نگین شرق

نرده شیشه ای مشهد

نرده های شیشه ای امروزه در دکوراسیون داخلی و نمای داخلی ساختمان های تجاری و حتی مسکونی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.بهترین نوع حفاظ نرده برای استفاده در منازل و سازمان ها بوده و با توجه به این ویژگی های بارز و چشمگیری که داشته ساده ترین مدل در نوع نرده های ساختمانی است که امروزه تنوع زیادی دارد و به دلیل بکار رفتن شیشه در آنها که موجب روشن شدن فضا و زیبایی در دکوراسیون می شود.شرکت نگین شرق یکی از شرکت های بزرگ نمای شیشه ای در ایران است که تا به حال نرده های شیشه ای زیادی را در مشهد طراحی و اجرا کرده است.در این صفحه می توانید نمونه کارهای اجرای نرده شیشه ای در مشهد توسط تیم مهندسی نگین شرق و اطلاعات دیتیل اجرایی نرده شیشه ای به روش های گوناگون را مشاهده کنید.

نرده های شیشه ای در دو نوع تمام شیشه و یا ترکیبی موجود هستند که با توجه به سلیقه و محیط می توان از یکی از آنها استفاده کرد.

شیشه های به کار رفته در این نرده از جنس سکوریت و در برخی پروژه ها از جنس لمینت می باشد.

نکته مهم در اجرای نرده و حفاظ شیشه ای

اگر در محیط ساختمان و منزل خودتان از نرده شیشه استفاده می کنید و یا در فکر استفاده از آن هستید ؛بهتر است قبل از اجرای نرده ،به یک فاکتور مهم توجه داشته باشید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که نرده هایی که استفاده می کنید دارای تاییدیه رسمی از سازمان آتش نشانی و نظام مهندسی باشد.

لازم به ذکر است که بگوییم ،نرده های استفاده شده توسط تیم فنی مهندسی نگین شرق ،همگی دارای تاییدیه رسمی از نظام مهندسی و آتش نشانی می باشند.

نرده های شیشه ای و ساختار آن

نرده‌ی شیشه ای در ۲ نوع دفنی و اکسپوز (روکار یا add-on) اجرا می شود.

در هر ۲ نوع دفنی و add-on از استراکچر فلزی یا آلومینیومی برای نگهداری شیشه ها استفاده می شود.

با توجه به نوع کار و خواسته مشتری نوع اتصالات نرده شیشه ای (اسپیگت spigot) و روش اجرای نرده می تواند تغییر می کند.

اما در کل دیتیل های اجرا نرده بسیار متنوع است و می تواند به روش های متفاوت و با زیرسازی های خاصی اجرا شود .اینکه از چه دیتیلی استفاده شود ،به خواست و نیاز مشتری و میزان بودجه آن بستگی دارد.

در این قسمت سعی می کنیم تا ۲ نوع از روش های متداول برای اجرای دیتیل نرده را به صورت کامل توضیح دهیم تا با زیرسازی های آن و نحوه اتصال قطعات به یکدیگر آشنا شوید.

دیتیل اجرای نرده شیشه به صورت اکسپوز

یکی از روش های متداول برای اجرای نرده سکوریت شیشه ای ، استفاده از روش روکار یا «اکسپوز» است. همان طور که از نام این روش پیداست ،اتصالات و گیره های نرده در این سیستم ،قابل رویت است .معمولا برای پوشش این سازه از روکش استیل استفاده می شود تا نمای کلی کار بهتر دیده شود.

نرده های شیشه ای در دو نوع تمام شیشه و یا ترکیبی موجود هستند که با توجه به سلیقه و محیط می توان از یکی از آنها استفاده کرد.

شیشه های به کار رفته در این نرده از جنس سکوریت و در برخی پروژه ها از جنس لمینت می باشد.

از اتصالات به کار رفته در نرده شیشه‌ای می توان به انواع کلیپس ها و اسپیگت ها اشاره کرد.

در مواردی که کارفرما نخواهد از سازه یکپارچه استفاده کند ، می توان از اسپیگت ها استفاده کرد. اسپیگت در واقع همان سازه نگهدارنده نرده است ولی با این تفاوت که به صورت یکپارچه نیست. اسپیگت ها در بازار در انواع مختلف با رنگ ها و جنس های متفاوتی عرضه می شوند که با توجه به سلیقه مشتری و نوع کاربری نرده در شیشه و یا جان پناه شیشه ای می تواند متفاوت باشد.

در تصاویر زیر می توانید نمونه هایی از spigot های متفاوت را مشاهده کنید.

برای نگه داری شیشه روی اتصالات، از کلیپس استفاده می شود.

از کلیپس هایی که به صورت گوه عمل می کرد ،برای محکم کردن شیشه ها استفاده میشود. عیب این روش در این است که با گذشت زمان گوه ها شل شده و شیشه لق می زند.

تیم مهندسی نگین شرق با استفاده از علم روز ؛گیره ای را طراحی کرده است که به هیچ وجه شل نمی شود .

نرده تمام شیشه ای

در مدل تمام شیشه ای از ۲ عدد شیشه سکوریت و  لمینت ۸ میلی متری استفاده می شود.

ضخامت ۸ میلی متری این شیشه باعث می شود این تا حفاظ شیشه ای ، استحکام بالایی داشته باشد.

از نرده های تمام شیشه ای جهت ایجاد حفاظ  و جان پناه ساخته می شوند و شیشه های بکار رفته در آن ها دو لایه بوده و با شیشه لمینت و سکوریت تولید شده اند که امنیت و استاندارد لازم برای استفاده در مناطق مختلف را تامین کنند.

پروفیل های استفاده شده در نرده شیشه ای معمولا از جنس آلومینیوم و یا آلیاژهای مقاوم (فلزی) هستند.
پایه و هندریل استفاده شده در این مدل ،تماما شیشه است.
برای مهار آنها از قطعه ای به نام فیکس پوینت یا فیکسچر که از کنار پله یا بالکن به ساختمان متصل خواهد شد ؛ استفاده می شود.

نرده شیشه ای ترکیبی

شیشه هایی که در مدل ترکیبی استفاده می شوند سکوریت هستند .

قیمت نرده شیشه مدل ترکیبی در مقایسه با مدل تمام شیشه ای قیمت پایین تری دارد.

همچنین قطر شیشه های بکار رفته در این روش از ۱۰ میلی متر شروع می شود.

حفاظ شیشه ای بالکن

استفاده از شیشه برای حفاظت از برای بالکن یکی از کاربردهای این نوع شیشه است .

برای تراس هم می توان از ۲ نوع دفنی و روکار برای اجرای حفاظ شیشه ای بالکن استفاده کرد.

با توجه به نیاز و خواست مشتری نوع اتصالات می تواند تغییر کند.

معمولا استاندارد ارتفاع شیشه برای تراس حدود ۱۱۰ سانتی متر است.

روش هایی دیگری هم برای زیبا سازی تراس و بالکن وجود دارد.

شما می توانید به صورت کامل با پوشاندن تراس با شیشه هم فضای داخلی را افزایش دهید و هم در فصول مختلف سال از ورود گرد و خاک ،آلودگی و حتی ورود پرندگان جلوگیری کنید.

حفاظ شیشه ای خم

یکی دیگر از مدل های راه پله شیشه ای ،نوع خمیده است .از این مدل در مواردی است که راه پله به صورت مارپیچ است .البته این مدل در کشور ما به دلیل نوع معماری ؛زیاد کاربرد ندارد. با این حال در طی این سال ها تجربه اجرای پروژه هایی در زمینه اجرای نرده شیشه ای پله گرد را داشته ایم. در شکل زیر می توانید نمونه اجرای نرده برای پله گرد را مشاهده کنید.

محصولات مشابه

شیشه بالکن

شیشه بین کابینت

حمام شیشه ای

پارتیشن شیشه ای