• تلفن:
 • 09129589497-05137123654
 • ایمیل: info@neginshargh.com.com
 • ساعات کاری: 08:00-17:00
 • Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Search in posts
  Search in pages

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله ،شیشه ای پرکاربرد است که برای محافظت و افزایش امنیت افراد و یا محیط هایی خاص نظیر طلافروشی ،صرافی استفاده می شود.شیشه های امنیتی معمولا بر اساس کارایی و محیط استفاده از آن در انواع مختلف تولید می شود. اما معمولا از ۳ لایه شیشه ۱۰ میلی متر بوسیله طلق پووی بی تشکیل میشود .در ادامه با روش ساخت شیشه های ضد گلوله و کاربرد آنها بیشتر آشنا می شوید.

کاربرد های شیشه ضدگلوله

شیشه های امنیتی کاربردهای فراوانی دارند ،به عنوان مثال در صرافی ها و طلافروشی ها (برای جلوگیری از ورود سارقان) و برای خودرو های افراد مشهور (به منظور حفظ امنیت آنها) استفاده می شود.در ادامه به بررسی کامل هر کدام از این کاربردها می پردازیم .

شیشه طلافروشی ها

در طلا فروشی ها و فروشگاه های عرضه جواهرات قیمتی ،برای جلوگیری از ورود سارقین از این شیشه ها استفاده می شود.

شیشه هایی که در طلافروشی استفاده می شود باید شفافیت بسیار بالایی داشته باشد.زیرا مشتری های طلافروشی دوست دارند ،طلا و جواهرات را از پشت ویترین مشاهده نمایند.

هزینه های شیشه امنیتی برای طلافروشی بر اساس متراژ آن و ضخامت شیشه (تعداد لایه های شیشه) تعیین می شود. برای مشاهده قیمت ها می توانید به بخش لیست قیمت شیشه ضد گلوله برای طلافروشی مراجعه کنید.

شیشه های امنیتی صرافی ها

صرافی یکی دیگر از مکان هایی که باید از شیشه های ضدگلوله استفاده شود .به دلیل حجم بالای ارز در صرافی ها ،شیشه های این اماکن باید در برابر نفوذ سارقان و متجاوزان در امان باشد.

شفافیت برای شیشه های صرافی مورد بسیار مهمی است ،زیرا مشتری هایی که به دنبال خرید و یا فروش ارز هستند ،می خواهند قیمت لحظه ای و بروز ارز را مشاهده کنند.

شیشه های امنیتی برای خودرو

این مورد کاربرد خاص تری دارد زیرا معمولا همه افراد از خودرو های ضد گلوله استفاده نمی کنند.

شیشه هایی که در خودرو های ضدگلوله استفاده می شود؛ بعضی وقت ها دارای خم هستند و شکل و ابعاد خاصی دارند. به همین دلیل هم هزینه ضدگلوله کردن شیشه های خودرو به مراتب بیشتر از شیشه های به کار رفته در صرافی و طلافروشی ها است.

برای مشاهده قیمت شیشه های خودرو امنیتی می توانید به صفحه لیست قیمت شیشه ضد گلوله مراجعه کنید.

نکاتی مهم هنگام خرید شیشه ضد گلوله

قیمت این شیشه ها بسیار بالاست و کوچکترین اشتباهی در خرید می تواند ،هزینه مازاد و اضافی را روی دست شما بگذارد.

هنگام خرید شیشه ضدگلوله باید نکاتی نظیر :جنس شیشه ، میزان شفافیت آن ، تعداد لایه های شیشه و ضخامت آن ، مهتر از آن؛ مکان مورد استفاده را در نظر بگیرید.

شیشه ضدگلوله چگونه ساخته می شود؟

شیشه ضدگلوله از چند لایه شیشه (به طور معمول ۳-۱۰ میلیمتر) و فیلم پلیمری ساخته می شود.این فیلم از غشای نازکی از PVB و حدود ۱-۳ میلیمتر است .

برای ساختن شیشه امنیتی ، یک نوار نازک PVB بین شیشه های ضخیم قرار میگیرد .سپس با اعمال حرارت در کوره هایی خاص شیشه لمینت چند لایه تولید می شود .

این روند معمولا در خلاء انجام می شود تا هوا در بین لایه ها به دام نیفتد (حباب ایجاد نشود).

ایجاد حباب در شیشه باعث می شود شیشه لمینیت ضعیف تر شود و باعث شکست نور شود.

این مساله در محیط هایی که نیاز به شفافیت بالا دارد خیلی مهم است ،مانند صرافی و طلافروشی ها که نیاز دارد مشتری از پشت شیشه طلا و جواهرات را به خوبی و با وضوح بالا مشاهده کند.

سپس شیشه در دمای بالاتر از ۱۵۰ درجه سانتیگراد و فشار ۱۳ تا ۱۴ برابر بیشتر از فشار معمولی جو در اتوکلاو ساخته می شود.

مسئله اصلی این فرآیند در این است که هوا در بین لایه های شیشه و پلاستیک گیر نکند.

https://neginshargh.com/%d8%b4%db%8c%d8%b4%d9%87-%d9%87%d9%88%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af/