نگین شرق

قیمت و خرید بلوک شیشه‌ ای

بلوک شیشه‌ ای یا گلاس بلاک (Glass Block) مشهد 

بلوک شیشه‌ای به قطعاتی گفته می‌شود که از جنس شیشه ساخته می‌شوند این قطعات جدای از  جنبه های تزئینی، کاربردهای بسیاری دارند. برای اتصال آنها معمولا از ملات یا چسب به همراه اسپیسر یا جدا کننده استفاده می‌شود.

بلوک‌های شیشه‌ای از دهه ۱۹۰۰ ساخته شدند و بیشتر برای تامین نور طبیعی ساختمان توسط دیوارها کاربرد دارند. امروزه در معماری روز جهان، بلوک شیشه های نقش ویژه ای را ایفا می نماید و مهندسان و طراحان و آرشیتکتهای معتبر بین المللی از این محصول در راستای ایجاد فضاهای دکوراتیو استفاده می نمایند.

شرکت نگین شرق مشاور و مجری شیشه دو جداره،شیشه لمینت ،شیشه ضدگلوله ، شیشه سکوریت و  بلوک شیشه ای مشهد است. 

انواع بلوک‌های شیشه‌ای عبارتند از :

  • بلوک‌های شیشه ای مات
  • بلوک‌های شیشه‌ ای طرح‌ دار
  • بلوک‌های شیشه ‌ای شفاف
  • بلوک‌های شیشه‌ ای رنگی
بلوک شیشه ای

تولید این نوع بلوک در کشورهای آلمان، فرانسه، اتریش، ایتالیا، لهستان، ترکیه، اندونزی، تایلند، چین و آمریکا وجود داشت و تا مدتها تولید آن به شکل انبوه در ایران انجام نگرفته بود. به همت متخصصان و مدیران توانمند از سال ۱۳۸۸ تولید آن به شکل انبوه آغاز شد و رفته رفته تنوع رنگی و سایز جدید به آن اضافه گردید.

بلوک های شیشه ای مزایای بسیار و کاربردهای خاص نسبت به آجرهای سنتی دارا می باشند و به همین دلیل بازار جهانی بسیار خوبی را بدست آورده و روز به روز مصرف آن بیشتر می شود. این محصول در سالهای اخیر در بازار ایران جای باز نموده بطوری که در حال حاضر عمدتا” محصولات داخلی گوی سبقت را از نمونه های وارداتی ربوده است.

کاربرد و مزایای بلوک شیشه ای

از این نوع بلوک به مقادیر قابل توجه در ساختمان های مسکونی، فضاهای اداری، انبارها، رستورانها، ابنیه هنری، فرهنگی و مذهبی استفاده می شود.

بلوک های شیشه ای از برتریهای قابل توجه ذیل برخوردارند:

امکان استفاده در جداسازی های فضاهای داخلی با حفظ روشنایی کافی.

افزایش فضای مفید داخلی به واسطه ضخامت دیواره ۸ سانتیمتری در مقایسه با دیوارهای آجری سنتی که حداقل ۱۵ سانتیمتر است.

خواص بالای ایزولاسیون (صوتی- گرمایی)

سبک بودن دیوار ساخته شده در مقایسه با دیوارهای آجری سنتی

امکان بکارگیری طرحها و رنگهای مختلف در یک یا چند دیوار بنابر هر نوع سلیقه

سادگی و سرعت عمل بالا در نصب و بکارگیری بلوک شیشه ای در مقایسه با آجرهای سنتی. زیرا مراحل مختلف و متعدد دیوارکشی سنتی شامل آجرچینی، گچ و خاک، سفیدکاری و نقاشی وجود نداشته ولی در بلوک های شیشه ای تنها شامل آجرچینی و بندکشی است.

قیمت بلوک شیشه ای 

(شامل مصالح و دستمزد) یک متر مربع(در دو طرف دیوار) دیوار شیشه ای در مجموع و در مقایسه با دیوار سنتی ارزان تر خواهد بود زیرا در دیوار سنتی بعد از آجر چینی مراحل گچ و خاک، سفیدکاری و رنگ آمیزی برای دو سمت دیوار همچنان باقی است که هزینه های قابل توجهی را به قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار سنتی اضافه خواهد کرد.

نظافت و سادگی در دیوارهای شیشه ای به گونه ایست که حتی در فضاهای مسکونی به سادگی قابل انجام و کمترین مزاحمت را برای ساکنین دارد. نظافت و تمیزی دیوار شیشه ای به راحتی تنها با یک دستمال نمدار و برای سالیان طولانی انجام می گردد در حالیکه دیوارهای سنتی حداقل هر چهار سال نیاز به رنگ آمیزی دارند.

امکان بکارگیری بلوک های شیشه ای در تمام یا بخشهایی از نمای ساختمان.

امکان بکارگیری بلوک های شیشه ای در ساخت سکوبندی آشپزخانه و یا میز اوپن آن

در صورتی که در رابطه با قیمت و خرید بلوک شیشه ای سوال یا درخواستی دارید می توانید با گروه صنعتی نگین شرق و با شماره تلفن  ۰۵۱۳۷۱۲۳۶۵۴ خانم ریحانی  تماس حاصل فرمایید.

محصولات