نگین شرق

۰۵۱۳-۷۱۲۳۶۵۴

طراحی و ساخت استخر شیشه ای

ساختمانهای آبی

امروزه فعالان عرصه ساختمان در ایران می کوشند با نوآوری و خلاقیت در ساخت و ساز و استفاده از بهترین برند های مصالح ساختمانی، خود را با پیشگامان جهانی این صنعت همسو کنند و خوشبختانه در سالهای اخیر ساختمانها و معماران زیادی در ایران جوایز معتبر بین المللی دریافت کرده اند. در طراحی های جدید حضور آب و شیشه به عنوان دو المان تاثیرگذار پررنگ شده است و نگین شرق هم به عنوان  طراح و مجری استخرهای شیشه ای و آبنما در بسیاری از پروژه های شاخص کشور همکاری داشته است.

طراحی و ساخت استخر شیشه ای را با بهترین کیفیت نگین شرق انجام می دهد.

پیشنهاد میکنیم شما هم اگر در مرحله طراحی یا اجرای یک پروژه هستید به ۹ دلیل ذیل به استخر شیشه ای و حضور پررنگ نمای آب در ساختمان فکر کنید:

۱-نمایش بی وقفه از استخر

با استفاده از شیشه در هر جداره ای از استخر میتوانید نما و منظر فوق العاده ای به فضای مجاور بدهید. معماران خلاق برای متمایز کردن طرح های خود، بعد از ترکیب رنگ و نور به دکوراسیون های داخلی، از تلولو حرکت آب و بازتاب نورش به فضای داخلی استفاده می کنند. این کار با استفاده از پنل های شیشه ای در کف، فضای فوق العاده ای را برای دکوراسیون داخلی می سازد.

۲- قدرت و دوام بالای جداره شیشه ای

بحث ایمنی و دوام، یک اولویت در اجرای هر ساختمانی است. اما شاید طراحان در مورد استفاده از شیشه در جداره استخر نگرانی هایی داشته باشند چون آب بار زیادی را به دیوار استخر وارد میکند و موقع شیرجه زدن در استخر نیز این فشار چند برابر می شود اما امروزه با پیشرفت علم و تکنیک های ایمن سازی و لمینیت کردن شیشه می توان شیشه هایی با ایمنی و دوام بسیار بالا و شفاف ایجاد کرد. شیشه هایی که در مقابل ضربات و فشار ها بسیار ایمن تر از مصالح مرسوم ساختمانی باشند و حتی در پنل های بزرگ استخر میتوان با استفاده از اکریلیک، وجوه شفاف بسیار بزرگ و با طولهای بیش از ۵ متر اجرا نمود

۳- زیبا سازی استخر

زیباترین استخرهای دنیا، استخرهای شفاف و بی انتها هستند. استخرهای شیشه ای علاوه بر اینکه به منظره کلی هر فضا زیبایی می بخشد، برای شناگران داخل استخر نیز لذتی وصف نشدنی از شنا در استخر بدون بن بست دارد.

۴- نصب آسان

پنل های شیشه ای قابلیت نصب در هر جداره ای از استخر اعم از کف یا دیواره را دارند. چنانچه که فریم اولیه آماده باشد مراحل حمل و نصب پنل های شیشه ای نهایتا در دو روز نصب و آّب بندی می شود.

۵- مقاومت بالا در مقابل رطوبت

مسئله عایق بودن مصالح در ساخت استخر بسیار حائز اهمیت است. از آنجایی که تمام مشکلات استخرهایی که مخروب شده‌اند ناشی از عدم عایق بندی مناسب و یا نامرغوب بودن مواد عایق بوده، در استخرهای شیشه ای پنل های شیشه ای با مواد پلیمری آبندی شده و صددرصد در مقابل رطوبت عایق می باشد. همچنین نگین شرق بعد از نصب و تست آب بندی، تا یک سال هر گونه نشتی رطوبت و نفوذپذیری آب را ضمانت می کند.

۶- نظافت بسیار آسان

یکی دیگر از مزایای فوق العاده استفاده از شیشه در استخر این است که بسیار آسان تمیز می شود. شما می توانید به راحتی و با ساده ترین مواد شوینده جداره شیشه ای شفاف و درخشان داشته باشید

۷-ابزار آموزشی

 ورزش شنا یکی از محبوب ترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است. شنا ورزشی است که از سن نوزادی تا سن کهنسالی میتوان آن را انجام داد. فردی که شنا می کند نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می کند بلکه در اثر شنا کردن قابلیتهای جسمانی خود را افزایش می دهد. استخر شیشه ای یک ابزار بسیار مناسب برای آموزش به مبتدیان می باشد. در این گونه استخرها افراد میتوانند در زوایای مختلفی نوع شنا را تماشا کنند و مربیان نیز دیگر نگرانی برای غرق شدن مبتدیان نداشته باشند.

۸- بهترین گزینه آب درمانی

استفاده از آب برای درمان مفاصل، درد های سیاتیکی و تقویت عضلات از سالهای بسیار دور توسط ایرانی ها، یونانیان، مصریان و ژاپنی ها مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه نیز بسیاری از پزشکان به بیماران خود هیدروتراپی و یا آب درمانی را پیشنهاد می کنند. استخر شیشه ای این امکان را به پزشکان می دهد تا از نزدیک شاهد درمان بیماران خود باشند و از روند رشد عضلات، درست راه رفتن و اصلاح هرگونه فعالیت در آب مطلع شوند.

۹-هزینه اجرا

جهت طراحی و ساخت استخر شیشه ای  با شماره ۰۵۱۳۷۱۲۳۶۵۴ نماس بگیرید.

شماره  توجه به مقدار زمان نصب و اجرا و همچنین وزن این مصالح با موارد مشابه دیگر و همچنین نگهداری و نظافت این متریال می توان آن را از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه دانست.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.