نگین شرق

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از پرکاربردترین محصولات درب شیشه ای ، درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. یکی از مهمترین قسمت های درب اتوماتیک شیشه ای ، اپراتور درب شیشه ای می باشد. بیشترین قیمت درب شیشه ای مربوط به اپراتور درب شیشه ای است.

اجزای مختلف درب شیشه ای

 • اپراتور شامل اجزایی چون موتور  قفل برقی ، باتری ، استابلایزر مرکز کنترل و یا منبع تغذیه است.
 • شیشه سکوریت با ضخامت ها ، رنگ های متفاوت وکاور استیل یا آلومینیوم بسته به انتخاب کارفرما و نمای ساختمان انتخاب می شود.
 • کاور پشت دهنه

مهمترین جزء درب اتوماتیک، اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای است که بسته به کیفیت آن با قیمت های متفاوتی در بازار موجود است و بیشترین قیمت درب اتوماتیک شیشه ای مربوط به اپراتور آن است. درب های اتوماتیک شیشه ای با طراحی چشم نواز و قاب های جذاب امروزه مهمان ما در بسیاری از محیط ها است. این درب ها دارای طراحی منحصر به فرد ، سهولت در تردد ، عایق بندی صدا ، عایق بندی حرارت ، بهداشت محیط و … مهم است.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای

انواع درب شیشه ای را می توان بده دو دسته کلی تقسیم می شود:

 1. درب اتوماتیک شیشه ای کشویی
 2. درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

درب شیشه ای برقی

در مکان های پر تردد استفاده از درب شیشه ای برقی جهت حفظ امنیت می باشد و جهت کاهش مصرف انرژی از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده می شود. درب اتوماتیک از یک سمت توسط چشمی درب شیشه ای برقی ، باز می شود و از سمت دیگر توسط رمز یا زنگ زدن درب باز می شود.

درب کشویی شیشه ای

درب کشویی شیشه ای هم به صورت اتوماتیک و هم به صورت دستی باز و بسته می شود. درب کشویی شیشه ای دارای ریلی است که می تواند با فریم لس اجرا شود و هم  با فریم اجرا شود. که این موضوع بر قیمت درب کشویی شیشه ای تاثیرگذار است.

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی یکی از متداول ترین نوع درب اتوماتیک شیشه ای که بیشترین طرفدار را امروزه دارد. این نوع درب از مدل درب اتوماتیک کشویی یا اسلایدینگ است که توسط حسگری که در بالای نصب شده است ورود و خروج افراد را کنترل می کند و  جزو درب های خطی به حساب می آید .

درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ (ساده)

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی یکی از متداول ترین نوع درب اتوماتیک شیشه ای است که بیشترین طرفداران را امروزه دارد. این نوع درب از مدل درب اتوماتیک کشویی یا اسلایدینگ است که توسط حسگری که در بالای نصب شده است ورود و خروج افراد را کنترل می کند و  جزو درب های خطی به حساب می آید .این نوع از درب را به ابعاد مختلف برش داده و جنس شیشه ها از جنس شیشه نشکن است و با قطر ۱۰ میلی متر می باشد و در رنگهای گونگون وجود دارد که نسبت به محیط متفاوت است.

درب های اتوماتیک شیشه ای دارای ۴لنگه می باشد، ۲ لنگه که در طرفین قرار دارد و دو لنگه دیگر برای باز و بسته شدن در قسمت وسط قرار دارند و با تشخیص توسط حس گرها به طرفین باز می شود و ورودی نفررو باز می شود.

ورودی درب شیشه ای خطی یا کشویی  می تواند به عرض ۰.۶ تا ۳.۹ متر باشد . ارتفاع هم می تواند به طور معمول ۲.۲۰ متر باشد.

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

در معابری که عرض ورودی کم نیاز دارند و یا عرض ورودی بزرگتر نیاز دارند از درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی استفاده می شود تفاوت درب شیشه ای تلسکوپی با دیگر درب های شیشه ای تلسکوپی در شکل ظاهری و فرمت عملکرد آن است. درب اتومات شیشه ای تلسکوپی از ۳ تا ۶ لت تشکیل می شود. در مدل ۳ لت یکی از لت ها در سمت راست یا چپ به صورت ثابت قرار می گیرد و ۲ لت دیگر که متحرک هستند بر روی آن لت ثابت قرار می گیرند.

برای دربهای ۶ لت می توان از ۷۰ درصد فضا استفاده نمود در صورتی که در مدل درب اتوماتیک شیشه ای ساده تنها ۵۰ درصد از فضا را میشود استفاده نمود. در این مدل شیوه و عملکرد درب ها مانند درب شیشه ای اتوماتیک مدل ۳ لت است با این تفات که درب ها به به جای حرکت به وسط به طرفین باز می شوند.

درب اتوماتیک شیشه ای منحنی (کرو)

یکی از زیباترین اپراتورها  درب های اتوماتیک شیشه ای می باشد که برای مکان هایی که دارای معماری خاصی هستند بیشتر استفاده می شود. درب شیشه ای منحنی همانند دیگر اپراتورها نیز شامل طرح های متنوعی می باشد. درب شیشه ای منحنی دارای دو لت متحرک و دو لت ثابت می باشد که شبیه درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ عمل میکند اما در امتداد یک منحنی حرکت میکند و نوع دیگر آن به این صورت است که فقط دو لت متحرک نصب می شود که بدلیل مسایل زیبایی و امنیت بیشتر بهتر است که از نوع اول استفاده شود.

درب اتوماتیک شیشه ای گردان

طراحی این درب به گونه ای می باشد که در عین زیبایی که دارد. درب ها در این درب به صورت مدور باز می شوند . برای چرخش لت های درب ، درب ها به صورت مدور باز می شود. از درب های گردان شیشه ای برای ورودی هتل ها ، پاساژها و مراکز اداری ،مراکز درمانی و برای اماکنی که اختلاف دمای داخل و خارج مجموعه زیاد است مورد استفاده قرار می گیرد.

درب شیشه ای اتوماتیک گردان باعث بهینه سازی انرژی و امنیت زیاد می شود و از دیگر مزایای این درب ها این است که بتوان ورود و خروج همزمان انجام شود . این درب ها به صورت ۳ یا ۴ پنل در ابعاد مختلفی ساخته می شوند. درب اتوماتیک بدون فریم و تمام شیشه به صورت گردان قابلیت خروج اضطراری و به صورت درب اتوماتیک گردان ترکیبی نیز ساخته می شوند.

 مزایای درب اتوماتیک شیشه ای

 • درب های اتوماتیک شیشه ای توسط یک ریموت باز و بسته می شوند و یا با یک دکمه باز و بسته می شوند و به راحتی باز و بسته می شوند از مهمترین مزیت های این درب ها راحتی استفاده از درب در باز و بسته کردن درب است .
 • امنیت از مهمترین مزایای درب های اتوماتیک شیشه ای است.
 • این درب ها با استفاده ا ز فریم آلومینیومی و یا استیل و شیشه می تواند در انواع ساختمان اداری و مسکونی ،  فروشگاه ها ، بانک ها ، هتل ها و رستوران ها و غیره استفاده شود.
 • استفاده از این درب ها به طور چشم گیری از هدر رفتن انرژس گرمایی و سرمایی جلوگیری می کند.
 • به دلیل استفاده از درزگیر پلاستیکی و مویی بین فریم ها از ورود هر گونه حشره و گرد و خاک و سر و صدا به داخل جلوگیری می کند.
 • عدم وجود دستگیره در این درب های اتوماتیک شیشه ای، مانع انتقال ویروس ها و میکروبها و بیماری های واگیردار به داخل ساختمان می شود.این مورد در محیط های بیمارستانی و آزمایشگاهی که امکان انتقال بیماری و میکروب زیاد است بسیار حایز اهمیت است.
 • سازگار بودن با هرگونه دکوراسیون و کنترل تردد وعبور و مرور
 • کاهش انتقال صدا به داخل ساختمان

 اجزای مختلف درب شیشه ای

 • مرکز کنترل (تابلوی فرمان)
 • مولد ( تولید کننده ) نیروی حرکتی مثل جک، بازوها و موتور
 • چشمی ها یا چراغ های مادون قرمز
 • قفل مکانیکی
 • فلاشر
 • پایه ها
 • میکرو سوئیچ
 • قفل برقی
 • ریموت کنترل یا کنترل از راه دور

عملکرد در شیشه ای اتوماتیک

 • ابتدا برق وارد منبع تغدیه دستگاه می شود.
 • برق وارد شده در منبع تغذیه به برق ۲۴ ولت کاهش می یابد.
 • عملکرد موتور و قفل برقی بر اساس اطلاعات دریافتی از رادارها و سایر سنسورها می باشد.
 • درصورتی که سنسورها فرد و یا جسمی را تشخیص دهند. موتور فرمان به مدار فرمان دستور می دهند و نیروی حاصل از موتور به به کمک تسمه انتقال قدرت به هنگرها منتقل می شود.

هنگرها نیز که وظیفه ی نگهداری لت های متحرک را بر عهده دارند بر روی ریل تعبیه شده در شاسی به صورت کشویی حرکت کرده و در نتیجه درب اتوماتیک شیشه ای باز می شود . تمامی تجهیزات فوق الذکر درون شاسی درب اتوماتیک قرار گرفته و یک پوشش آلومینیومی با عنوان کاور بر روی آن قرار می گیرد .

اپراتور درب شیشه ای

اپراتور درب اتوماتیک اصلی ترین قسمت درب شیشه ای اپراتور درب اتوماتیک میشود و شامل: موتور، باطری و سایر اجزاء میشود و مغز درب است که هر چه  کیفیت آن بهتر باشد قیمت درب شیشه ای اتوماتیک بیشتر است. درب های اتوماتیک شیشه ای دارای قسمت های گوناگونی از جمله : شیشه ،  اپراتورو فریم هستند که معمولا شیشه ی بکار رفته در این دربها هم میتواند از جنس شیشه سکوریت باسد و هم با توجه به شرایط مکان نصب از شیشه ضدگلوله استفاده نمود.

انواع اپراتور درب اتوماتیک

سه اپراتور درب اتوماتیک رایج و محبوب در ایران استفاده میشوند که دارای شاسی و هانگر متفاوتی از همدیگر هستند به همین دلیل قیمت های متفاوتی نیز دارند.

این سه اپراتور عبارتند از: اپراتور لابل ، اپراتور سی ثه و اپراتور رکورد.

قطعات تشکیل دهنده اپراتورها

 • موتور
 • میکرو کامپیوتر
 • تسمه
 • دسک
 • باطری

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای با توجه به یراق آلات مورد استفاده و همچنین فریم مورد استفاده ، اپراتور مورد استفاده ،جنس شیشه سکوریت و یا شیشه ضدگلوله متفات است.
درصورتی که در رابطه با قیمت درب اتوماتیک شیشه ای سوال یا درخواستی دارید می توانید با گروه صنعتی نگین شرق و با شماره تلفن  ۰۵۱۳۷۱۲۳۶۵۴ خانم ریحانی  تماس حاصل فرمایید.

محصولات