نگین شرق

شیشه لمینت

تشخیص شیشه سکوریت

شیشه به مرور دارای انواع مختلف و کاربردهای متفاوتی گردیده است. درها و پنجره ها مهمترین مکان برای نفوذ سارقین به منازل و محل کسب و کار افراد است.استفاده از شیشه هایی با کاربرد امنیتی و استفاده از محصولات ایمنی برای کاربرد در انواع پروژه‌ها، از قبیل شیشه اتومبیل  و قطعات کنار استخر و حمام شما ضروری است.
تشخیص شیشه سکوریت از سایر شیشه ها به وسیله افراد ناوارد از روی ظاهر تقریبا بسیار سخت است.به همین دلیل برای تشخیص شیشه سکوریت از سایر شیشه ها می توان به مواردی از قبیل موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت بالای شیشه  در برابر تحمل ضربه و فشار
 • . برای تشخیص شیشه سکوریت می توان به وزن شیشه نیز توجه نمود زیرا وزن شیشه سکوریت نسبت به شیشه معمولی بیشتر است و از شیشه های لمینیت کمتر می باشد.
 • و همچنین عایق حرارتی و صوتی شیشه سکوریت نسبت به شیشه معمولی اشاره کرد.
 • شیشه سکوریت دارای رنگ های محدودی  می باشد که می توان به صورت شیشه سندبلاست شده و به صورت طرح دار تولید گردد
 • شیشه سکوریت در صورت ضربه و شکستن به تکه های بسیار ریز و کوچک تقسیم می شود که آسیب و جراحتی را به وجود نمی آورند.

اما چه تفاوتی بین انواع زهای ایمنی وجود دارد؟
شما در واقع می‌توانید هر دو این‌ها را انتخاب نمایید. در این مقاله ما به بررسی دو محصول مقاوم و ایمن شیشه سکوریت و شیشه لمینت می‌پردازیم.

تفاوت شیشه لمینت یا شیشه سکوریت

شیشه  ها به دسته‌های مختلفی در نحوه تولید تقسیم‌بندی می‌شود. برای انتخاب شیشه باید کاربرد، محیط مورد استفاده و ابعاد شیشه را مشخص نمود و سپس شیشه مورد نظر را استفاده کنیم. شیشه لمینت یا شیشه سکوریت نقش تأثیرگذاری در عبور نور از خود در ساختمان ها  ایفا می‌کنند. تفاوت این دو محصول در ایمنی بیشتر و در نحوه‌ی تشکیل و شکستگی آن‌هاست. هنگامی‌که طی مراحل حرارت ذوب‌شده و پس از قالب‌گیری از طریق فرآیند خنک‌کننده، سرد می‌شود، سرعت سرد شدن در میزان مقاومت آن تأثیر مستقیم دارد.

 • هردو شیشه جزء شیشه‌های مقاوم محسوب می شوند، اما هر کدام به طرق مختلف ساخته می شوند و کاربردهای متفاوتی دارند.
 • از شیشه لمینت در کف آکواریوم ، درب‌ها، صفحه مانیتور، تلویزیون و گوشی استفاده می‌شود.
 • شیشه سکوریت نسبت به انواع شیشه ها تا ۱۰ برابر قوی تر است در برابر شکستگی.
 • تونع در ورقه های شیشه سکوریت در درجه صدا در زمان شکستگی شیشه بسیار زیاد است . هر چه کیفیت شیشه ها بالاتر باشد مقاوم بودن و نیز شدت صدا از شکستگی کاملا متفاوت است.
 • شیشه لمینت به عنوان یک ششه ضدگلوله در شیشه جلوی ماشین مورد استفاده قرار می گیرد،و این شیشه مقاوم در برابر ضربه است  و مانع از شکستگی می‌باشد و  همچنین برای کاربرد در درب‌ها و پنجره‌ها مناسب می باشد.
 • قیمت شیشه لمینت از شیشه سکوریت بیشتر است زیرا شیشه لمینت از دو لایه شیشه سکوریت همراه با یک‌لایه PVB ساخته شده  است و مسلماً گران‌تر می شود.
 • شیشه لمینت دارای استحکام و امینت بیشتری نسبت به شیشه سکوریت است و این به دلیل استفاده از لایه PVB است که شیشه لمینت در برابر ضربه استحکام دارد.
 • تغییر شکل شیشه لمینت بعد از شکستن با شیشه سکوریت کاملا متفاوت است . شیشه لمینت بعد از شکستن نمیریزد و در جای خود باقی می ماند در صورتی که شیشه سکوریت بعد از شکسته شدن به قطعات ریزی تقسیم می شود  و خرد می شود.در مکان هایی که نیاز به استفاده از شیشه در ابعاد بزرگ است و موقعیتی که احتمال شکنندگی بیشتر است و یا موقعیت‌های حساس (مانند استفاده از شیشه در سقف) بهتر است از شیشه سکوریت استفاده شود و اگر ایمنی و حساسیت و ایمنی بیشتری در نظر باشد  شیشه لمینت گزینه بسیار مناسبی است.

شیشه لمینت تا ۹۹ درصد  مانع از عبور اشعه UV است .

مقایسه هزینه تولید شیشه سکوریت و شیشه لمینت

هزینه‌ی تولید شیشه  به عوامل زیادی از جمله رنگ های متفاوت، مقاومت در برابر نور خورشید، ضخامت، اشکال غیراستاندارد و هر گزینه اضافی که برای سفارش داده می‌شود ، بستگی دارد. و هر یک از این عوامل بر روی قیمت شیشه تأثیرگذار می باشد؛ ولی به ‌طورکلی  قیمت شیشه لمینت نسبت به قیمت شیشه سکوریت گران‌تر است.

مقایسه ضربه‌پذیری شیشه لمینت با شیشه سکوریت

ضخامت مواد استفاده شده در شیشه ها  بر مقاومت آن تأثیر بسیاری دارد فیلم‌های مختلف امنیتی زیادی در وب سایت نگین شرق  برای بهبود مقاومت محصولات در برابر ضربه وجود دارد. مقاومت  شیشه سکوریت در برابر ضربه، در مقایسه با شیشه  لمینت بیشتر است و در مناطقی با آب‌وهوای خشن و طوفان بهتر است از نوع سکوریت استفاده شود.

چه تفاوتی برای گزینش بین شیشه لمینت و نشکن و یا سکوریت وجود دارد؟

شیشه سکوریت نشکن تا پنج بار قوی‌تر ازنوع معمولی است و در برابر ضربه مقاوم می‌نماید و در صورت شکستگی قطعاتی بی‌ضرر را تولید می‌کند.
شیشه لمینت، از نظر مقاومت مانند شیشه سکوریت معمولی می باشد که  دو نوع شیشه سکوریت معمولی را با لایه‌ای میانی (PVB) به یکدیگر چسباند که در اثر شکستن، خرده شیشه ها  به‌واسطه لایه میانی در جای خود باقی می‌مانند. البته می‌توان با استفاده از شیشه سکوریت ایمنی بجای معمولی، شیشه  لمینت قوی و محکم تری را تولید نمود. شیشه لمینت و شیشه سکوریت نشکن را می توان با اطمینان در اماکن مسکونی و اداری مصرف نمود. چرا که هر دو این‌ شیشه ها  امنیت بیشتری را در زمان شکستگی فراهم می‌کنند و خطرات کمتری دارند.
شیشه لمینت تا ۹۹ درصد در برابر اشعه UV مقاوم است و در انواع ضخامت و رنگ ارائه می‌گردد.
با توجه به لایه‌های منحصربه‌ فرد شیشه لمینت، این نوع شیشه حدود ۹۵٪ از نور ماوراءبنفش مضر را از خود عبود نمی دهد و در بسیاری از فروشگاه‌ها نیز از شیشه لمینت برای جلوگیری از نفوذ نور و امنیت استفاده می‌کنند.

شیشه لمینت چیست؟ 

شاید این سوالها  برایتان پیش بیاید  که:

شیشه لمینت چیست ؟تفاوت شیشه لمینت با سکوریت در چیست؟ چه طور شیشه لمینت را از دیگر شیشه ها تشخیص بدهید؟ در این مقاله با ما باشید تا جواب خود را پیدا کنید.

شیشه لمینت، به چند لایه شیشه گفته می شود که توسط یک لایه  حرارت دیده (که به صورت چسب  عمل می نماید) به یکدیگر می چسبند.  این شیشه  دارای ایمنی بالایی است و در مقایسه با انواع شیشه‌ها، مقاومت بسیار بالایی را دارا است. دلیل مقاومت این شیشه به این  دلیل است که این شیشه از چندین لایه تشکیل شده است و بین هر لایه از طلق PVB استفاده شده است. این ویژگی شیشه لمینت باعث می شود نست به دیگر شیشه ها کمتر آسیب ببیند  و دارای ایمنی بالایی باشد . این شیشه دارای ضخامت های متفاوتی است هر چه ضخامت شیشه بیشتر شود آسیب رساندن شیشه لمینت کمتر می شود .. تعداد لایه های شیشه لمینت ا لایه است یا بیشتر از ۲ لایه  است.

شیشه لمینت یا شیشه چند لایه ، شیشه ای است که پس از خرد شدن نمی ریزد و متلاشی نمی شود.

از هم نپاشیدن این شیشه باعث می شود در مکان هایی که امکان آسیب است ،به کار برود.برای مثال در نمای ساختمان های بزرگ ،ادارات و یا حتی شیشه های سوپر مارکت های بزرگ به کار می رود.

شیشه دوجداره لمینت از نفوذ زیاد صدا و همچنین اشعه های مضر UV جلو گیری می کند.

ویژگی های شیشه لمینت

 • ویژگی اول که شیشه لمینت دارد این است که در برابر ضربه بسیار مقاومت دارد و زمانی که به شیشه لمینت ضربه وارد شود لایه PVB  در بین لایه های شیشه مانع پاشیده شدن شیشه ها به اطراف می شود و این موضوع مانع آسیب رساندن شیشه به دیگران شود . از هم نپاشیدن این شیشه باعث می شود در مکان هایی که امکان آسیب است ،به کار برود.برای مثال در نمای ساختمان های بزرگ ،ادارات و یا حتی شیشه های سوپر مارکت های بزرگ به کار می رود.
 • ویژگی بعدی که شیشه لمینت دارد ، عایق صدا است . موقعی که این شیشه برای ورودی یا دیواره های ساختمان به کار برود انتقال صدای ساختمان به بیرون کاهش می یابد.

کاربرد شیشه های چند لایه دوجداره لیمنت

شاید برای شما سوال باشد که laminated glass در چه مکان هایی و با چه هدفی مورد استفاده قرار می گیرد. لمینت ، شیشه ای است که بیشتر برای مواقعی استفاده می شود که امکان آسیب به انسان وجود دارد.

در شکل زیر می توانید مشاهده کنید که لمینت پس از شکستن ،نمی ریزد .

مزایای استفاده از شیشه لمینت

شیشه لمینت از نظر امنیتی مانع از حمله و نفوذ مجذمان به داخل محیط می شودد و مانع از هرگونه نفوذی می‌باشد. و امنیت فضای شمارا حفظ می‌کند. این نوع شیشه از نظر ایمنی بسیار کاربردی است چرا که حفظ سلامت جسمی مهم است، در ساختمان‌های اداری، بانک ها وادارات پست و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • شیشه لمینت در رنگ‌هایی با طیف وسیع مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • این شیشه در برابر انفجار و گلوله مقاوم است.
 • لایه میانی شیشه لمینت آن را در برابر شکستگی مقاوم نگه می‌دارد.
 • توسط شیشه لمینت ایجاد اشکال منحنی محکم می توان تولید کرد.
 • افزایش قدرت این شیشه با افزایش لایه های میانی
 • در صورت استفاده از شیشه نشکن در لایه‌های شیشه لمینت، مقاومت حرارتی آن بالا می‌رود.

از دیگر کاربردهای لمینت شیشه ای می توان به استفاده از آن برای شیشه های جلو خودروها اشاره کرد.

البته یکی از کاربردهای خاص این نوع شیشه در مناطق جغرافیایی خاصی است که طوفان های شدیدی در طول سال رخ می دهد. در این مناطق برای نمای بیرونی شیشه ای ساختمان ها و مغازه ها برای جلوگیری از شکستن شیشه ها و خرد شدن آنها از لمینت استفاده می شود.

شیشه لمینت چگونه تولید می شود ؟

برای ساخت شیشه های چندلایه از ۲ لایه شیشه همراه با یک لایه میانی از جنس PVB استفاده می شود.

PVB مخفف پلی وینیل بوتیرال است که در واقع بین شیشه سکوریت لمینت قرار می گیرد و شیشه های لمینت را بوجود می آورد.

اگر همین فرآیند ، با استفاده از شیشه های غیر سکوریت و طی فرآیندی خاص انجام  شود ،شیشه تولید شده ضد گلوله نام می گیرد.

طلق بین شیشه از ریختن شیشه ها پس از شکستن جلوگیری می کند و تکه های شیشه را در کنار هم محکم نگه می دارد. به همین دلیل هیچ خطری برای انسان بوجود نمی آورد.

جنس طلق شیشه چندلایه از چیست ؟

پی وی بی یا پلی وینیل بوتیرال ماده ای است که باعث امنیت شیشه های دوجداره می شود.

PVB یا EVA همان طلقی است که بین شیشه ها قرار می گیرد .معمولا ضخامت این طلق حدود ۳۸ میکرومتر است .

اما در پروژه های بزرگ که ابعاد شیشه ها به نسبت بیشتر می شود این طلق جوابگو نیست .

در این موارد از طلق هایی با ضخامت ۷۶ میکرون یا ۱۵۲ میکرومتر استفاده می شود .

دلیل استفاده از طلق های بزرگ تر ، این است که در شیشه هایی با ابعاد بزرگ ،ممکن است شیشه تاب بردارد و یا بین شیشه ها حباب ایجاد شود.

هرچه ضخامت طلق میانی شیشه بالاتر باشد ؛مقاومت شیشه در برابر ضربات بیشتر خواهد بود.

نوع دیگری از طلق PVB وجود دارد که به میلک وایت (Milk White) معروف است.

این شیشه‌ها که رنگ شیری دارند؛در مکان‌هایی مانند درب ورودی سوپر مارکت ها و فروشگاه های بزرگ استفاده می شود.

در شکل زیر می توانید نمونه ای از شیشه میلک وایت را مشاهده کنید.

قیمت شیشه لمینت در ایران چند است ؟

یکی از جذاب ترین سوال هایی که می شود این است که ؛ قیمت هر متر شیشه لمینت چقدر است ؟؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که قیمت این شیشه ها بر اساس ضخامت شیشه ها و جنس طلق استفاده شده تعیین می شود.

برای مشاهده قیمت هر واحد شیشه لمینت می توانید به بخش لیست قیمت ها مراجعه کنید.

شیشه های لمینت در نمای ساختمان کاربردهای فراوانی دارد ،زیرا این شیشه ها نسبت به شیشه های سکوریت و حتی شیشه های معمولی دارای ضریب امنیت بالاتری هستند .به همین دلیل قیمت این نوع شیشه نسبت به انواع دیگر ،قیمت بیشتری دارد.

لازم است بگوییم که شیشه های ارائه شده توسط شرکت نگین شرق دارای تاییدیه رسمی از از سازمان آتش نشانی است.

انواع شیشه لمینت و میزان شفافیت آنها

مانند انواع شیشه های موجود در بازار ،کیفیت لمینت نیز با میزان شفافیت آن سنجیده می شود.

شیشه laminated انواع مختلفی دارد که عبارتند از :

 • شیشه سوپر کلیر
 • شیشه فلوت (در نگاه اول به رنگ سبز است)
 • شیشه وین وایت

شیشه های سوپر کلیر نسبت به شیشه فلوت، از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است.

علاوه بر این ها قیمت شیشه سوپر کلیر از شیشه فلوت به مراتب بیشتر است.

نکات مهم هنگام انتخاب شیشه لمینت

داشتن اطلاعات اولیه برای خرید یک کالا همیشه کافی نیست و بهتر است قبل از خرید یک کالا ،اطلاعات دقیقی کسب کنید.در این قسمت فاکتورهای مهمی را برای شما بیان می کنیم تا بتوانید انتخاب درستی در خرید شیشه لمینت داشته باشید.

میزان شفافیت شیشه

اگر می خواهید از لمینت در نمای بیرونی استفاده کنید و علاوه بر آن نور ساختمان را نیز تامین کنید ؛بهتر است از شیشه های سوپر کلییر استفاده کنید .زیرا این شیشه ها شفافیت بالایی دارند و نور را به خوبی در محیط پخش می کنند.

پله نبودن شیشه

حتما برای شما سوال است ؛پله شدن یعنی چی ؟؟؟

در فرآیند ساخت شیشه لمینیت ؛شیشه ها را با یک طلق میانی در کنار هم نگه می دارند .

اگر شیشه ها در فرآیند ساخت به درستی فیت نشوند ( بالا و پایین باشند.) به این حالت می گویند پله شده است.

این حالت باعث می شود تا فرد هنگام نصب شیشه دچار مشکل شود.

جنس طلق میانی

کیفیت طلق میانی PVB در نگاه اول قابل تشخیص نیست.

اگر طلقی که در فرآیند ساخت شیشه‌های لمینت از آن استفاده می شود، کیفیت خوبی نداشته باشد ؛به مرور زمان زرد می شود.

در شرکت نگین شرق از طلق های ایرانی و چینی برای لمینت استفاده نمی شود . ما در نگین شرق از شیشه های لمینت شده با طلق آلمانی استفاده می کنیم که به مراتب از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

حباب نداشته باشد

اگر طلق میانی شیشه به درستی و بر اساس اندازه شیشه انتخاب نشود ،ممکن است باعث ایجاد حباب در شیشه شود که اصلا ظاهر خوبی ندارد.

ابتدا کافیست ،فقط از فضایی که می خواهید شیشه ای را اجرا کنید ،برای ما عکس و ابعاد حدودی شیشه را در واتساپ برای ما ارسال کنید.

سپس با توجه به عکس فرستاده شده و ابعاد داده شده ،تخمینی از هزینه شیشه بر اساس لیست قیمت کارخانه ، برایتان ارسال می کنیم.

در صورت توافق ،شرکت اقدام به تولید و برش شیشه ها می نماید و در اسرع وقت برای شما ارسال می کنیم.

نگین شرق سفارش بدهیم ؟”]ابتدا کافیست ،فقط از فضایی که می خواهید شیشه ای را اجرا کنید ،برای ما عکس و ابعاد حدودی شیشه را در واتساپ برای ما ارسال کنید.

سپس با توجه به عکس فرستاده شده و ابعاد داده شده ،تخمینی از هزینه شیشه بر اساس لیست قیمت کارخانه ، برایتان ارسال می کنیم.

در صورت توافق ،شرکت اقدام به تولید و برش شیشه ها می نماید و در اسرع وقت برای شما ارسال می شو[/ot_faqs][ot_faqs title=”شیشه لمینت چگونه تولید می شود ؟”]برای ساخت شیشه های چندلایه از ۲ لایه شیشه همراه با یک لایه میانی از جنس PVB استفاده می شود.

PVB مخفف پلی وینیل بوتیرال است که در واقع بین شیشه سکوریت لمینت قرار می گیرد و شیشه های لمینت را بوجود می آورد.

اگر همین فرآیند ، با استفاده از شیشه های غیر سکوریت و طی فرآیندی خاص انجام شود ،شیشه ضد گلوله نامیده می شود .[/ot_faqs][ot_faqs title=”طلق سنتری گلس چیست ؟”]طلق سنتری گلس در واقع یک لایه اتصال بین شیشه های لمینت شده است .این طلق به معماران و طراحان نمای ساختمان ها کمک می کند تا علاوه بر افزایش زیبایی ساختمان با شیشه ،از بروز حوادث خطرناکی که باعث آسیب دیدن افراد می شود ،جلوگیری کند.

حتما در سطح شهر و یا در مکان های تفریحی ،رفاهی و تجاری ساختمان های شیشه ای را دیده اید. اما شیشه هایی که در این نماها به کار می رود ،با شیشه های معمولی فرق دارد.[/ot_faqs][/vc_column_text][

طلق سنتری گلس در واقع یک لایه اتصال بین شیشه های لمینت شده است .این طلق به معماران و طراحان نمای ساختمان ها کمک می کند تا علاوه بر افزایش زیبایی ساختمان با شیشه ،از بروز حوادث خطرناکی که باعث آسیب دیدن افراد می شود ،جلوگیری کند.

حتما در سطح شهر و یا در مکان های تفریحی ،رفاهی و تجاری ساختمان های شیشه ای را دیده اید. اما شیشه هایی که در این نماها به کار می رود ،با شیشه های معمولی فرق دارد.

محصولات