نگین شرق

۰۵۱۳-۷۱۲۳۶۵۴

درب و پنجره upvc مازندران

پنجره upvc یا ترمال بریک چیست؟

پنجره آلومینیومی همانطور که از نامش پیداست، از آلومینیوم ساخته شده است. یعنی فریم اصلی و استراکچر نگهدارنده آن کلا از آلومینیوم است. در کل پنجره های دوجداره UPVC‌ و ترمال بریک در جنس سازه و نحوه اتصال و اجزا با هم تفاوت عمیقی دارند.

نام دیگر این پنجره ها، ترمال بریک است. thermal break به معنی شکست حرارتی است. اما چرا ؟؟

آلومینیوم رسانای حرارتی خوبی است و به همین دلیل برای جلوگیری از انتقال حرارت توسط آلومینیوم از تکنولوژی خاصی در این پنجره ها استفاده شده است که مانع این کار می شود. این پنجره ها علاوه بر سبکی ، نمای زیبایی را به ساختمان می دهند. به همین دلیل شاهد استفاده گسترده از این پنجره ها در نمای بیرونی ساختمان ها هستم. در ادامه در مورد ساختار و اجزای ترمال بریک و نحوه عایق بندی آن بیشتر توضیح می دهیم.

شرکت نگین شرق مشاور و مجری پنجره پانورما – گیوتینی ،درب و پنجره upvc ، درب و پنجره ترمال بریک مشهد  ، درب و پنجره ترمال بریک مازندران و درب و پنجره upvc مازندران است. 

 

اجزای تشکیل دهنده یک پنجره آلومینیومی

هسته مرکزی و مهمترین بخش پنجره های آلومینیومی، قسمت لاستیکی آن است. در صورتی که این بخش نباشد، ترمال بریک معنایی نخواهد داشت. در ادامه هنگام بررسی قسمت های مختلف این پنجره مدرن به شما می گوییم چرا لاستیک های EPDM‌ در این پنجره مهم هستند. اجزای اصلی پنجره شامل موارد زیر است:

فریم اصلی : فریم اصلی از جنس آلومینیوم است که وظیفه آن حفظ استحکام سازه و نگهداشتن پنجره است. علاوه بر این وظیفه انتقال و خروج آب باران و آبهای وارد شده به داخل پنجره را این قسمت بر عهده دارد.

لاستیک های EPDM: این بخش شامل ۲ قسمت است: لاستیک های نصب شده روی فریم اصلی و لاستیک های روی فریم متحرک پنجره.

وظیفه این لاستیک ها این استکه از برخورد مستقیم آلومینیوم هنگام بسته شدن پنجره جلوگیری کند.چرا؟

گفتیم که آلومینیوم یک رسانای حرارتی خوب است و در اثر تماس مستقیم با بخش های دیگر، حرارت را به سرعت منتقل می کند. برای جلوگیری از این اتفاق از لاستیک های EPDM‌ که یک لاستیک عایق حرارتی است استفاده می شود. این لاستیک ها در لبه های فریم اصلی و فریم متحرک نصب می شوند تا از برخورد مستقیم قسمت های مختلف جلوگیری کند. به همین دلیل به این پنجره ها، ترمال بریک می گویند.

در ربطه با درب و پنجره upvc مازندران گر مشاوره و یا سوال دارید می توانید با شماره تلفن  ۰۹۱۵۵۱۱۹۴۹۷ تماس حاصل فرمایید .

بسته به اینکه در چه منطقه ­ای هستید، می توانید از پنجره آلومینیومی ترمال بریک استفاده کنید.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

نوارهای پلی آمید (موانع حرارتی) در پنجره‌های با قاب آلومینیومی،به شدت قابلیت عایق بودن آنها را ارتقاء می­دهد.

از پلی آمید در میان قاب استفاده می­شود، تا مانع حرارتی ایجاد شود و جریان حرارت کاهش یابد.
پنجره ­های آلومینیومی ترمال بریک مجتمع پیمان با این مانع حرارتی تجهیز شده­ اند و در نتیجه از بهره ­وری انرژی بالاتری را برخوردارند.

مزایای استفاده از پنجره های دوجداره آلومینیومی

۱-از نظر مقاومت در برابر رطوبت، درب آلومینیومی قابل رقابت با فولاد ضد زنگ و یا فایبر گلاس است.
۲-اکثر فریم های آلومینیومی با پوششی از اکسید در خرده فروشی ها به فروش میرسند.
۳-درب آلومینیومی انتخابی ایده آل برای درهای بیرونی است که باید در برابر شرایط آب و هوایی خارجی مقاومت کنند.
۴-چارچوب درب های چوبی در مقابل رطوبت ایمن نیست و درب فلزی نیز دچار خش و خوردگی می شود.
۵-قدرت بیشتر پنجره آلومینیومی
۶-نصب آسانتر پنجره آلومینیومی
۷-حفظ و نگهداری راحت تر پنجره آلومینیومی
۸-نگهداری و حفاظت از درب آلومینیوم راحت تر است.
۹-چنین فریمهایی را می توان به طور مرتب با اسفنج مرطوب پاک کرد.
۱۰-معمولا نیازی به نقاشی های منظم و یا رنگ آمیزی برای حفظ ظاهر سطح آلومینیوم وجود ندارد.

عملکرد گرمایی پنجره های دوجداره آلومینیومی

پنجره­ های آلومینیومی ترمال بریک با عملکرد سطح بالا از این قابلیت برخوردارند که الزامات استاندارد بهره­ وری انرژی را برآورده کنند یا حتی از سطح استاندارد نیز فراتر عمل کنند.

در و پنجره­ های آلومینیومی به راحتی می­توانند تا ۶۰ درصد عمل جذب یا دفع حرارتی بهبود ببخشند .
از این لحاظ با در و پنجره‌های گران­قیمت ­تر چوبی و پنجره های یو پی­ وی­ سی (UPVC) رقابت می­کنند.

کاهش انتشار گازهای گل خانه ­ای

طول عمر ساختمان نیز به لحاظ انرژی،در مقایسه با انرژی ورودی اولیه،تا بیش از ۱۰۰ برابر صرفه­ جویی می­شود.

برای خانه ­هایی که گرمایش به صورت الکتریکی در آنها انجام می­شود، یا خانه ­هایی که در اقلیم ­های گرم، سرمایش آنها به صورت الکتریکی صورت می­گیرد، قریب به ۳۰۰ برابر صرفه­ جویی انجام می­شود.

برای نمونه در مورد میزان میانگین گاز برای گرم شدن خانه ­ای در ملبورن، استفاده از پنجره­ های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک باعث می­شود تا تنها در سال اول استفاده از این پنجره‌ها، میزان معادل CO2تا سه برابر در مقایسه با تولید قاب­ های آلومینومی نرمال بیشتر صرفه ­جویی شود.

انواع پنجره ترمال بریک

  • آلومینیوم ساده (Normal)
  • آلومینیوم ترمال بریک (Thermal Break)
  • چوب آلومینیوم (ALU Wood)

امروزه استفاده از فریم های الومینیومی به علت شکل پذیری بالا و سبکی متداول شده است چرا که با افزوده شدن تعداد شیشه های موجود، لازم است به طریقی وزن ساختمان را کاهش دهیم و لذا در این مقوله آلومینیوم فلز مناسبی به نظر می رسد.

همچنین استفاده از پرده کرکره های عایق در فصول سرد باعث محدودیت در تلفات انرژی بالاخص در هنگام شب خواهد شد.

علاوه بر ان تنوع وزیبایی یک سیستم پوشش ورنگ آمیزی یعنی آنادایز تنها در الومینیوم قابل استحصال است.

سیستم پنجره های الومینیوم با برخورداری از تنوع زیاد در فرم، رنگ و گستردگی استفاده از یراق آلات و تنوع بازشو، نیازهای صنعت ساختمان را برآورده ساخته است.

در سیستم پنجره های ترمال بریک (Thermal Break) ارتباط سطح بیرونی با سطح داخل پنجره توسط یک لایه پلی آمید بعنوان عایق حرارتی از یکدیگر جدا گردیده است.

پنجره الومینیومی دارای ضخامت و فریم های گوناگونی هستند که با توجه به نیروهای وارده از وزن شیشه به فریم و نیروهای وارده در اثر باز و بسته نمودن لنگه بازشو، نوع پروفیل های مصرفی بر اساس استاندارد تعیین می گردد.

ابتدا پروفیل ها و قطعات در بسته های خاص قرار می گیرند، سپس این بسته ها بوسیله جرثقیل وارد وان های مختلف شده و پس از طی زمان مشخص غوطه وری در هر یک مواد وان بعدی منتقل میگردند تا عملیات زیرسازی کامل شود. پروفیل ها پس از خشک شدن آماده رنگ پذیری میباشند.

از حمام های کروماته برا ی شستشوی شاخه های الومینیومی قبل از آستر کاری و رنگ زدن استفاده می شود.

از لعاب های آکرلیکی و پلی استری برای رنگ کردن شاخه های آلومینیومی و بدون روکش استفاده می شود.

نمایشگر ویدیو

پنجره دوجداره آلومینیومی یا UPVC‌ ؟ کدام بهتر است؟

از گذشته تا به امروز پنجره ها در معماری ساختمان تاثیر زیادی داشته اند و برای منظور تامین گرما و البته حفظ دمای داخلی خانه ها استفاده می شد. با گذشت زمان حفظ انرژی و جلوگیری از هدر رفت آن به یک مساله مهم و ضروری در زندگی روزمره ما انسان ها تبدیل شد و این ضرورت، تاثیرش را بر روی ساختمان و نمای آن گذاشته است. تا جایی که امروزه دیگر نمی بینیم که کشی از درب و پنجره های چوبی و آهنی در ساختمان استفاده کند. در این مقاله می خواهم در مورد جایگزین های پنجره های قدیمی ، یعنی پنجره های UPVC و آلومینیومی یا ترمال بریک صحبت کنم و مزایا و معایب هر کدام را به دقت بررسی کنیم.

قبل از هر چیز بهتره اول با جنس و ساختار این دو پنجره مدرن بیشتر آشنا بشیم. کاربردهای آنها را بدانیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم که برای چه ساختمان هایی و با چه ویژگی های ابعادی، کدام پنجره بهتر است.

پنجره دوجداره UPVC چیست ؟

UPVC یا PVCU نوعی پلاستیک است و مخفف پلی وینیل کلرید (unplasticised polyvinyl chloride) است. این پلاستیک در واقع یک پلاستیک سخت شده است که انعطاف بسیار بالایی دارد. به همین دلیل در صنایع درب و پنجره سازی و صنعت لوله کاربرد بسیاری دارد.

حالا می دانیم جنس بدنه این سازه مستحکم از چیست، اما چطور از این ماده برای ساخت پنجره استفاده می شود؟ در ادامه به ساختمان کلی این پنجره پلاستیکی می پردازیم.

اجزای پنجره دوجداره UPVC چیست ؟

پنجره های دو جداره یک فریم ثابت از جنس پلاستیک (UPVC) دارد که قسمت متحرک یا لنگه های پنجره روی آن سوار هستند. این قسمت ۲ وظیفه مهم دارد: حفظ استحکام پنجره و انتقال و خروج آب از پنجره .

قسمت متحرک پنجره شامل تعدادی شیشه ( مثلا شیشه ۲ جداره،دو عدد شیشه دارد و ۳ جداره ،۳ تا شیشه) است.فریم یا قابی که پنجره ها در آن قرار میگیرند اجزای مختلفی دارد که به این صورت هستند:

درزگیرها (Rubber) : از جنس لاستیک EPDM هستند و وظیفه آنها جلوگیری از ورود آب (در اثر باران) و کاهش ضریب انتقال دما است.

شیشه ها ‌: ضخامت شیشه های موجود در پنجره از ۴ میلی متر شروع می شود و بسته به کاربرد پنجره می تواند تغییر کند.همچنین تعداد شیشه ها می تواند ۲، ۳ و حتی ۴ عدد باشد.

اسپیسر و رطوبت گیر (سیلیکاژل) : وظیفه اصلی این قسمت ایجاد عایق صوتی و حرارتی در پنجره است. عرض Spacer‌ از ۱۲ میلی متر شروع می شود و بسته به ضریب عایقی پنجره می تواند تغییر کند. (مثلا ۲۴ و ۳۶ میلی متر)

داخل اسپیسر از رطوبت گیر یا سیلیکاژل استفاده میشود تا رطوبت فضای داخل بین ۲ شیشه را به حداقل برساند.

گاز آرگون : گاز آرگون یک گاز بی بو و غیر آتش زا است که برای کاهش ضریب انتقال حرارت در پنجره استفاده می شود . علاوه بر این یک عایق صوتی خوب هم هست.

تا اینجا با ساختار کلی پنجره های دوجداره آشنا شدیم، حال بهتر است در مورد مزایا و کاربردهای این شیشه در ساختمان بیشتر بدانیم.

قسمت شیشه و اسپیسر:

این بخش هم همانند پنجره دوجداره UPVC است و شامل ۲ الی ۳ لایه شیشه، و در میان آن ها اسپیسر، سیلیکاژل و گاز آرگون می باشد.

این قسمت تنها قسمت مشترک بین پنجره دوجداره UPVC و آلومینیومی است. تنها تفاوتی که ممکن است وجود داشته باشد، عرض اسپیسر و یا قطر شیشه است که می تواند بر اساس نیاز تغییر کند.

مزایا و معایب پنجره دوجداره آلومینیومی یا ترمال بریک

آلومینیوم سبک تر از  UPVC‌است و به راحتی نصب می شود.

نسبت به سایر قاب های پنجره مانند چوبی و فلزی ارزان تر است. (اما از UPVC نه)

استحکام آنها از UPVC‌ بیشتر است و در اثر ضربه (نیروی خارجی) و حتی گذر زمان؛ دفرمه و کج نمی شوند.

دوام و طول عمر آن نسبت به UPVC بیشتر است و می تواند تا ۳۰ سال کارایی خود را حفظ کند.

تعمیر و نگهداری آن آسان است و برای تمیز کردن آن فقط به سک دستمال پارچه ای نیاز است و می توانید در بازه ۲ الی ۴ ماهه تمیز شوند.

نمای خارجی و داخلی آن بسیار عالی است و از این حیث می تواند به نمای ساختمان و حتی دکوراسیون داخلی کمک کند.

طیف رنگی گسترده ای دارد و می تواند در طرح ها و رنگ های متنوع تولید شود.

عایق گرمایی بهتری نسبت به سایر قاب ها هستند و می تواند میزان اتلاف انرژی را تا ۶۰ درصد کاهش دهند.

آلومینیوم کاملا قابل بازیافت و غیر سمی است و برای محیط زیست هیچ مشکلی نخواهد داشت.

معایب :

هزینه آن برای رنگ های سفارشی گران است زیرا برای رنگ کردن آن باید از تکنولوژی آنودایز استفاده شود که هزینه بر است.

سخن آخر :

حالا تفاوت و شباهت های هر دو نوع پنجره آلومینیومی و UPVC‌ را می دانیم و به مزایا و معایب آن واقفیم. اینکه پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا UPVC بستگی به خواست و نیاز شما و منطقه اقلیمی شما دارد. شما با پرداخت هزینه بیشتر می توانید ترمال بریک را انتخاب کنید و میزان اتلاف انرژی را تا ۶۰ درصد کاهش دهید. یا می توانید با هزینه ای نسبتا کمتر، UPVC را انتخاب کنید که آن هم مزایا و معایب خودش را دارد. اگر از پنجره های UPVC‌ و آلومینیومی استفاده می کنید، نظر خودتان را راجع به آن ها و مزیت های آن با ما در میان بگذارید.

عملکرد سیستم لیفت اسلاید ترمال بریک

[ot_faqs title=”چطور پنجره سفارش بدهیم و استعلام قیمت بگیریم ؟”]ابتدا کافیست ،فقط از فضایی که می خواهید پنجره ای را اجرا کنید ،برای ما عکس و ابعاد حدودی شیشه(یا لیست آیتم ) را در واتساپ برای ما ارسال کنید.

سپس با توجه به عکس فرستاده شده و ابعاد داده شده ،تخمینی از هزینه شیشه و قیمت درب و پنجره ترمال بریک بر اساس لیست قیمت کارخانه ، برایتان ارسال می کنیم.

در صورت توافق ،شرکت اقدام به تولید و برش شیشه ها می نماید و در اسرع وقت برای شما ارسال می شود[/ot_faqs][ot_faqs title=”چطور مشاوره رایگان برای خرید پنجره بگیریم ؟”]ابتدا کافیست ،فقط از فضایی که می خواهید پنجره ای را اجرا کنید ،برای ما عکس و ابعاد حدودی شیشه(یا لیست آیتم ) را در واتساپ برای ما ارسال کنید.
در صورتی که در رابطه با قیمت پنجره upvc بریک مازندران سوال یا درخواستی دارید می توانید با گروه صنعتی نگین شرق و با شماره تلفن  ۰۹۱۵۵۱۱۹۴۹۷ تماس حاصل فرمایید یا به صفحه قیمت درب و پنجره upvc مراجعه کنید.

[/ot_faqs][ot_faqs title=”اهمیت تیغه های پلی آمید میدانید چیست ؟؟”]این تیغه ها یک گزینه بسیار مناسب برای دو جداره کردن پروفیل های آلومینیومی می باشد. پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارتهای بالا ،در برابر مواد شیمیایی ، آب و اشعه یو وی حفظ می کند و همچنین قابل بازیافت می باشد و جز مواد دوستدار محیط زیست می باشد.

تیغه های پلی آمید تشکیل شده است از پلی آمید ۶٫۶ با ۲۵% فایبر گلاس که ضریب انتقال حرارتی آن برابر با ۰٫۳ W/m*k می باشد و اتلاف انرژی از طریق بدنه پنجره آلومینیوم را تا حد زیادی کاهش می دهد. تیغه های پلی آمید درجه حرارت ۲۵۰ تا ۴۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل می کند و محدودیتی از نظر دفرمه شدن طی اجرای عملیات رنگ های کوره ای را ندارد[/ot_faqs][ot_faqs title=”انواع پنجره ترمال بریک چیست ؟”]آلومینیوم ساده (Normal)
آلومینیوم ترمال بریک (Thermal Break)
چوب آلومینیوم (ALU Wood)[/ot_faqs]

مطالب زیر را حتما بخوانید