پروژه های کارخانه ایمنی شرق

شرکت شیشه ایمنی شرق

شرکت شیشه ایمنی شرق با مدیریت محمد استقبال در سال ۱۳۷۲ در مشهد و در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ مترمربع تاسیس شده و فعالیت تولیدی خود را در زمینه تولید شیشه های سکوریت ساختمانی و صنعتی از قبیل شیشه های بخاری ، اجاق گاز ، پروژکتور و … مطابق با استاندارد جهانی آغاز نمود. در سال ۱۳۷۴ برای اولین بار در ایران موفق به کسب اولین نشان استاندارد ملی برای شیشه های ۱۰ میل ساختمانی گردید. به منظور توسعه واحد تولیدی ۱۳۷۸ ساختمان جدید شامل سالنهای تولید چاپ سیلک ، برش کاری و پرداخت شیشه احداث شد . در سال ۱۳۷۹ با وارد نمودن کوره هوریزانتال برای اولین بار در استان خراسان موفق به تولید شیشه های تخت و خم به ابعاد ۲۴۴* ۳۶۰ سانتیمتر مطابق با استانداردهای روز دنیا گردید.

در سال ۱۳۸۰ با وارد نمودن یک دستگاه میز برش CNC از کشور ایتالیا امکان برش انواع شیشه ها با دقت بالا و با خطای کمتر از یک صدم میلیمتر به صورت گونیا و دقیق فراهم شد.

در سال ۱۳۸۲ با وارد نمودن خط تولید پیشرفته و کاملا اتوماتیک شیشه های دو و چند جداره و تولید این محصولات این شرکت گام بزرگی به منظور جلب رضایت مشتریان خود برداشت .

در سال ۱۳۸۳ به منظور توسعه مجدد زمینی به مساحت ۳۵۰۰ مترمربع در مجاورت واحد تولیدی خریداری شده و مورد بهره برداری قرار گرفت .

این شرکت در سال ۱۳۸۳ موفق به دریافت گواهینامه ISO 9001 – ۲۰۰۰ مدیریت کیفیت از شرکت URS انگلستان شد و در سال ۱۳۸۵ به عنوان واحد نمونه برتر استاندارد از سوی اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی استان خراسان انتخاب گردید.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر کلیک کنید:

پروژه های گروه نگین شرق

پروژه های اجرا شده نمای شیشه ای

مشاوره و نظارت بر پروژه ها

در این قسمت می توانید پروژه های اجرایی ایمنی شرق را مشاهده کنید.

در مورد پیشینه و سابقه شرکت شیشه ایمنی شرق توضیح دهید؟

ما در سال ۱۳۷۲ فعالیت خود را در زمینه تولید شیشه با حدود ۱۵ نفر کارگر در شهرک صنعتی فردوسی شروع کردیم و در ادامه حوزه فعالیت شرکت را گسترش دادیم و شیشه های سکوریت، دوجداره، لمینیت و شیشه‎های ضدگلوله را به سبد محصولات تولیدی خود اضافه کردیم. در حال حاضر حدود ۳۰۰ تا ۳۲۰ نفر کارمند در این مجموعه مشغول به کار هستند. هم‎اکنون کارخانه شیشه ایمنی شرق با بیش از ۲۵ سال سابقه، جزو شرکت‎های مطرح این صنعت در کشور است.

در مورد محصولات شرکت شیشه ایمنی شرق توضیح دهید؟

در حال حاضر مشغول به تولید شیشه‏ های سکوریت و دوجداره هستیم و در آینده ‏ای نزدیک قصد تولید شیشه‏ های سه جداره تا ابعاد ۳ در ۶ متر را داریم که این محصول نیز ویژگی‌های خاص خود را دارد.

یک شیشه استاندارد باید دارای چه ویژگی‏ هایی باشد؟

شیشه استاندارد باید فاقد هر گونه ناخالصی باشد تا در فرآیند تولید آسیب کمتری دیده و محصول نهایی نیز در پایان از کیفیت بالاتری برخوردار شود.

با توجه به اشاره شما به کیفیت شیشه بعد از فرایند تولید، آیا راهی برای سنجش میزان گاز آرگون موجود در شیشه دوجداره وجود دارد؟

بله. به طور معمول اداره استاندارد از شیشه‎ها تست فنی می‎گیرد، چه شیشه دوجداره و چه شیشه سکوریت. ولی متاسفانه اکثر کارخانه‎ها فاقد دستگاه معیارسنج گاز آرگون درون شیشه دوجداره هستند. به همین جهت برخی از شرکت‎ها تزریق گازآرگون را خوب انجام نمی‎دهند، یا گاز مورد استفاده آنها ناخالصی دارد یا گاز آرگون به میزان لازم به شیشه دوجداره تزریق نمی‎شود. با توجه به این موارد، شرکت شیشه ایمنی شرق اخیرا موفق شده است دستگاه تشخیص گاز آرگون را از کشور فنلاند وارد مجموعه کند. این دستگاه علاوه بر تشخیص گاز آرگون، می‎تواند میزان درصد گاز موجود در شیشه دوجداره را نیز مشخص کند.

محصولات شیشه ایمنی شرق در چه سطح کیفی قرار دارند؟

محصولات شرکت شیشه ایمنی شرق در صنعت شیشه کشور از سطح کیفی مطلوبی برخوردار هستند. ضمن این که فعالیت شرکت تنها محدود به شهر مشهد نیست و در استان‎های همجوار و دیگر شهرهای ایران پروژه‎های معتبری انجام داده است که نشان دهنده سطح کیفی بالای محصولات شرکت شیشه ایمنی شرق است. بر همین اساس شرکت موفق شده است، پروانه تولید شیشه و گواهینامه‌هایی از کشور بلژیک کسب و تاییدیه کیفیت دریافت کند.

آیا محصولات شرکت شیشه ایمنی شرق صادر هم می‎شوند؟

بله، ما به کشورهای آسیای میانه، افغانستان، عراق و آلمان به طور مستمر و پیوسته شیشه صادر می‎کنیم.

آیا شرکت شیشه ایمنی شرق در شهرهای دیگر ایران نیز نماینده فروش دارد؟

دفتر مرکزی شرکت در مشهد واقع شده است و در تهران هم دفتر فروش داریم. در شهرستان‎های دیگر نیز نمایندگی فروش داریم که این نمایندگی‌ها محصولات ما را در استان‎های مختلف توزیع می‎کنند.

به کارگیری ماشین ‎آلات مدرن چه تاثیری در روند کیفیت محصولات دارند؟

استفاده از ماشین‎آلات مدرن و اتوماتیک تاثیر بسزایی در روند تولید و بهبود کیفیت دارد. به دلیل اینکه ماشین‎آلات تمام اتوماتیک با حداقل نیروی انسانی فعالیت می‎کنند که ضریب دقت و سرعت تولید را افزایش می‎دهند. بر همین اساس، ما اخیرا به‏ روزترین ماشین‎آلات سکوریت، لمینیت و دوجداره را وارد چرخه تولید شرکت کرده‎ایم که به تولید بزرگترین ابعاد شیشه که ۳ در ۶ متر است، انجامیده است. در حال حاضر شرکت، یکی از بزرگترین کارخانه‎های تولید شیشه لمینیت، سکوریت، دوجداره و ضدگلوله در کشور محسوب می‎شود.

شرکت شیشه ایمنی شرق چه نوع خدماتی ارائه می‎دهد؟

شیشه‎های تولیدی دوجداره ما حداقل ۵ سال گارانتی دارند.

شرکت شیشه جام خود را از کجا تامین می‎کند؟

ما علاوه بر داخل کشور، از بلژیک، چین و امارات شیشه جام تهیه می‎کنیم.

آیا شیشه ایمنی شرق برای پرسنل خود برنامه‏ های آموزشی نیز تدارک دیده است؟

بله. شیشه ایمنی شرق از یک دفتر فنی برخوردار است و به طور مرتب نیروها را با اطلاعات روز دنیا آشنا می ‏کند.

آیا شرکت شما نیز بر اجرای پروژه‏ ها نظارت دارد؟

بله. یکی از سیاست‏ های اصلی شرکت شیشه ایمنی شرق نظارت دقیق بر حسن انجام پروژه ‏هاست و به طور مرتب در زمان نصب و بعد از نصب به پروژه سرکشی می‎کنیم. مشتری مداری و رضایت‎مندی مشتری جزء اصلی‌ترین سیاست‎‌های کاری شرکت است.

ارزیابی جنابعالی از وضعیت فعلی بازار چیست؟

در حال حاضر، بازار دارای شرایط خوبی است و خوشبختانه فروش خوبی هم داشته‎ایم، اما در برگشت هزینه‎ها یک مقدار با مشکل مواجه هستیم که البته این مشکل هم به رکودی که در بازار کشور وجود دارد، باز می‎گردد

نگین شرق

اعتماد و کیفیت بالا

دو اصل در خرید از نگین شرق