاد سطح عایقی استفاده می شود.

بعد از برداشتن اسنپ کپ باید پیچ هایی را برای محکم کردن فریم،‌ به بدنه پیچ کنید. و در انتها پس از پیچ کردن می توانید اسنپ کپ را دوباره سر جای خود فیکس کنید.

مرحله چهارم: نصب لنگه درب

برای نصب لنگه باید ابتدا درب را از بالا به شیار بالایی فریم متصل کنید و سپس لنگه را از پایین در جای خود قرار دهید. پس از نصب لنگه ها آن را تست کنید تا از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل نمایید. پس از فیکس کردن لنگه های روی ریل بالایی، باید قسمت عایق بندی و پیچ نگهدارنده لنگه ها را قرار دهید. ایت قسمت باعث می شود تا لنگه ها لق نزنند و همینطور سطح عایقی بالایی داشته باشند.

مرحله پنجم: اتصال دستگیره

برای این کار کافیست دستگیره را در محل تعبیه شده قرا دهید، سپس طرف دیگر آن را نیز متصل کنید. پس از اتصال کامل، پیچ های دستگیره را ببندید و دوباره صحت عملکرد آن را بررسی کنید. در صورتی که عملکرد دقیق و بی نقص بود، پیچ ها را سفت کنید و در انتها روکش آلومینیومی دستگیره را قرار دهید. روکش روی قفل دستگیره با فشار و ضربه باید نصب شود.

.با اتصال دستگیره و قفل آن کار نصب تمام است و شما می توانید از منظره آن لذت ببرید

در صورتی که در رابطه با قیمت پنجره ترمال بریک مازندران سوال یا درخواستی دارید می توانید با گروه صنعتی نگین شرق و با شماره تلفن  ۰۹۱۵۵۱۱۹۴۹۷ تماس حاصل فرمایید یا به صفحه قیمت ترمال بریک مراجعه کنید.

ترمال بریک مازندران
ترمال بریک مازندران
[ot_faqs title=”چطور پنجره سفارش بدهیم و استعلام قیمت بگیریم ؟”]ابتدا کافیست ،فقط از فضایی که می خواهید پنجره ای را اجرا کنید ،برای ما عکس و ابعاد حدودی شیشه(یا لیست آیتم ) را در واتساپ برای ما ارسال کنید.

سپس با توجه به عکس فرستاده شده و ابعاد داده شده ،تخمینی از هزینه شیشه و قیمت درب و پنجره ترمال بریک بر اساس لیست قیمت کارخانه ، برایتان ارسال می کنیم.

در صورت توافق ،شرکت اقدام به تولید و برش شیشه ها می نماید و در اسرع وقت برای شما ارسال می شود[/ot_faqs][ot_faqs title=”چطور مشاوره رایگان برای خرید پنجره بگیریم ؟”]ابتدا کافیست ،فقط از فضایی که می خواهید پنجره ای را اجرا کنید ،برای ما عکس و ابعاد حدودی شیشه(یا لیست آیتم ) را در واتساپ برای ما ارسال کنید.

در صورت نیاز درخواست مشاوره بدهید و کارشناسان ما در نگین شرق پاسخگو شما عزیزان هستند .

[/ot_faqs][ot_faqs title=”اهمیت تیغه های پلی آمید میدانید چیست ؟؟”]این تیغه ها یک گزینه بسیار مناسب برای دو جداره کردن پروفیل های آلومینیومی می باشد. پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارتهای بالا ،در برابر مواد شیمیایی ، آب و اشعه یو وی حفظ می کند و همچنین قابل بازیافت می باشد و جز مواد دوستدار محیط زیست می باشد.

تیغه های پلی آمید تشکیل شده است از پلی آمید ۶٫۶ با ۲۵% فایبر گلاس که ضریب انتقال حرارتی آن برابر با ۰٫۳ W/m*k می باشد و اتلاف انرژی از طریق بدنه پنجره آلومینیوم را تا حد زیادی کاهش می دهد. تیغه های پلی آمید درجه حرارت ۲۵۰ تا ۴۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل می کند و محدودیتی از نظر دفرمه شدن طی اجرای عملیات رنگ های کوره ای را ندارد[/ot_faqs][ot_faqs title=”انواع پنجره ترمال بریک چیست ؟”]آلومینیوم ساده (Normal)

آلومینیوم ترمال بریک (Thermal Break)
چوب آلومینیوم (ALU Wood)[/ot_faqs]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.