• تلفن:
 • 09129589497-05137123654
 • ایمیل: info@neginshargh.com.com
 • ساعات کاری: 08:00-17:00
 • Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Search in posts
  Search in pages

سندبلاست شیشه

سندپلاست شیشه

ویندو فیلم دکوراتیو

شیشه سندبلاست در واقع نوعی شیشه طرح دار است که در نمای شیشه ای داخل ساختمان کاربردهای فراوانی دارد. همان طور که از نام این شیشه پیداست ، برای طرح دار کردن شیشه از ماسه و فشار هوا استفاده می شود. در این روش برای سندبلاست کردن  ،ماسه با فشار زیاد روی سطح شیشه پرتاب می شود و طرح مورد نظر ایجاد می شود. در این صفحه راجع به نحوه سند بلاست کردن شیشه ، قیمت شیشه های سندبلاست و کاربرد های آن در نمای داخلی ساختمان صحبت می کنیم . ممکن است اولین سوالی که برای شما مهم باشد ، قیمت سند بلاست کردن شیشه باشد.

برای اولین بار در سال ۱۸۷۴ میلادی به‌عنوان یک روش تمیزکاری ثبت‌شده و امروزه نمونه‌های فراوانی از طرح شیشه سندبلاست را می‌توان در نمای ساختمان و درب‌های سکوریت مشاهده نمود. پس از اختراع دستگاه سند بلاست و مکانیزه شدن عملیات شیشه سندبلاست، طراحی روی شیشه برای مات کردن تمام یا بخشی از شیشه بیشتر رواج یافت. شیشه های سند بلاست را می توان برای انواع مکان ها و با کاربرد های متفاوت مورد استفاده قرار داد تا فضا را از یکنواختی درآورد.

سندبلاست یک اصطلاح کلی برای توصیف عمل پاشیدن ذرات ریز شن توسط بخار و یا فشار هوا با سرعت‌بالا جهت حکاکی و ایجاد طرح بر روی یک سطح است. گاهی اوقات به‌جای شن و ماسه از ذرات ریز مصنوعی در فرآیند سند بلاست استفاده می‌شود.

پیاده کردن طرح های مختلف از جمله لوگو و یا طرح های آماده روی شیشه را سندبلاست روی شیشه می گویند. به هنگام ثبت سفارش سندبلاست روی شیشه، هرطرحی قابل پیاده سازی می باشد. ثبت لوگوی شرکت ها به عنوان سندبلاست روی شیشه از پر استفاده ترین طرح های سندبلاست روی شیشه می باشد.

سند بلاست بر روی کل سطح شیشه و یا قسمت‌هایی که بعد از عملیات شن‌پاشی باید به‌صورت لوگو طرح یا نوشته به‌صورت مات نمایش داده شود انجام می‌پذیرد، در حالتی که طرح خاصی باید مات شود ابتدا با استفاده از نرم‌افزارهای مربوط به طراحی، طرح یا نوشته یا لوگوی مدنظر طراحی‌شده و سپس به دستگاه پلا‌تر فرستاده می‌شود و روی برچسب طرح موردنظر نقش گرفته و بعد از چسباندن آن بر روی شیشه آمادهٔ فرستاده شدن به اتاق سند بلاست می‌شود، در‌‌نهایت شیشه را پس از فرآیند سندبلاست، عاری از هرگونه شن و ماسه نموده و مورد شستشو قرار می‌دهند و به محل نصب منتقل می‌نمایند و پس از نصب برچسب‌های روی شیشه را برداشته و طرح مورد نظر روی شیشه جلوه‌گر می‌گردد. سندبلاست را شن‌زنی یا ساب پاشی نیز می‌نامند.

 • ماده اصلی عملیات سندبلاست ساینده‌های از جنس شن و ماسه هستند که بسته به نوع شیشه و نوع طرح در اندازه سختی متفاوتی به کار می‌روند. کاربرد آن بر روی شیشه موجب توسعه استفاده از شیشه میرال با نقوش مختلف و دلخواه جهت استفاده در شیشه حمام، شیشه پارتیشن، شیشه دودبند، شیشه بالکن، شیشه فروشگاه شده است.

قیمت سندبلاست کردن شیشه

فرآیند سندبلاست شیشه سکوریت و پارتیشن شیشه ای یکسان است ولی ممکن است هزینه های برآورد شده برای آنها متفاوت باشد ،اما چرا ؟؟

هزینه اجرای سندبلاست برای شیشه و طرح دادن به آن ، با توجه به نوع طرح و اندازه آن و البته ابعاد شیشه تعیین می شود.پس اگر می خواهید پارتیشن شیشه ای شرکت یا حتی شیشه سکوریت مغازه خودتان را سندبلاست کنید ، بهتر است به ابعاد و نوع طرح مورد نظرتان توجه کنید. در صورتی که طرح خاصی مد نظرتان نیست در انتهای همین صفحه می توانید ،طرح شیشه سندبلاست را مشاهده کنید و طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید.

قیمت سندبلاست شیشه نگین شرقواحدقیمت به تومان
سند بلاست شیشه تمام ماتهر متر مربع۵۰/۰۰۰
سندبلاست طرح راه مات (خطی) با عرض ۳ سانتی مترهر متر مربع۸۰/۰۰۰
سندبلاست طرح راه مات (خطی) با عرض ۲ سانتی مترهر متر مربع۱۲۰/۰۰۰
سندبلاست طرح راه مات (خطی) با عرض ۱ سانتی مترهر متر مربع۱۵۰/۰۰۰
اجرای لوگو تجاری روی شیشه بدون رنگهر متر مربع۳۰۰/۰۰۰
اجرای لوگو تجاری روی شیشه رنگیهر متر مربع۴۵۰/۰۰۰
سندبلاست طرح شطرنجی (پیکسلی) در ابعاد ۳*۳ سانتی مترهر متر مربع۳۰۰/۰۰۰
سندبلاست طرح بارانهر متر مربع۱۵۰/۰۰۰

نکات مهم :

در صورت درخواست سندبلاست رنگی ، به ازای یک رنگ مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به قیمت کل اضافه می شود. به ازای سند بلاست دو رنگ مبلغ ۲۰۰ هزار تومان و ۳ رنگ ،مبلغ ۲۵۰ هزار تومان به قیمت کل اضافه می شود.

در صورتی که ابعاد شیشه سفارشی زیر ۵ متر باشد ، هزینه سندبلاست  به ازای ۵ متر مربع محاسبه می شود.

شیشه سندبلاست چیست ؟

شیشه سند بلاست همان شیشه طرح دار است که در فرآیند سندبلاست از ذرات ریز شن و ماسه و یا سیلیکون برای طراحی روی شیشه استفاده می شود.

برای زدن طرح روی شیشه های سکوریت معمولا از شن و ماسه های نزدیک ساحل دریا و رودخانه ها استفاده می شود. اما این مواد در اثر برخورد با شیشه می شکنند و باعث ایجاد گرد و غبار زیادی می شود .به همین دلیل امروزه از «کاربید سیلیکون» برای سندبلاست کردن  شیشه ها استفاده می شود. البته از اکسید آلومینیوم برای زدن طرح روی شیشه نیز استفاده می شود .

تاریخچه سندبلاست

تاریخچه سندبلاست بر می گردد به زمان اختراع کمپرسور توسط دانشمند فیلادلفیایی، یعنی اواخر سال ۱۸۷۰٫ شاید عجیب به نظر برسد ،اما زمانی که تیلگمن Tilghmann کمپرسور را اختراع کرد ،فهمید که می توان با استفاده از فشار هوای تولید شده توسط کمپرسور ، می توان مواد و ذرات را با فشار به سمت جلو پرتاب کرد .

البته این اولین ایده تیلگمن نبود ، بلکه در سال ۱۸۸۶ اولین شیشه طراحی شده توسط او تولید شد و سپس در سال ۱۸۹۳ سندبلاست را به ثبت جهانی رساند.

از آن زمان از کمپرسور در صنایع مختلفی استفاده شده است که یکی از این موارد سندبلاست کردن یا طرح دار کردن شیشه های مختلف است.

طرح سندبلاست درب شیشه ای

طرح سندبلاست پارتیشن شیشه ای

طرح سندبلاست پارتیشن شیشه ای

طرح سندبلاست پارتیشن شیشه ای

طرح سندبلاست پارتیشن شیشه ای

طرح سندبلاست پارتیشن شیشه ای

طرح سندبلاست پارتیشن شیشه ای

طرح سندبلاست پارتیشن شیشه ای

طرح سندبلاست پارتیشن شیشه ای

طرح سندبلاست روی در

طرح سندپلاست حمام شیشه ای

طرح سندپلاست حمام شیشه ای

طرح سندپلاست حمام شیشه ای

طرح سندپلاست حمام شیشه ای

طرح سندپلاست حمام شیشه ای

طرح سندپلاست حمام شیشه ای

طرح سندپلاست حمام شیشه ای

طرح سندپلاست حمام شیشه ای

طرح سندپلاست حمام شیشه ای

طرح سندپلاست حمام شیشه ای

طرح سندپلاست حمام شیشه ای

طرح سندپلاست حمام شیشه ای

طرح سندبلاست در نماهای شیشه ای

طرح سندبلاست در نماهای شیشه ای

طرح سندبلاست در نماهای شیشه ای

طرح سندبلاست در نماهای شیشه ای