درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از پرکاربردترین محصولات درب شیشه ای ، درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. یکی از مهمترین قسمت های درب اتوماتیک شیشه ای ، اپراتور درب شیشه ای می باشد. بیشترین قیمت درب شیشه ای مربوط به اپراتور درب شیشه ای است.

اجزای مختلف درب شیشه ای

 • اپراتور شامل اجزایی چون موتور  قفل برقی ، باتری ، استابلایزر مرکز کنترل و یا منبع تغذیه است.
 • شیشه سکوریت با ضخامت ها ، رنگ های متفاوت وکاور استیل یا آلومینیوم بسته به انتخاب کارفرما و نمای ساختمان انتخاب می شود.
 • کاور پشت دهنه

مهمترین جزء درب اتوماتیک، اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای است که بسته به کیفیت آن با قیمت های متفاوتی در بازار موجود است و بیشترین قیمت درب اتوماتیک شیشه ای مربوط به اپراتور آن است. درب های اتوماتیک شیشه ای با طراحی چشم نواز و قاب های جذاب امروزه مهمان ما در بسیاری از محیط ها است. این درب ها دارای طراحی منحصر به فرد ، سهولت در تردد ، عایق بندی صدا ، عایق بندی حرارت ، بهداشت محیط و … مهم است.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای

انواع درب شیشه ای را می توان بده دو دسته کلی تقسیم می شود:

 1. درب اتوماتیک شیشه ای کشویی
 2. درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

درب شیشه ای برقی

در مکان های پر تردد استفاده از درب شیشه ای برقی جهت حفظ امنیت می باشد و جهت کاهش مصرف انرژی از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده می شود. درب اتوماتیک از یک سمت توسط چشمی درب شیشه ای برقی ، باز می شود و از سمت دیگر توسط رمز یا زنگ زدن درب باز می شود.

درب کشویی شیشه ای

درب کشویی شیشه ای هم به صورت اتوماتیک و هم به صورت دستی باز و بسته می شود. درب کشویی شیشه ای دارای ریلی است که می تواند با فریم لس اجرا شود و هم  با فریم اجرا شود. که این موضوع بر قیمت درب کشویی شیشه ای تاثیرگذار است.

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی یکی از متداول ترین نوع درب اتوماتیک شیشه ای که بیشترین طرفدار را امروزه دارد. این نوع درب از مدل درب اتوماتیک کشویی یا اسلایدینگ است که توسط حسگری که در بالای نصب شده است ورود و خروج افراد را کنترل می کند و  جزو درب های خطی به حساب می آید .

درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ (ساده)

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی یکی از متداول ترین نوع درب اتوماتیک شیشه ای است که بیشترین طرفداران را امروزه دارد. این نوع درب از مدل درب اتوماتیک کشویی یا اسلایدینگ است که توسط حسگری که در بالای نصب شده است ورود و خروج افراد را کنترل می کند و  جزو درب های خطی به حساب می آید .این نوع از درب را به ابعاد مختلف برش داده و جنس شیشه ها از جنس شیشه نشکن است و با قطر ۱۰ میلی متر می باشد و در رنگهای گونگون وجود دارد که نسبت به محیط متفاوت است.

درب های اتوماتیک شیشه ای دارای ۴لنگه می باشد، ۲ لنگه که در طرفین قرار دارد و دو لنگه دیگر برای باز و بسته شدن در قسمت وسط قرار دارند و با تشخیص توسط حس گرها به طرفین باز می شود و ورودی نفررو باز می شود.

ورودی درب شیشه ای خطی یا کشویی  می تواند به عرض ۰.۶ تا ۳.۹ متر باشد . ارتفاع هم می تواند به طور معمول ۲.۲۰ متر باشد.

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

در معابری که عرض ورودی کم نیاز دارند و یا عرض ورودی بزرگتر نیاز دارند از درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی استفاده می شود تفاوت درب شیشه ای تلسکوپی با دیگر درب های شیشه ای تلسکوپی در شکل ظاهری و فرمت عملکرد آن است. درب اتومات شیشه ای تلسکوپی از ۳ تا ۶ لت تشکیل می شود. در مدل ۳ لت یکی از لت ها در سمت راست یا چپ به صورت ثابت قرار می گیرد و ۲ لت دیگر که متحرک هستند بر روی آن لت ثابت قرار می گیرند.

برای دربهای ۶ لت می توان از ۷۰ درصد فضا استفاده نمود در صورتی که در مدل درب اتوماتیک شیشه ای ساده تنها ۵۰ درصد از فضا را میشود استفاده نمود. در این مدل شیوه و عملکرد درب ها مانند درب شیشه ای اتوماتیک مدل ۳ لت است با این تفات که درب ها به به جای حرکت به وسط به طرفین باز می شوند.

درب اتوماتیک شیشه ای منحنی (کرو)

یکی از زیباترین اپراتورها  درب های اتوماتیک شیشه ای می باشد که برای مکان هایی که دارای معماری خاصی هستند بیشتر استفاده می شود. درب شیشه ای منحنی همانند دیگر اپراتورها نیز شامل طرح های متنوعی می باشد. درب شیشه ای منحنی دارای دو لت متحرک و دو لت ثابت می باشد که شبیه درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ عمل میکند اما در امتداد یک منحنی حرکت میکند و نوع دیگر آن به این صورت است که فقط دو لت متحرک نصب می شود که بدلیل مسایل زیبایی و امنیت بیشتر بهتر است که از نوع اول استفاده شود.

درب اتوماتیک شیشه ای گردان

طراحی این درب به گونه ای می باشد که در عین زیبایی که دارد. درب ها در این درب به صورت مدور باز می شوند . برای چرخش لت های درب ، درب ها به صورت مدور باز می شود. از درب های گردان شیشه ای برای ورودی هتل ها ، پاساژها و مراکز اداری ،مراکز درمانی و برای اماکنی که اختلاف دمای داخل و خارج مجموعه زیاد است مورد استفاده قرار می گیرد.

درب شیشه ای اتوماتیک گردان باعث بهینه سازی انرژی و امنیت زیاد می شود و از دیگر مزایای این درب ها این است که بتوان ورود و خروج همزمان انجام شود . این درب ها به صورت ۳ یا ۴ پنل در ابعاد مختلفی ساخته می شوند. درب اتوماتیک بدون فریم و تمام شیشه به صورت گردان قابلیت خروج اضطراری و به صورت درب اتوماتیک گردان ترکیبی نیز ساخته می شوند.

 مزایای درب اتوماتیک شیشه ای

 • درب های اتوماتیک شیشه ای توسط یک ریموت باز و بسته می شوند و یا با یک دکمه باز و بسته می شوند و به راحتی باز و بسته می شوند از مهمترین مزیت های این درب ها راحتی استفاده از درب در باز و بسته کردن درب است .
 • امنیت از مهمترین مزایای درب های اتوماتیک شیشه ای است.
 • این درب ها با استفاده ا ز فریم آلومینیومی و یا استیل و شیشه می تواند در انواع ساختمان اداری و مسکونی ،  فروشگاه ها ، بانک ها ، هتل ها و رستوران ها و غیره استفاده شود.
 • استفاده از این درب ها به طور چشم گیری از هدر رفتن انرژس گرمایی و سرمایی جلوگیری می کند.
 • به دلیل استفاده از درزگیر پلاستیکی و مویی بین فریم ها از ورود هر گونه حشره و گرد و خاک و سر و صدا به داخل جلوگیری می کند.
 • عدم وجود دستگیره در این درب های اتوماتیک شیشه ای، مانع انتقال ویروس ها و میکروبها و بیماری های واگیردار به داخل ساختمان می شود.این مورد در محیط های بیمارستانی و آزمایشگاهی که امکان انتقال بیماری و میکروب زیاد است بسیار حایز اهمیت است.
 • سازگار بودن با هرگونه دکوراسیون و کنترل تردد وعبور و مرور
 • کاهش انتقال صدا به داخل ساختمان

 اجزای مختلف درب شیشه ای

 • مرکز کنترل (تابلوی فرمان)
 • مولد ( تولید کننده ) نیروی حرکتی مثل جک، بازوها و موتور
 • چشمی ها یا چراغ های مادون قرمز
 • قفل مکانیکی
 • فلاشر
 • پایه ها
 • میکرو سوئیچ
 • قفل برقی
 • ریموت کنترل یا کنترل از راه دور

عملکرد در شیشه ای اتوماتیک

 • ابتدا برق وارد منبع تغدیه دستگاه می شود.
 • برق وارد شده در منبع تغذیه به برق ۲۴ ولت کاهش می یابد.
 • عملکرد موتور و قفل برقی بر اساس اطلاعات دریافتی از رادارها و سایر سنسورها می باشد.
 • درصورتی که سنسورها فرد و یا جسمی را تشخیص دهند. موتور فرمان به مدار فرمان دستور می دهند و نیروی حاصل از موتور به به کمک تسمه انتقال قدرت به هنگرها منتقل می شود.

هنگرها نیز که وظیفه ی نگهداری لت های متحرک را بر عهده دارند بر روی ریل تعبیه شده در شاسی به صورت کشویی حرکت کرده و در نتیجه درب اتوماتیک شیشه ای باز می شود . تمامی تجهیزات فوق الذکر درون شاسی درب اتوماتیک قرار گرفته و یک پوشش آلومینیومی با عنوان کاور بر روی آن قرار می گیرد .

اپراتور درب شیشه ای

اپراتور درب اتوماتیک اصلی ترین قسمت درب شیشه ای اپراتور درب اتوماتیک میشود و شامل: موتور، باطری و سایر اجزاء میشود و مغز درب است که هر چه  کیفیت آن بهتر باشد قیمت درب شیشه ای اتوماتیک بیشتر است. درب های اتوماتیک شیشه ای دارای قسمت های گوناگونی از جمله : شیشه ،  اپراتورو فریم هستند که معمولا شیشه ی بکار رفته در این دربها هم میتواند از جنس شیشه سکوریت باسد و هم با توجه به شرایط مکان نصب از شیشه ضدگلوله استفاده نمود.

انواع اپراتور درب اتوماتیک

سه اپراتور درب اتوماتیک رایج و محبوب در ایران استفاده میشوند که دارای شاسی و هانگر متفاوتی از همدیگر هستند به همین دلیل قیمت های متفاوتی نیز دارند.

این سه اپراتور عبارتند از: اپراتور لابل ، اپراتور سی ثه و اپراتور رکورد.

قطعات تشکیل دهنده اپراتورها

 • موتور
 • میکرو کامپیوتر
 • تسمه
 • دسک
 • باطری

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای با توجه به یراق آلات مورد استفاده و همچنین فریم مورد استفاده ، اپراتور مورد استفاده ،جنس شیشه سکوریت و یا شیشه ضدگلوله متفات است.
درصورتی که در رابطه با قیمت درب اتوماتیک شیشه ای سوال یا درخواستی دارید می توانید با گروه صنعتی نگین شرق و با شماره تلفن  ۰۵۱۳۷۱۲۳۶۵۴ خانم ریحانی  تماس حاصل فرمایید.

اغلب درب اتوماتیک شیشه ای را در ورودی های مراکز خرید ، مکانهای عمومی، بانکها ، بیمارستانها و … مشاهده می کنید.

موارد مصرف درب اتوماتیک شیشه ای

– زمانی که نیاز است افراد با نزدیک شدن به در ، در به طور خودکار باز شود.

– در زمان تردد افراد و خارج شدن کامل آنها از ورودی در کاملا باز بماند.

– زمانی که راه رو خالی شد در اتوماتیک به طور خودکار سریعا در کوتاهترین زمان بسته شود.

درب های اتوماتیک معمولا مجهر به یک موتور می باشند که داخل آن ریل موجود است که در داخل یک کاور قرار گرفته است تا مانع از له شدن یا آسیب دیدن به وسیله افراد شود. سیستم های کنترلی نیز به وسیله سوییچ با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

 روش کار مرسوم درب های اتوماتیک

زمانی که کسی وارد محدوده دید چشمی درهای اتوماتیک میشود یکی از سنسورهای حرکتی B1 یا B2 وارد عمل میشود و دستور بازکردن در را به وسیله K1 صادر میکند.

بغد از خروج از منطقه دید چشمی درب اتوماتیک یا بعد از گذشت چند ثانیه K4 قادر به بستن در بصورت خودکار می باشد.

_ سیستم کنترل درها با استفاده از IDEC هوشمند

IDEC میتواند سیکل بازو بست شدن در را بسیار ساده بکند. شما قثط نیاز به ایجاد ارتباط بین سنسورهای حرکتی ،کلید محدود کننده، منبع برق را با IDEC دارید.

– سیستم کنترل در با مدار سیمی FL1D-H12RCC

اجزا، دستگاه

منبع کلید اصلی (بازکردن) K1

منبع کلید اصلی (بستن) K2

محدوده بسته شدن S1

محدوده باز شدن S2

سنسور حرکتی مادون قرمز واقع در بیرون B1

سنسور حرکتی واقع در داخل B2

درب اتوماتیک شیشه ای لابل LABEL MARVEL 75

موتور : موتور ساخت شرکت لابل و محصول کشور ایتالیا

عرض بازشو : برای درب تک لنگه کشویی ۳۰۰۰- ۷۰۰ میلی متر و برای دو لنگه کشویی ۳۰۰۰- ۹۰۰ میلی متر
حداکثر وزن درب ها : برای درب تک لنگه کشویی Kg 100 و برای دو لنگه کشویی Kg 75 + 75
سرعت باز شدن : برای درب تک لنگه و دو لنگه کشویی m/s 0.6
سرعت بسته شدن : برای درب تک لنگه و دو لنگه کشویی m/s 0.5
ابعاد H*P : برای درب تک لنگه و دو لنگه کشویی mm150*120
زمان باز ماندن : برای درب تک لنگه و دو لنگه کشویی ، حداکثر ۲۰ ثانیه
دمای کاری : برای درب تک لنگه و دو لنگه کشویی از ۲۰- تا ۵۰+ درجه سانتی گراد
درجه استاندارد حفاظتی :IP22
حداکثر طول افقی : برای درب تک لنگه و دو لنگه کشویی mm 6000

نقد و بررسی :

موتور : دارای موتور طراح دانکر ساخت کمپانی لابل ایتالیا و دارای سیستم encoder

مشخصات جعبه کنترل : مدار فرمانی که در این مدل از اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای(marvel75) استفاده شده کاملا هوشمند و دارای عیب یاب میکروپروسسوری و بدون نیاز به استاپلایزر(مدار الکترونیکی این سیستم به گونه ای طراحی شده است که به صورت خودکار از نواسانات برقی جلوگیری می کند) ، این مدل درب اتوماتیک از شارژر پیشرفته برای شارژ باطری پشتیبان یا باطری کارکرد بکار گرفته شده در سیستم استفاده می کند.

سنسورهای چشمی سیستم : سنسورهای چشمی استفاده شده در اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای لابل مدل marvel75 ساخت خود کمپانی LABEL ایتالیا می باشند و با تکنولوژی سنسورهای چشمی ماکروویو BEA بلژیک برابری می کنند.

قطعات قابل افزایش (options) : باطری بکاپ ، قفل برقی، باطری کارکرد .

مشخصات برند:

شرکت تولید کننده درب اتوماتیک لابل تقریبا ۳۰ سال پیش به عنوان یک آزمایشگاه الکترونیک، فعالیت خود را آغاز کرد و سریعا آزمایشگاه خود را تبدیل به یک تولید کننده لوازم الکترونیک اتوماتیکی کردند و بعد تبدیل به یکی از شناخته شده ترین و معروف ترین تولید کننده نخستین رادیو کنترلی جیبی شدند.

شرکت لابل ،تحقیقات خود را در بازارهای جدید انجام داد و در تلاش بودند که برند خود را فراتر از مرزهای ایتالیا معرفی کنند تا اینکه بتوانند تعداد شرکت های وابسته به خود و محبوبیت برند خود را در داخل و خارج ایتالیا، افزایش دهند.

با شروع سال ۲۰۰۰ و زمانی که شرکت لابل توانست بازخورد تکنیکی و تجاری عالی را در درب اتوماتیک کسب نمایند، یک مسیر جدیدی را شروع کردند و قاطعانه تصمیم گرفتند که سری محصولات خود را تکمیل نمایند.

این شرکت، توانست با تولید محصولات جدید سریعا خود را در بازار اروپا به عنوان یک کالا با کیفیت و معتبر خود را معرفی نماید.در نهایت درب های اتوماتیک ایتالیایی ،توانستند با دیگر برند های اروپایی به رقابت بپردازند و خود را به سطح آنها برسانند.
در سال ۲۰۰۴،این شرکت توانست گواهینامه ISO را از موسسه TUV کسب نماید.تمامی محصولات در در مقر شرکت در پارما، طراحی و تولید و تست شده اند و تمام فازهای مراحل تولید، توسط خود شرکت مدیریت شده است.شرکت تولید کننده دربهای اتوماتیک لابل تنها شرکتی در ایتالیا است که ادعا مالکیت کامل درب های اتوماتیک را از مرحله تولید تا نصب مستقیم در خود کشور ایتالیا دارد.امروزه تمامی مکان ها اعم از بیمارستان ها، فروشگاه ها، فرودگاه ها، بانکها و غیره نیازمند درب اتوماتیک می باشند.برای همین حمایت گسترده در کشور و رشد حضور آنها در بازارهای بین المللی، آنها قادر ساخته است که بتوانند با اعتماد به نفس کامل و رضایت به ماموریت و کار خود ادامه دهند.

نگین شرق

اعتماد و کیفیت بالا

دو اصل در خرید از نگین شرق