نگین شرق

سندبلاست شیشه

شیشه سندبلاست در واقع نوعی شیشه طرح دار است که در نمای شیشه ای داخل ساختمان کاربردهای فراوانی دارد. همان طور که از نام این شیشه پیداست ، برای طرح دار کردن شیشه از ماسه و فشار هوا استفاده می شود. در این روش برای سندبلاست کردن شیشه ،ماسه با فشار زیاد روی سطح شیشه پرتاب می شود و طرح مورد نظر ایجاد می شود. در این صفحه راجع به نحوه سند بلاست کردن شیشه ، قیمت شیشه های سندبلاست و کاربرد های آن در نمای داخلی ساختمان صحبت می کنیم . ممکن است اولین سوالی که برای شما مهم باشد ، قیمت سند بلاست کردن شیشه باشد. در ادامه درباره هزینه های اجرای سندبلاست صحبت می کنیم.

 

قیمت سندبلاست کردن شیشه 

فرآیند سندبلاست شیشه سکوریت و پارتیشن شیشه ای یکسان است ولی ممکن است هزینه های برآورد شده برای آنها متفاوت باشد ،اما چرا ؟؟

هزینه اجرای سندبلاست برای شیشه و طرح دادن به آن ، با توجه به نوع طرح و اندازه آن و البته ابعاد شیشه تعیین می شود.پس اگر می خواهید پارتیشن شیشه ای شرکت یا حتی شیشه سکوریت مغازه خودتان را سندبلاست کنید ، بهتر است به ابعاد و نوع طرح مورد نظرتان توجه کنید. در صورتی که طرح خاصی مد نظرتان نیست در انتهای همین صفحه می توانید ،طرح شیشه سندبلاست را مشاهده کنید و طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در قسمت زیر می توانید قیمت شیشه طرح دار یا سندبلاست را مشاهده کنید.

قیمت سندبلاست شیشه نگین شرق واحد قیمت به تومان
سند بلاست شیشه تمام مات هر متر مربع ۵۰/۰۰۰
سندبلاست طرح راه مات (خطی) با عرض ۳ سانتی متر هر متر مربع ۸۰/۰۰۰
سندبلاست طرح راه مات (خطی) با عرض ۲ سانتی متر هر متر مربع ۱۲۰/۰۰۰
سندبلاست طرح راه مات (خطی) با عرض ۱ سانتی متر هر متر مربع ۱۵۰/۰۰۰
اجرای لوگو تجاری روی شیشه بدون رنگ هر متر مربع ۳۰۰/۰۰۰
اجرای لوگو تجاری روی شیشه رنگی هر متر مربع ۴۵۰/۰۰۰
سندبلاست طرح شطرنجی (پیکسلی) در ابعاد ۳*۳ سانتی متر هر متر مربع ۳۰۰/۰۰۰
سندبلاست طرح باران هر متر مربع ۱۵۰/۰۰۰

نکات مهم :

در صورت درخواست سندبلاست رنگی ، به ازای یک رنگ مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به قیمت کل اضافه می شود. به ازای سند بلاست دو رنگ مبلغ ۲۰۰ هزار تومان و ۳ رنگ ،مبلغ ۲۵۰ هزار تومان به قیمت کل اضافه می شود.

در صورتی که ابعاد شیشه سفارشی زیر ۵ متر باشد ، هزینه سندبلاست شیشه به ازای ۵ متر مربع محاسبه می شود. 

«می توانید طرح های متنوع سندبلاست را در انتهای صفحه مشاهده کنید.»

لیست قیمت محصولات شیشه ای

شیشه سندبلاست چیست ؟

شیشه سند بلاست همان شیشه طرح دار است که در فرآیند سندبلاست از ذرات ریز شن و ماسه و یا سیلیکون برای طراحی روی شیشه استفاده می شود.

برای زدن طرح روی شیشه های سکوریت معمولا از شن و ماسه های نزدیک ساحل دریا و رودخانه ها استفاده می شود. اما این مواد در اثر برخورد با شیشه می شکنند و باعث ایجاد گرد و غبار زیادی می شود .به همین دلیل امروزه از «کاربید سیلیکون» برای سندبلاست شیشه ها استفاده می شود. البته از اکسید آلومینیوم برای زدن طرح روی شیشه نیز استفاده می شود . 

تاریخچه سندبلاست

تاریخچه سندبلاست بر می گردد به زمان اختراع کمپرسور توسط دانشمند فیلادلفیایی، یعنی اواخر سال ۱۸۷۰. شاید عجیب به نظر برسد ،اما زمانی که تیلگمن Tilghmann کمپرسور را اختراع کرد ،فهمید که می توان با استفاده از فشار هوای تولید شده توسط کمپرسور ، می توان مواد و ذرات را با فشار به سمت جلو پرتاب کرد .

البته این اولین ایده تیلگمن نبود ، بلکه در سال ۱۸۸۶ اولین شیشه طراحی شده توسط او تولید شد و سپس در سال ۱۸۹۳ سندبلاست را به ثبت جهانی رساند.

از آن زمان از کمپرسور در صنایع مختلفی استفاده شده است که یکی از این موارد سندبلاست کردن یا طرح دار کردن شیشه های مختلف است.

در ادامه شما را با کاربردها و موارد استفاده از شیشه سندبلاست آشنا می کنیم. 

مخترع دستگاه سندبلاست

 

کاربرد شیشه سندبلاست

مهمترین سوال افراد در مورد شیشه سندبلاست ،این است که در چه مواردی می توان از این شیشه طرح دار استفاده کرد و آیا محدودیتی روی انجا فرایند sandblast وجود دارد یا خیر؟؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هیچ محدودیتی برای اجرای سندبلاست روی شیشه وجود ندارد و این روش روی هر نوع شیشه ای قابل اجرا است.

حتی برای شیشه های حساسی همچون شیشه سکوریت که به هیچ وجه قابل برش زدن نیستند ، می توان سندبلاست را اجرا کرد. دلیل آن هم برداشته شدن سطح بسیار نازکی از شیشه سکوریت است . در مقاله ای که در باره برش زدن شیشه های سکوریت صحبت کردیم ، گفته شده است که شیشه های سکوریت تا ضخامت ۱.۸ اینچ معادل ۳ میلیمتر قابل برش است .

از آنجایی که شیشه های سکوریت و نشکن در نمای شیشه ای بسیار پر کاربرد هستند ،با خیال راحت می توانید از شیشه های پارتیشن و مغازه را سندبلاست کنید.

اما اگر بخواهیم به صورت تیتر وار ،کاربرد های سندبلاست را بیان کنیم ، به شرح زیر است:

پارتیشن شیشه ای

شیشه سکوریت ورودی مغازه

شیشه های حمام شیشه ای

شیشه های ورودی درب خانه ها و حتی پنجره ها

سندبلاست دیوارهای شیشه ای خانه و محیط های اداری و تجاری

و….

در صورتی که می خواهید طرح ها و مدل های سندبلاست را مشاهده کنید ، می توانید در بخش زیر ،تمامی مدل ها و طرح های قابل اجرا روی شیشه های مختلف را مشاهده کنید. 

طرح شیشه سندبلاست

اینکه از چه طرح و نقشی روی شیشه استفاده کنید ، بسته به سلیقه شماست و اینکه شیشه ای که می خواهید سندبلاست کنید ، در چه مکانی استفاده می شود. در قسمت زیر می توانید طرح ها و ایده های جالب برای طرح زدن روی شیشه را مشاهده کنید و ایده های جذابی را پیاده سازی کنید. با این کار باعث افزایش جذابیت و زیبایی نمای شیشه ای ساختمان شما می شود.

طرح سندبلاست درب شیشه ای

طرح سندبلاست پارتیشن شیشه ای

طرح سندبلاست روی در

طرح سندبلاست حمام شیشه ای

طرح سندبلاست در نماهای شیشه ای