نگین شرق

۰۵۱۳-۷۱۲۳۶۵۴

ویترین شیشه ای

مزیت استفاده از ویترین شیشه ای

شیشه یکی از اجسامی است که با انعکاس نور در محیط باعث ایجاد حس آرامش در افراد می شود.حال که شیشه این ویژگی را برای ما به ارمغان آورده است ،چرا از آن به درستی استفاده نکنیم؟؟ می شود با استفاده از شیشه در محیط هایی مانند مغازه و فروشگاه و حتی مکان های عمومی ،افراد بیشتری را جذب کنیم.در این قسمت به بررسی مزایای استفاده از شیشه برای مغازه ها و فروشگاه ها می پردازیم.

جذب افراد و افزایش فروش

فرض کنید از کنار فروشگاهی عبور می کنید که از شیشه در قسمت های مختلف استفاده کرده است . شما ناخودآگاه جذب نمای مدرک ،شیک و درخشان آن می شوید و بدون اینکه متوجه شوید ،وارد فروشگاه می شوید.

این یکی از ویژگی های بارز شیشه برای مغازه و فروشگاه است که تاثیر بسزایی در فروش می گذارد.

صرفه جویی در مصرف انرژی

به علت خاصیت درخشندگی شیشه ،نور موجود در محیط را به خوبی در فضا پخش می کند و باعث افزایش میزان نور محیط می شود .این ویژگی شیشه ،کمک می کند تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

کاربرد های ویترین شیشه ای

استفاده از ویترین شیشه ای در محیط هایی نظیر خانه ،مغازه و فروشگاه ها و حتی در محیط های لوکس و مدرن ،مانند کافه ، رستوران ها و هتل ها کاربرد فراوانی دارد.در این قسمت به کاربرد ویترین شیشه ای در محیط های مختلف با کاربری های متفاوت می پردازیم .

شرکت نگین شرق مجری انواع نمای شیشه ای در مشهد است .در انتهای صفحه می توانید نمونه کارهای اجرا شده ویترین شیشه ای در مشهد توسط نگین شرق را مشاهده کنید.

ویترین برای مغاره و فروشگاه ها

استفاده از ویترین شیشه ای برای مغازه ها و فروشگاه ها یکی از رایج ترین کاربردهای شیشه سکوریت یا نشکن است که به وفور در مراکز فروش مشاهده می کنیم.استفاده از شیشه برای ویترین و درب جلویی مغازه ها و فروشگاه ها باعث دیده شده کالاها توسط مشتری و در یک نگاه می شود. این کار باعث افزایش رضایت مشتریان و ایجاد حس اعتماد در آنها می شود.

ویترین طلافروشی و بانک

یکی دیگر از کاربردهای شیشه ها، استفاده آنها در نمای بیرونی مکان هایی مانند طلافروشی ،صرافی و بانک ها است.در بانک ها ، شیشه علاوه بر کاربرد معماری و زیبایی ،برای تامین نور محیط استفاده می شوند.

استفاده از ویترین برای طلافروشی بسیار لازم است .زیرا خریداران طلا برای دیدن طلا و جواهرات ،قبل از ورود به طلافروشی مایلند از پشت ویترین جواهرات را مشاهده و انتخاب کنند.تفاوت شیشه های طلافروشی با سایر شیشه ها این است که؛ برای جلوگیری از سرقت طلا و جواهرات ،برای ویترین طلافروشی از شیشه ضد گلوله استفاده می شود. شیشه های ضد گلوله طلافروشی معمولا در برابر سلاح های کلت و کلاش مقاوم هستند.

ویترین شیشه در شرکت ها و ادارات

چند سالی است که از شیشه برای نمایش بهتر دستاوردهای شرکت ها و ادارات استفاده می شود.حتما شرکت های بزرگ در طی سالها فعالیت خود ،دستاورد و جوایز بیشماری از سازمان ها و نهاد های مختلف کسب کرده اند و معمولا مکانی را برای نمایش آنها در نظر می گیرند. اما چه چیزی باعث بهتر دیده شدن این جوایز می شود؟؟

بهترین گزینه برای نمایش جوایز و دستاوردها ، استفاده از ویترین های شیشه ای است که معمولا در دفتر مدیر عامل و یا در مکان هایی که در معرض دید عموم است قرار می گیرد.

ویترین شیشه ای در هتل ها و رستوران ها

یکی از مکان هایی که در آن از نمای شیشه ای ، استفاده می شود ،رستوران ها و لابی هتل ها است.جایی که مشتریان و مهمانان یکدیگر را ملاقات می کنند. حال فرض کنید در یکی از ملاقات های خود ،در محیطی قرار گرفته اید که در نمای آن از شیشه استفاده شده است.نمایی لوکس و مدرن و البته آرام بخش

عکس زیر نمونه اجرا شده ویترین شیشه ای در مشهد در لابی هتل می باشد.

در هتل ها و رستوران های لوکس مشهد از لابی های کاملا شیشه ای استفاده می شود ،که این کار باعث ایجاد فضایی متفاوت در لابی می شود و تعریف مخاطب از لابی را کاملا تغییر می دهد.

امروزه در ایران کمتر رستورانی را می بینید که از ویترین شیشه ای استفاده نکرده باشد (البته به غیر از رستوران های سنتی). یکی از معیارهای انتخاب رستوران خوب ،غذای آن است ،اما اگر همان رستوران از نمای شیشه ای استفاده کرده باشد ،قطعا آن را در اولویت قرار می دهیم. زیرا اشراف به محیط اطراف و دیدن مناظر بیرون و لذت بردن از آن یکی از معیارهای ما برای انتخاب رستوران است .

برای مثال فرض کنید اگر در رستوران گردان برج میلاد به جای شیشه از دیوار استفاده شده بود ،آیا برای صرف غذا به آنجا می رفتید؟؟؟

استفاده از شیشه ویترین در منازل

تا چند سال پیش ،خانم ها برای به نمایش در آوردن ظروف و لوازم خانگی از کمدهای چوبی با درب شیشه ای استفاده می کردند.اما این روش با گذشت زمان ،نخ نما شده و جذاب نیست .امروزه از نمایی مدرن تر و جذاب تر به نام ویترین شیشه ای برای این کار استفاده می شود .این کار چندین مزیت دارد. اولا ،نسبت به کمد چوبی ،فضای کمتری از خانه را اشغال می کند.دوما ،شیشه باعث بازتاب نور در محیط خانه می شود و همچنین باعث بهتر دیده شدن لوازم ویترین می شود.که البته هدف هم همین است.

نمونه کار اجرای ویترین شیشه ای در مشهد