نگین شرق

نمای فین گلس

نمای فین گلس در واقع جزو اولین نماهای شیشه‌ای است که در سال ۱۹۵۰ توسط فرانسوی ها در شهر پاریس اجرا شد. اما در سال ۱۹۷۰ بود که بعد از اجرای این نمای ساختمانی در انگلستان توسط ویلیس فابر و دومان ، فین گلس بین معماران و آرشیتکت ها محبوب شد .استفاده از تعداد بسیار زیادی شیشه معلق در نمای ساختمان ، برای اولین بار بود که مورد استفاده معماران و طراحان قرار می گرفت.

نمای  ساختمان های مدرن امروزی را نمی توان بدون بکارگیری شیشه های مدرن تصور کرد.نمایی شفاف و یکدست که به کار گیری آن تلالو نور را برایتان به دنبال دارد.
این سازه های شیشه ای با هدف دریافت حداکثر نور در سازه ، به معماری راه پیدا کردند.

سازه فین گلس چیست ؟

سازه فین گلس در واقع یکی از روش های طراحی و اجرای نمای شیشه ای در ساختمان هاست که از شیشه برای نگه داشتن نمای خارجی ساختمان استفاده می شود.

در واقع در نمای فین گلس ،شیشه هایی به صورت عمودی از کف تا سقف ساختمان متصل می شود و سپس نمای شیشه ای خارجی ساختمان توسط اتصالات اسپایدر به استراکچر شیشه ای محکم می شوند.

استراکچر شیشه ای به گونه ای طراحی می شوند تا فشار ،وزن و حتی اغتشاش وارد شده به شیشه های نما را به خوبی تحمل کند.

علاوه بر این ؛ سازه شیشه ای باید بتواند فشار وارد آمده بر شیشه های نما را در یک سطح یکنواخت پخش کند تا باعث شکستن شیشه ها نشود.

اتصالات فین گلس در ساختمان ها ،کاربرد زیادی دارد که در ادامه آنها را معرفی می کنیم.

فین گلس امروز هم به عنوان یکی از نماهای مدرن شناخته می شود.
نمای فین Finn Glass ساختار پیچیده ای ندارد!!

تعدادی شیشه که در محورهای عمودی در سراسر نمای ساختمان و پشت شیشه نما قرار می گیرند و یک سری از اتصالات باعث اتصال این شیشه ها به نمای اصلی می شوند که عموماً از این اتصالات با اتصالات عنکبوتی یاد می شود .
این اتصالات از جنس فولاد ضد زنگ می باشند

محصولات