نگین شرق

قیمت نمای کرتین وال

آخرین به روز رسانی لیست قیمت نمای کرتین وال ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

            قیمت نمای کرتین وال واحد قیمت به تومان
فریم نمای کرتین وال بدون هزینه زیر سازی و شیشه، با اتصالات و نوار و با خدمات مهندسی (استراکچر نما آلومینیومی)  هر متر طول ۱/۸۰۰/۰۰۰
فریم نمای کرتین وال بدون هزینه زیر سازی و شیشه، با اتصالات و نوار و با خدمات مهندسی (استراکچر نما فلزی) مدل add on هر متر طول ۴۵۰/۰۰۰

قابل توجه جامعه مهندسین، انبوه سازان، برج سازان، آرشیتکت ها و معمارین عزیز، نگین شرق  برای شما تخفیف همکاری لحاظ کرده است.

 با توجه به نوسانات بازار  لطفا جهت استعلام قیمت و مشاوره رایگان با شماره  ۰۹۱۵۵۱۱۹۴۹۷  -۰۵۱۳۷۱۲۳۶۵۴ حاصل فرمایید.

(مدیر فروش اقای مهندس محمدی )

خدمات شرکت شامل موارد زیر می باشد:

گارانتی شکست ،طراحی، اندازه گیری، نصب و کرایه حمل و اتصالات می باشد.

قیمت ها بدون هزینه ارسال بوده و هزینه ارسال با توافق طرفین خواهد بود.

نمای کرتین وال چیست؟

یک نمونه بارز از نماهای مدرن، نمای کرتین وال است؛ نماهایی تمام شیشه ای که به ساختمان ها جلوه خاصی می بخشند. مصالح به کار رفته در این نما، شیشه و آلومینیوم است که بسیار سبک بوده و به طور مستقل وزن خود را متحمل شده و فشاری به ساختمان وارد نمی آورد. به دلیل اینکه این نوع از نما ها، تمامی وزن خود را به طور مستقل متحمل می شوند، به آن ها نماهای خود ایستا گفته می شود.

نماهای کرتین وال، انواع مختلفی را شامل می شوند که از پرکاربرد ترین آن می توان به نماهای شیشه ای اشاره کرد.

کرتین وال ها، سازه هایی هستند که بر روی پروژه ساختمانی نصب شده و لایه بیرونی نما، یعنی شیشه ها، که به عنوان نمای بیرونی ساختمان در نظر گرفته شده است، بر روی لامل ها قرار گرفته و سنگینی را به این لامل ها منتقل کرده و باعث می شود که از منتقل شدن بار بر روی بدنه ساختمان جلوگیری شود.

کاهش بار متحمل شده ساختمان مزایایی را به همراه دارد که از مهم ترین آن ها می توان به عدم متحمل شدن بار اضافی ناشی از شیشه بر روی ساختمان نام برد که این کاهش بار، باعث سبک بودن ساختمان و همچنین مقاومت در برابر زلزله می شود. همچنین نماهای کرتین وال یک نمای مناسب برای ساختمان های با ارتفاع بالا محسوب می شود.

اگر بخواهیم نام این نما (curtain wall) را به تفکیک کلمات به کار رفته در آن معنا کنیم، دیوار پرده ای ترجمه ای برای آن است. علت گذاشتن نام دیوار پرده ای بر روی این نما، به این دلیل است که نماهای کرتین وال هم استحکام دیوار را داشته و هم به سبکی و زیبایی پرده هستند.

در توضیحاتی که راجع به نمای کرتین وال داده شد، بیان کردیم که شیشه ها بر روی لامل ها قرار می گیرند. در ادامه مقاله در مورد لامل ها بیشتر بخوانید.

لامل چیست؟

سازه اصلی نمای کرتین وال، روی پروفیل هایی به نام لامل سوار است. این پروفیل ها در دو جهت مختلف وجود دارد. ترنسم لامل افقی و مولیون لامل عمودی نام دارد. سایز لامل ها درتعیین نیروهای وارده مثل باد و … موثر است. لامل ها با توجه به نمای کرتین وال مدنظر شما انواع مختلفی دارند.

لامل ها در انواع مختلف قابل عرضه هستند:

 • لامل های فولادی
 • لامل های چوبی
 • لامل های آلومینیومی

این روزها لامل های آلومینیومی کاربر بیشتری در نماهای کرتین وال دارند.

آلومینیوم به دلیل مقاومت عالی نسبت به وزن آن، سبک بودن و همچنین داشتن کمترین احتمال شکستن ترد، مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است.

نمای کرتین وال چه مزایایی دارد؟

 1. ­­ارائه نمای زیبا و مدرن
 2. سبک بودن نما
 3. قابلیت اجرا به صورت پیش ساخته و نیمه پیش ساخته
 4. کاهش مصرف انرژی
 5. افزایش نور ورودی به ساختمان
 6. قابلیت ساخت و اجرا در سرعت بالا
 7. کیفیت بالای قطعات به کار رفته در آن
 8. عایق طوبت، حرارت و صوت
 9. تنوع بالای مدل های آن
 10. رفتار مناسب در هنگام زلزله
 11. قابلیت نصب مدل های بازشو
 12. بهینه سازی دمای محیط و نور
 13. تنوع در رنگ
 14. صرفه جویی در هزینه به دلیل مقرون به صرفه بودن
 15. قابلیت اجرایی کردن انواع مدل ها در اندازه های دلخواه

انواع معماری های نمای کرتین وال

انواع سیستم های معماری در نماهای کرتین وال، بر میزان خط و خطوط ظاهری نمایان در بخش بیرونی ساختمان و استحکام آن تاثیر گذار است.

سیستم های فریم لس: در این مدل، هر یک از دهانه های شیشه دارای فریمی است که شیشه را از پشت قاب می کنند و توسط لقمه های آلومینیومی نگه داشته می شوند. در این مدل، از خارج ساختمان تنها درز بین شیشه ها مشخص است. سیستم های فریم لس خود به دو سیستم دیگر تقسیم می شود. سیستم فریم لس u channel که سبک و مقرون به صرفه است اما برای نمای ساختمان ها با ارتفاع بالا مناسب نمی باشد. سیستم دیگر، سیستم فریم دار است که نسبت به سیستم قبلی استحکام بیشتری داشته و مورد اطمینان است

سیستم های درپوش دار فیس کپ: در این سیستم، شیشه مستقیما بر روی لامل قرار می گیرد و درپوش های نگه دارنده از بیرون شیشه را روی لامل نگه می دارد. لاستیک هایی از جنس EPDM، محل اتصال شیشه ها را آب بندی و هوابندی می کند.

تفاوت نمای کرتین وال با دیگر نماها چیست؟

همانطور که پیش تر گفتیم، نماهای کرتین وال جزو نماهای مدرن به حساب می آید. این نوع نما، با ساختار مستقل، وزن شیشه را بر روی ساختمان منتقل نکرده و با استفاده از لامل ها سعی در تحمل بار دارند. در واقع این نما با عدم واگذاری بار مرده به ساختمان، یک سازه مجزا از ساختمان محسوب می شود. اما نما هایی مثل سنگ، آجر یا … مصالحی هستند که بر روی قسمت خارجی ساختمان نصب می شوند که ساختمان را مجاب به تحمل وزن بیشتر می کنند.

در این مقاله به معرفی و توضیح نماهای کرتین وال پرداختیم و سعی کردیم تا شما را با مزایا، انواع آن و همچنین تفاوت آن با سایر نماها آشنا کنیم.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، استعلام قیمت نمای کرتین وال و بهره مندی از مشاوره های تخصصی و حرفه ای ما، با متخصصان مجموعه نگین شرق در ارتباط باشید تا برایتان بهترین ها را رقم بزنیم. نگین شرق از شرکت های مجری نمای کرتین وال در ایران است.

 مراحل نصب کرتین وال

اجرای نمای  کرتین وال پس از مشخص شدن نقشه نما و محل قرارگیری ستون های عمودی  , پس از علامت گذاری و شاقول و ترازبودن محل قرارگیری لامل, بست هایی بسیارقوی به نام براکت که در دو نوع آلومینیومی آهنی میباشد, به پودرها و دیواره ها در امتداد لامل روی هر پودر نصب میگردد.عملکرد براکت ها شبیه کلیپس بوده و دو طرف لامل را فرا میگیرد روی براکت ها محل پیچ قرار دارد که به صورت بیضی شکل یا لوبیایی بوده که با سوراخ کاری روی لامل پیچ و مهره میشود.

درلامل های عمودی به دلیل جلوگیری از اننقباض، انبساط و لرزهای سازه های دو حرکت انجام میشود.

اولین کار نصب براکت با جای پیچ ها ی لوبیایی بوده که باعث حرکت حدودا” یک سانتی متری به جلو و عقب سازه میشود و دیگر اینکه ستون ها عمودی در هر پودر فاصله ای یک سانتیمتری با لامل پایین و بالای خود داشته که به صورت کشویی باهم حرکت کرده و میتوان گفت با این حرکت کشویی لامل های عمودی هرطبقه برای خود حکم واحد دارد و طبقات فشار و وزنی بروی هم ندارند فاصله یک سانتیمتری بین هر لامل عمودی از داخل پشت پودر و از نما پس از نصب شیشه مشخص نمی باشد.

پس از نصب لامل های عمودی نوبت به لامل های افقی بوده که لامل های افقی توسط بست هایی ثابت و یا کشویی که از قبل روی لامل های عمودی نصب گردیده, به ستون های عمودی نصب میگردد.

مهمترین عامل قیمت نصب مربوط به تراز بودن لامل های عمودی می باشد.

جهت مشاوره رایگان با تیم نگین شرق ۰۵۱۳۷۱۲۳۶۵۴ مدیرفروش مشهد تماس بگیرید .

در خریدهای عمده و صادراتی قیمت ها قابل مذاکره می باشد.

محصولات